Tak popularna rozrywka, jak nurkowanie, zdobywa coraz więcej fanów każdego roku. Po przetestowaniu wszystkich pobliskich zbiorników, nurkowie chcą zdobyć nowe niezbadane głębiny i dotrzeć do odległych, gorących krajów. Jednak bardzo blisko, na mrozie Norwegia , ten rodzaj sportu jest również bardzo popularny.

Czy w Norwegii jest zimno na nurkowanie?

Oczywiście wszyscy wiedzą, że Norwegia ma dość surowe warunki klimatyczne. Dlatego przed tymi, którzy rozważają nurkowanie w Norwegii jako alternatywę dla nurkowania na ciepłych wyspach, pojawia się uzasadnione pytanie, czy jest to niebezpieczne, ponieważ można zamrozić w lodowatej wodzie.

Okazuje się jednak, że ciepłe wody Prądu Zatokowego, obmywając Półwysep Skandynawski, dostarczają wystarczająco dużo ciepła do zimnych wód, że morze nie tylko nie zamarza, ale ma również komfortową temperaturę do zanurzenia. Tak więc w tej kwestii ten północny kraj może konkurować z gorącymi państwami wysp na południowej półkuli.

Красота подводного мира

Cechy nurkowania w Norwegii

Kraj fiordy , słynąca z szmaragdowych wód krętych zatok, czasami otwiera się na turystów z nieznanej strony. Oczywiście obserwowanie piękna lokalnych krajobrazów, żeglarstwo na pokładzie statku wycieczkowego, jest bardzo ekscytujące. Ale dla fanów sportów ekstremalnych taki spacer może wydawać się nudny, więc mogą spróbować swoich sił w nurkowaniu głębinowym. W tym celu w ostatnich latach stworzono specjalne warunki oferujące różne rodzaje nurkowania:

  1. Nurkowanie w stoczni. Norwegia - kraj dla poszukiwaczy skarbów w sensie dosłownym, ponieważ istnieje wiele miejsc, w których zatopione statki spoczywają na dnie morskim. To tutaj kuszą osoby, które są zainteresowane ryzykiem, niebezpieczeństwem i chęcią znalezienia czegoś niezwykłego w domowej kolekcji antyków. Taką rozrywkę nazywano nurkowaniem w stelażu.
  2. Затонувшие корабли
  3. Drift-diving. Będzie konkurował z silnymi wirami i prądami.
  4. Nurkowanie Voll. Nurkowanie wzdłuż stromych skał otaczających fiordy wymaga wielkich umiejętności.
  5. Подводная пещера
  6. Nurkowanie z kelp. Ten niezwykły rodzaj nurkowania gwarantuje nowe wrażenia dzięki gęstym glonom otaczającym nurka.
Подводные сокровища

Nurkowanie w Norwegii można zrobić w dowolnym miejscu, z wyjątkiem terytorium obiektów wojskowych i hodowli ryb.

Nurkuj tutaj przez cały rok, ale częściej nurkowie przychodzą tutaj w miesiącach zimowych. Przed nurkowaniem w centrum nurkowym sprawdź dostępność zezwolenia na zaliczenie kursów, przeprowadź odprawę (test umiejętności) i briefingi. Powinieneś wiedzieć, że podnoszenie jakichkolwiek "pamiątek" z zatopionych statków w Norwegii jest surowo zabronione.

Совместное погружение Gdzie się zatrzymać?

Ogromni i często przerażający mieszkańcy dna morskiego pojawią się bezpośrednio przed tobą, jeśli pójdziesz je studiować w swoich siedliskach. Szczególnie popularny pod tym względem jezioro Lugnstjelsvante, który powstał na początku ubiegłego wieku po zejściu lawiny. Ale zimą, gdy stada zabójczych wielorybów wypłyną na brzeg w okolicy Lofoten Islands , jest możliwość pływania w ich plecaku.

Огромные рыбы

Dla wygody nurków w pobliżu miejsc nurkowych, wyspecjalizowane centra nurkowe są wyposażone. Tutaj personel nie tylko pomaga dotrzeć na miejsce i uzyskać rekomendacje, ale także pozwala szybciej wiza do Norveggey , a także, aby uzyskać od Lotnisko do centrum.

Подготовка к погружению

Hotel oferuje przytulne pokoje, gorące prysznice, sprzęt do nurkowania do wynajęcia lub na sprzedaż, gorącą herbatę i przyjemną wspólnotę podobnie myślących osób. Jednak o żywności trzeba się martwić z góry - zamówić jedzenie z kawiarni, wynająć kucharza lub gotować samodzielnie w wyposażonej kuchni.

Бар в дайвинг-центре