Kiedy usłyszysz słowo Malta, na pewno skojarzysz skojarzenia z historii szkolnej i lekcji geografii: jakby kiedyś żyli rycerze i, jak się wydaje, Malta zbudował kilka fortec. Nawet jeśli wiesz więcej o tej wyspie, mało prawdopodobne jest, aby Malta była związana z surfingiem i nurkowaniem, i na próżno, ponieważ istnieją piękne miejsca, szczególnie w języku maltańskim. Gozo .

Gdzie nurkować?

Co jest tak atrakcyjne dla nurków na całym świecie? Malta ? Po pierwsze, jego unikalne cechy. To niesamowity obraz wybrzeża i czystych wód Morza Śródziemnego oraz najbogatszego podwodnego świata. Ponadto istnieją spokojne wody, ponieważ pływy i pływy prawie nie są odczuwalne w tych miejscach.

Jeden z najpopularniejszych rodzajów nurkowania w Gozo - jest nurkowaniem wstecznym, czyli zanurzaniem się w obiektach, które kiedyś zatonęły na miejscowych brzegach, a ponadto maltańskie podwodne jaskinie są bardzo interesujące dla nurków. Zaskakują swoim pięknem i naturalną architekturą. Głębokość miejsc do nurkowania zwykle nie przekracza 40 metrów, a cechy linii brzegowej są takie, że nawet podczas burzy można znaleźć ciche miejsca do spokojnych nurkowań. Zastanów się nad niektórymi z najbardziej popularnych miejsc:

  1. Na wyspie Gozo jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Europie - Blue Hole . Jest to studnia głębinowa o głębokości 26 metrów i znajduje się wewnątrz skały.
  2. W pobliżu znajduje się głębokość jaskini koralowej wynosząca 22 metry. To jest obok Crocodile Rock.
  3. Na północy wyspy znajduje się Reqqa - bardzo ciekawe miejsce dla zaawansowanych nurków, o głębokości ponad 30 metrów. Bez obawy o głębię, będziesz zdumiony wspaniałym pięknem grot i podwodnego świata.
  4. Nad zatoką Shlendi można zanurkować na głębokość 12 metrów, aby podziwiać naturalny tunel, na ścianach którego żyją korale, rozgwiazdy i algi.
Дайвинг в Голубой дыреКоралловая пещера
ReqqaШлэнди бэй
Jak złapać falę?

Każdy może skorzystać z pierwszej klasy surfowania na Malcie, ale w tym celu należy wziąć pod uwagę niektóre cechy lokalnego lokalu. Ich charakter jest trudny do określenia, ponieważ istnieje wiele różnych wiatrów z Tunezji, Włoch, Grecji, Libii. Przypływ Morza Śródziemnego jest prawie niewidoczny.

Przechodząc do surfowania na Gozo, musisz zrozumieć, że jest to rodzaj loterii. Teoretycznie możesz pozostać w tych miejscach dłużej niż miesiąc i nie spotkać ani jednej godnej fali, ale praktyka pokazuje coś przeciwnego: częste svill zazwyczaj pochodzą z północnego zachodu i północnego wschodu.

Серфер
Najlepsze miejsca do surfowania

Średnia temperatura wody morskiej na wybrzeżu maltańskim waha się od 15 ° C w zimnych miesiącach do 26 ° C latem, więc pianka będzie potrzebna tylko od października do czerwca.

Przydatnym jest dla internautów, aby wiedzieć, że w Sliema (Sliema) na Malcie ma sklep surfingowy z wieloma niezbędnymi atrybutami. Oprócz surfowania i nurkowania w Gozo, możesz tu także brać SUP, kiteboarding, windsurfing. Gatunki te są niezwykle popularne na Malcie, podobnie jak wodna polo.

Przyjaźni maltańscy surferzy i nurkowie są zjednoczeni w zorganizowanej społeczności, dlatego dołączając do nich, nie będziesz sam w swoim pragnieniu złapania fali.

Jak się tam dostać?

Jeśli jesteś zainteresowany nurkowaniem w Gozo, a także surfowaniem, nie będzie ci trudno dostać się tutaj. Dokładnie Lotnisko na Malcie możesz wsiąść do autobusu, a następnie popłynąć promem na wyspę Gozo.

Погружения с берега - Голубая дыраПодводный мир Гозо