Prawdopodobnie wszyscy próbowali niewiarygodnie smacznego dania z kuchni włoskiej - lasagne . Do jej przygotowania używa się cienkich arkuszy ciasta, które można znaleźć w każdym dużym supermarkecie w sieci dystrybucji. Ale nie zawsze można pójść na zakupy, a koszt takiego zamówienia nie jest dostępny dla wszystkich.

Odpowiednią alternatywą dla zakupów są arkusze do lasagne, gotowane w domu własnymi rękami. Co więcej, nie jest trudno je wykonać i możesz być tego pewien czytając poniższe sugestie.


Jak gotować własne prześcieradła do lasagne w domu?

Składniki:

 • mąka pszenna - 400-420 g;
 • duże kurze jaja - 5 szt .;
 • sól - 10 g

Gotowanie

Przesiać mąkę pszenną na płaską powierzchnię lub szeroką miskę. Robimy w niej depresję jak krater, wrzucamy do niej jajka, dodajemy szczyptę soli i zagniatamy ciasto. Jeśli to konieczne, wlej trochę więcej mąki. Uzyskaną grudkę ciasta owinięto folią spożywczą i umieszczono w nim na około czterdzieści minut.

Po upływie tego czasu dzielimy ciasto na dziewięć do dziesięciu równych części i rozwijamy je, aby otrzymać prostokątny arkusz o grubości mniejszej niż półtora milimetra.

Teraz, przed przygotowaniem lasagne, kładziemy po jednym prześcieradle na słoną wodę gotującą się do smaku i stojącą w umiarkowanym gotowaniu przez dwie do pięciu minut. Takie arkusze do lasagne są również pięknie przechowywane w zamrażarce przez dość długi czas.

Ciasto na arkusze lasagne - przepis na gotowanie z olejem roślinnym

Składniki:

 • mąka pszenna - 400-420 g;
 • 2-3 duże jaja;
 • rafinowany olej roślinny - 20 ml;
 • sól - 10 g

Gotowanie

Tak jak w poprzednim przepisie, przesiewamy mąkę, aby zrobić wzgórze, uformujemy rowek na wierzchu, dodajemy soli, wjeżdżamy do jaj, wlewamy olej i zaczynamy strome ciasto. Jeśli to konieczne, dodaj kolejne jajko lub trochę mąki, jeśli to konieczne. Konsystencja uzyskanej masy zależy od wielkości jaj, a także od zawartości wilgoci w mące, więc proporcje mogą się nieznacznie różnić od podanych.

Gotowe ugniatane ciasto dobrze owinięte folią i pozostawić na trzydzieści do czterdziestu minut. Następnie pociąć na sześć części, z których każdy rozwałkować, aby uzyskać grubość warstwy od jednego do pół milimetra, załączyć pożądany kształt, wyciąć szorstkie krawędzie ostrym nożem, a ze skrawków utworzyć kolejny arkusz lub dwa (jak to będzie).

Teraz możesz ugotować lasagne z prześcieradeł, gotować je w osolonej wodzie przez dwie minuty, a także zamrozić lub wysuszyć do wykorzystania w przyszłości.

Jak przygotować arkusze lasagne na wodzie

Składniki:

 • mąka pszenna - 600-620 g;
 • duże kurze jaja - 3 szt .;
 • zimna woda - 100 ml;
 • oliwa z oliwek - 45-50 ml;
 • sól - 10 g

Gotowanie

Mąkę pszenną przesiewa się na wzgórzu, z góry rozprowadzamy ją rękoma, aby uzyskać zagłębienie, do którego wlewamy sól, wrzucamy jajka, polewamy oliwą i zimną wodą i zaczynamy partię. Zagnieść ciasto domowe arkusze lasagne z dobrymi rękami, jeśli to konieczne, dodając więcej mąki. Musisz ugniatać przez długi czas, co najmniej piętnaście minut, wtedy wynik przekroczy oczekiwania. Przykryj dobrze zagniecioną bryłkę mąki folią spożywczą i pozostaw ją na około trzydzieści minut.

Następnie pokrój ciasto na sześć części, rozwałkuj je cienko, aby grubość nie przekroczyła półtora milimetra, odetnij nierówne brzegi i uformuj z nich warstwę. Teraz przygotowujemy arkusze ciasta na przyszłość, zamrażamy je lub suszymy lub od razu przygotowujemy lasagne. Aby to zrobić, gotuj w małej osolonej wodzie przez dwie minuty.