Niezwykle smaczny dodatek do wielu potraw - suszonych pomidorów. Możesz je przechowywać latem lub jesienią, kiedy jest dużo warzyw i są tanie. Ale zimą plastry jasnych pikantnych pomidorów w serze lub przekąskach mięsnych wyglądają elegancko i poprawiają smak potraw. Istnieje wiele sposobów na ususzenie warzyw, ale najprostszy sposób na gotowanie suszonych pomidorów w powolnym piecu.

Najłatwiejszy przepis

Aby prawidłowo więdnąć pomidory, musisz wybrać dobrą odmianę. Im mniejszy sok w pomidorach, tym szybciej i łatwiej się przedostają. Powiemy Ci, jak gotować suszone pomidory w powolnej kuchence.

Składniki:

 • pomidory - 1 kg;
 • sól morska duża - 1 łyżeczka;
 • oliwa z oliwek pierwsze tłoczone na zimno - 1 łyżka. łyżka;
 • suszone zioła (pietruszka, koperek, bazylia ) - 1 łyżeczka.

Gotowanie

Pomidory należy dobrze umyć w zimnej wodzie i wytrzeć do sucha ręcznikami papierowymi. Aby pozbyć się pomidorów, pokrój je okręgi (o grubości około centymetra) lub pocięte na 6 plasterków, a następnie usuń rdzeń. Musisz pokryć garnek ze specjalnym papierem do pieczenia lub pergaminem, włożyć na nie pomidory, posypać olejem i solą, posypać ziołami. Zasadniczo zestaw ziół może być dowolny - możesz użyć chmielu-suneli, następnie dostajesz pomidory w stylu kaukaskim lub możesz wymieszać mieszankę oregano i bazylii - będzie prawie we włoskim. Na ogół włącz fantazję. Następnie ustaw zbiornik do gotowania na parze, a następnie w ten sam sposób wkładamy drugą porcję kółek pomidora. Zamykamy pokrywę multicookera, podczas gdy ważne jest, aby zawór pozostawał otwarty, aby wilgoć wyparowała. W trybie "Pieczenie" pomidory są suszone przez około godzinę. Jeśli nie są wystarczająco kontrolowane, ustaw czas na kolejne 15-20 minut. Aby zaoszczędzić suszone pomidory na zimę, w powolnym kuchenka będziesz musiał gotować kilka partii (pojemność jest jeszcze mała). Wysuszone plastry należy złożyć w szklane słoiki i wlać oliwę z oliwek. Będzie potrzebował trochę - prawie całe miejsce zajmą pomidory, około 70-100 ml na słoik.

Małe pomidory mogą być również zwiędnięte

Bardzo smaczne są suszone pomidory czereśniowe w powolnym piecu, przepis nie różni się od poprzedniego, ale można go bardziej przyprawić.

Składniki:

 • pomidory koktajlowe - 1 kg;
 • sól jodowana duża - 1 łyżeczka;
 • świeżo zmielony pieprz (mieszanina czerwonego, białego i czarnego) - ¼ łyżeczki;
 • suszone zioła (włoska mieszanka) - 1 łyżeczka;
 • suszone pomidory na zimę w wolnym naczyniu
 • ekstra oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia - 2 łyżki. łyżki;
 • duży czosnek - 2 zęby.

Gotowanie

Moje pomidory, wytrzeć na sucho lub wysuszyć, pokroić na połówki i włożyć do wolnej kuchenki, zgodnie z opisem w poprzednim przepisie - na pergaminie iw misce do podwójnego kotła. Sól pokruszona czosnkiem, pieprzem i ziołami, stopniowo dodając olej. Otrzymaną mieszaninę rozprowadza się na pomidorach i odczeka około godziny, ustawiając wolną kuchenkę w trybie "Pieczenia" i otwierając zawór. Jak widać, suszenie pomidorów w powolnym piecu jest dość proste.