Położony w północnej Europie, tajemniczy Norwegia nie pozostawia nikogo obojętnym. Niesamowita natura tego niezwykłego państwa skandynawskiego to jego wizytówka: gigant góry pływający lodowce nieprzekraczalne lasy i przejrzyste jeziora Ten kraj jest rozpoznawalny na całym świecie. Szczególna uwaga wśród wielu naturalnych zabytki Norwegii kręte rzeki zasługują. Nasz kolejny artykuł jest im poświęcony.

Największe rzeki w Norwegii

Unikalna pozycja geograficzna Norwegii niewątpliwie wpływa na wielkość i pełnię lokalnych rzek. Uważa się, że największe z nich znajdują się na wschodzie kraju, a krótsze i mniejsze znajdują się w zachodniej części. Oferujemy listę największych rzek w Norwegii:

 1. Glomma (Glomma) - najdłuższa rzeka nie tylko w Królestwie, ale w całej Skandynawii. Jego całkowita długość wynosi 621 km. Glomma pochodzi z jeziora Eursund i wpada do dużej zatoki fiordu Oslo w południowo-wschodniej Norwegii. Właśnie na tej drodze znajdują się największe elektrownie wodne w kraju. Głównymi dopływami rzeki są Atna, Ren i Worm.
 2. Река Гломма
 3. Lågen to kolejna dość duża rzeka norweska w południowo-wschodniej części kraju, która ma około 360 km długości. Logen to świetne miejsce do łowienia łososia, pstrąga, węgorza i szczupaka.
 4. Логен
 5. Tana (Tanaelva) jest jedną z największych i jednocześnie pięknych rzek w Norwegii i Finlandii, ponieważ płynie na granicy tych dwóch państw. Jego długość wynosi 348 km, a powierzchnia dorzecza 16374 metrów kwadratowych. km Najpopularniejszą atrakcją turystyczną jest oczywiście wędkarstwo Wielu Norwegów, a nawet goście z zagranicy próbują pobić rekord roku 1929 - aby złapać łososia o wadze przekraczającej 36 kg!
 6. Рыбацкие лодки на берегу реки Тана
 7. Otra (Otra) - duża rzeka płynąca w hrabstwie Sorland, w południowej Norwegii. Jego długość wynosi 245 km. Otra zaczyna się w górach w pobliżu jeziora Bradvatnet i wpada do Cieśniny Skagerrak w centrum Kristiansand na południowym wybrzeżu Królestwa. Rzeka ta jest uważana za popularny cel na wakacje, a wzdłuż niej jest wiele letnich domów i przytulnych mini-hoteli.
Горная река Отра

Odpoczywaj na rzekach w Norwegii

Norwegia jest idealnym krajem dla miłośników. rekreacja na świeżym powietrzu . Ta aktywność jest bardzo popularna wśród mieszkańców i odwiedzających turystów. Miejsca, w których możesz być sam ze sobą i cieszyć się świeżym powietrzem, dużo: lasy, góry i parki narodowe tutaj w obfitości. Ponadto Norwegia słynie z niesamowitej czystości, więc odpoczynek na wodzie jest nie tylko przyjemny, ale także bezpieczny.

Najpopularniejsze zajęcia na świeżym powietrzu w Norwegii to:

 • wędkarstwo;
 • tratwy na tratwach, rurach i katamaranach;
 • nurkowanie ;
 • żeglarstwo;
 • śledzenie wzdłuż wybrzeża.
Рыбалка по-норвежски