Doskonały i niedrogi środek, aby pozbyć się bólu, a nawet poprawić problemy z kręgosłupem - poduszka na plecy. Istnieje wiele opcji z własnymi cechami. Istnieje kilka wskazówek dotyczących prawidłowego wyboru i użytkowania.

Poduszka pod plecy - aplikacja

Jeśli tak problemy z kręgosłupem , zaleca się mieć w domu wałek oparcia, za pomocą którego można rozwiązać wiele problemów, na przykład łagodzi stres kręgosłupa, wspiera naturalne zginanie talii, tonizuje gorset mięśniowy i pomaga radzić sobie ze skoliozami. Wałek pod grzbietem kręgosłupa może być użyty w dowolnym momencie i początkowo powinieneś skupić się na własnych uczuciach i odczuwać dyskomfort z dyskomfortem.

Rolki można umieścić pod talią podczas snu, co pomoże rozluźnić mięśnie dolnej części pleców. Z ich pomocą można zapobiec deformacji kręgosłupa. Wałek na plecy można umieścić pod szyją, a to pomoże pozbyć się bólów głowy, bezsenności i dyskomfortu w szyi i ramionach. Są specjalne dostosowania do krzeseł i są szczególnie istotne dla osób pracujących w siedzącym trybie pracy.

Eksperci podają kilka wskazówek, których należy przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała i pogorszyć sytuację.

 1. Nie możesz ćwiczyć na płycie z zaostrzeniem problemów z plecami, na przykład z osteochondrozą lub przepukliną. Jeśli z tyłu wystąpi ostry ból, odsuń również sesję.
 2. Jeśli wykonujesz ćwiczenia, odczuwasz silny dyskomfort w dolnej części pleców, a następnie weź poduszkę na grzbiet o mniejszej średnicy.
 3. Czas trwania ćwiczenia może być krótszy, ale nie zwiększać, ponieważ nie poprawia wyniku, ale może wyrządzić szkodę. Maksymalny czas to 5 minut.
 4. Możesz uzyskać wynik, jeśli ćwiczysz regularnie. Pozytywne zmiany będą odczuwalne po pierwszym treningu.
 5. Ważne jest, aby zapoznać się z komplikacjami, które mogą wystąpić podczas ćwiczenia, na przykład skurcz mięśni pleców, ostry ból, nudności i zawroty głowy, utrata przytomności i tak dalej. Jeśli czujesz się źle, lepiej udać się do lekarza.
 6. Nie zapominaj o istniejących przeciwwskazaniach, więc nie wolno zajmować się urazami kręgosłupa, przepukliną, krwawieniem, temperaturą i zwiększonym ciśnieniem. Niemożliwe jest wykonywanie ćwiczeń, gdy często masz dreszcze na nogach i dłoniach.
валик для спины применение

Poduszka do masażu

Produkty z tej grupy można stosować nie tylko na plecy, ale także na inne części ciała, na przykład istnieje wiele pozytywnych reakcji na ich zastosowanie do masażu stóp. Wałek do masażu pleców ma na powierzchni specjalne rowki, które przeprowadzają głęboką stymulację mięśni, poprawiają krążenie krwi i przepływ limfy, a także łagodzą skurcze. Ważne jest, aby używać tego urządzenia ostrożnie, ponieważ wystające rowki wywierają silny nacisk na kręgi, co może powodować ból i inne problemy.

массажный валик для спины

Wałek na plecy - fitness

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu zatrudnienia stosuje się różne warianty wałków, które mają te cechy.

 1. Standardowe modele okrągłe. Pasek fitness może mieć długość 90 cm i do 1,5 m, a co do grubości ten parametr mieści się w zakresie od 6 do 15 cm, ponieważ ma kształt cylindryczny, konieczne jest zachowanie równowagi, co zwiększa obciążenie ciała i poprawia wynik.
 2. Modele półcylindryczne. Ćwiczenia można wykonywać na takich produktach, które są podzielone wzdłuż cylindra. Nie zmienia kształtu nawet przy częstym użytkowaniu.
 3. Softtor Michaela Kinga. Ta opcja jest używana przez osoby, które mają problemy z kręgosłupem, aby zwiększyć elastyczność. Ćwiczenia z wałkiem dla Pilates pomagają przygotować się do bardziej złożonych ćwiczeń, złagodzić napięcie i przywrócić kręgosłup. Podczas ćwiczeń ważne jest monitorowanie prawidłowego oddychania.

Wałek pod plecy do utraty wagi

Używając wałka do pleców, możesz nie tylko poprawić swoją postawę i poprawić swoje zdrowie, ale także dostosować sylwetkę. Backbat sportowy jest wykorzystywany do różnych ćwiczeń, ale najskuteczniejsza jest zaproponowana technika Dr Fukutsuji , które zostaną omówione później. Za jego pomocą można znormalizować pozycję kręgosłupa, co pomoże zmniejszyć brzuch, pojawi się rozciągnięcie mięśni międzyżebrowych, a to doprowadzi do prawidłowego rozkładu warstwy tłuszczu w okolicy brzucha.

Ćwiczenia z wałkiem dla kręgosłupa

Na pierwszy rzut oka ćwiczenia mogą wydawać się proste, ale w rzeczywistości dają silne napięcie pleców, a osoby z problemami z plecami powinny przejść kontrolę lekarską przed rozpoczęciem ćwiczeń. Takie ćwiczenia z rolką na plecy są dobrze zalecane:

 1. Aby rozciągnąć trójkąt lędźwiowy, usiądź z tyłu (poduszka pod górną częścią pleców). Ręce skrzyżowane na piersiach i rozłożone łopatki. Podnieś biodra, przenosząc ciężar na plecy. Powoli skręć w lewo, potem w prawą stronę. Pod koniec tury pozostań przez pół minuty.
 2. упражнения с валиком для позвоночника
 3. Poniższe ćwiczenie pomaga rozciągnąć mięśnie dolnej części pleców i wygląda jak poprzednie, z tym że oparcie powinno znajdować się pod talią. Wykonuj obroty z opóźnieniem w każdym punkcie.
 4. упражнения с валиком для спины
 5. Ustaw się na płycie tylnej, tak aby znajdowała się w obszarze talii. Weź głęboki oddech i jednocześnie przyciągnij kolana do siebie. Następnie wydech i obniż nogi do pozycji wyjściowej. Jeśli występują poważne problemy z plecami, lepiej nie wykonywać takiego ćwiczenia, ponieważ obciążenie dolnej części pleców jest silne.
 6. упражнения с валиком для пилатеса

Wałek dla dolnej części pleców jest ćwiczeniem

Dzięki prostemu ćwiczeniu możesz normalizować praca serca , normalizuje poziom hormonów, poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, a także pozbywa się zmęczenia i łagodzi ból od pasa. Ponadto, ćwiczenia na plecy z rolką pod talią pomogą rozluźnić ramiona i zmniejszyć bóle głowy. Przeprowadza się go zgodnie z tym schematem w pobliżu ściany:

 1. Umieść z tyłu i umieść walec pod talią. Kiedy ciało się rozluźni, powoli rozciągnij nogi do ściany.
 2. Ręce rozpościerają się i zginają pod kątem prostym. Oddychaj w zwykłym tempie i pozostań w tej pozycji przez trzy minuty.
 3. W przypadku silnego napięcia w dolnej części pleców połóż twardy wałek między pośladkami a ścianą.
валик под поясницу упражнение

Wałek pod łopatką - ćwiczenie

Inną opcją jest użycie rolki lub poduszki - umieszczenie jej pod łopatkami. W rezultacie pierś wzniesie się w górę, a łopatka opadnie, co doprowadzi do większego otwarcia ramion i poprawy oddychania. W przypadku przewozu, walec pod łopatkami jest idealnym rozwiązaniem, a przy jego pomocy można rozciągnąć kręgosłup, a nawet wizualnie podnieść klatkę piersiową. Aby ukończyć ćwiczenie, postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. Połóż się na plecach, kładąc rolkę pod łopatkami.
 2. Nogi uginają się w kolanach i rozkładają je na boki, łącząc stopy ze sobą.
 3. Odpocznij przez kilka minut, obserwując swoje uczucia.
валик под лопатки упражнение

Ćwiczenia z wałkiem na szyję

Wiele osób odczuwa dyskomfort na szyi, a wszystko z powodu złej pozycji ciała podczas pracy przy komputerze lub podczas korzystania z telefonu. Ćwiczenia z pomocą rolki rozluźnij mięśnie , aby wzmocnić pożywienie i normalizować krążenie krwi, łagodząc bóle głowy. Ułóż na poziomej powierzchni (najlepiej na podłodze) i umieść walec pod szyją tak, aby głowa lekko się zwisała. Powoli obróć głowę w różnych kierunkach na kilka minut.

упражнения с валиком для шеи

Japoński powrót ćwiczenia z rolką

Dr Fukutsuji zaoferował unikalną technikę, dzięki czemu jest skuteczny w leczeniu problemów z kręgosłupem i w rehabilitacji pacjentów. Wiedząc, jak korzystać z poduszki na plecach, jak leżeć na niej, aby uzyskać wynik i jak długo, można normalizować pozycję kręgosłupa. Wykonaj ćwiczenie na podłodze, umieszczając matę.

 1. Powoli połóż się na podłodze, na rolce tak, aby znalazła się pod talią, pod pępkiem.
 2. Nogi powinny być rozstawione na szerokość barków, łącząc kciuki. Ręce rozciągają się nad głową i łączą małe palce.
 3. W tej postawie trzeba być kilka minut, a następnie po kilku godzinach treningu należy zwiększyć do 5 minut. Jeśli poczujesz dyskomfort, przerwij trening.
 4. Wstanie z poduszki na plecy nie jest możliwe, ponieważ może to uszkodzić kręgosłup. Najlepiej po prostu przewrócić się na swoją stronę.
японское упражнение для спины с валиком

Jak wybrać poduszkę na plecy?

Istnieją rolki o różnych rozmiarach, które są umieszczone wokół szyi, dolnej części pleców lub są używane zamiast poduszki. Wybierając produkt dla siebie, musisz monitorować własne uczucia, ponieważ przy korzystaniu z urządzeń ortopedycznych nie należy odczuwać bólu. Walec pod grzbietem powinien mieć średnicę 8-10 cm, należy pamiętać, że podstawa powinna być sztywna. Istnieją różne wypełniacze: pianka poliuretanowa, lateks, lepikolastyka i łuska gryki. Wybierając wałek, kieruj się takimi kryteriami: bezpieczeństwo, wytrzymałość, wygoda i hipoalergiczność.

Poduszka Juniper na plecach

W medycynie ludowej popularne są specjalne wałki wykonane z wiórków jałowca. Mają przyjemny aromat, który ma działanie uspokajające. Istnieją różne opcje, ale najbardziej popularna długość to 30 cm, a średnica to 8-10 cm. Ćwiczenia na postawę z rolką stabilizują oddział szyjki macicy , eliminacja z problemów, poprawa krążenia mózgowego, pomoc w leczeniu zapalenia przegrody nosowej, łagodzi bóle głowy i bezsenność, a także wzmacniają odporność.

Roller z powrotem do ręczników

Jeśli nie ma możliwości zakupu specjalnego wałka, nie jest to wymówka, aby zrezygnować ze szkolenia. Istnieje proste i niedrogie wyjście - dowiedz się, jak zrobić wałek z tyłu ręcznika. Musisz rzucić nim w ciasny rulon i związać liną lub inną metodą. W rezultacie powinna mieć średnicę 8-10 cm, więc weź ręcznik średniej wielkości. Po pewnym czasie dla postępu, możesz wziąć większy ręcznik, aby wałek miał większą średnicę.

валик для спины из полотенца