Wraz z pojawieniem się kuchenki mikrofalowej, wśród gospodyń domowych rozpoczął się boom na prostym urządzeniu do szybkiego podgrzewania żywności, co doprowadziło do tego, że dzisiaj kuchenka mikrofalowa można znaleźć w prawie każdej kuchni. Warto zauważyć, że przy pomocy urządzenia można nie tylko podgrzać jedzenie, ale także gotować praktycznie dowolne potrawy, w tym materiale będziemy zwracać uwagę na receptury suszonych pomidorów w kuchence mikrofalowej - doskonała alternatywa dla słonych owoców, można dodać w kanapkach, pizzy, pieczywie, gulaszach lub po prostu jedząc zdrowe frytki.

Suszone pomidory - przepis w mikrofalówce

Nawet w przypadku braku specjalnego odwadniacza lub piekarnika, przy niesprzyjającej pogodzie, gdy owoc nie może być suszony na słońcu, można znaleźć przepis na klasyczną włoską przekąskę, w zależności od dostępności kuchenki mikrofalowej. Z pomocą kuchenki mikrofalowej czas staje się znacznie krótszy, a zatem nie ma potrzeby pilnowania owoców, oszczędzając od pieczenia w piekarniku, suszenie nastąpi prawie przed twoimi oczami.

Oprócz samych pomidorów potrzebujemy soli, a oprócz tego możesz użyć suszonych ziół i przypraw do własnego gustu i dyskrecji.

Zmywane owoce należy przeciąć na pół i usunąć z nich nasiona. Rozłóż oczyszczone pomidory obficie solą i świeżo zmielonym pieprzem, a następnie umieść je w kuchence mikrofalowej i ustaw maksymalną moc urządzenia. Suszyć owoce przez 15 minut, następnie spuścić nadmiar płynu i kontynuować gotowanie przez kolejne 10-15 minut, w zależności od wielkości. W miarę upływu czasu pozostaw pomidory do całkowitego ostygnięcia, a następnie spróbuj lub połóż je na czystych puszkach i zalej oliwa z oliwek przedłużyć okres przydatności do spożycia.

Suszone pomidory w kuchence mikrofalowej na zimę

Druga metoda polega na suszeniu pomidorów w urządzeniach o małej mocy. Owoce w tym przypadku lepiej wybrać mniejszy (wiśniowy lub "kremowy").

Po przepłukaniu pomidorów, wysuszeniu i uwolnieniu połówek z nasion wodnych, umieść je na specjalnej siatce, która jest dopuszczalna do użycia w kuchence mikrofalowej, i umieść kratkę na dowolnym głębokim pojemniku, do którego będzie przepływać nadmiar wody. Ustaw minimalną moc lub wybierz tryb "odszranianie". Po 45 minutach pomidory będą gotowe. Owoce należy schłodzić przez około pół godziny, po czym można rozpocząć degustację lub przygotować pomidory na zimę, rozprowadzając je w suchych i czystych puszkach, a następnie wylewając bezzapachową oliwę lub zwykły olej słonecznikowy.

Czy mogę zrobić suszone pomidory w kuchence mikrofalowej?

Dzięki dwóm wcześniejszym przepisom udało nam się udowodnić, że suszenie pomidorów w kuchence mikrofalowej jest możliwe, ponadto proces jest szybszy i wygodniejszy niż w piekarniku lub szczególnie na słońcu. Ten przepis przełożymy na technologię gotowania chipsów pomidorowych - tych samych suszonych pomidorów, które przed suszeniem są cięte na pierścienie, aw rezultacie zamieniają się w słodkie i chrupiące plasterki, które są miłe Czy można zrobić suszone pomidory w kuchence mikrofalowej przekąskę przy okazji.

Zanim zrobisz suszone na słońcu pomidory w kuchence mikrofalowej, weź kilka dużych owoców i, po pocięciu, dopraw solą. Pozostaw plasterki na 15 minut, a następnie przenieś je na ręczniki papierowe, aby pochłonęły maksymalną wilgoć. Przypraw ponownie, odstaw na kolejne 5 minut i ponownie zmyj ręcznikami. Rozłóż pomidory na półmisku w jednej warstwie, a następnie ustaw na 5 minut z maksymalną mocą. Odwróć kawałki i gotuj przez kolejną minutę, a następnie pozwól im całkowicie ostygnąć na stojaku z drutu. Najlepiej przechowywać gotowe suszone chipsy pomidorowe w papierowej torebce lub szczelnym pojemniku.