Sao Paul il Bahar lub St. Paul's Bay , przetłumaczone z języka maltańskiego, oznacza "zatoka Świętego Pawła". To jest miasto na wyspie Malta zagubiony na północnym wschodzie. Nazwa miasta nadała imię Apostoła Pawła. Według legendy statek świętego został rozbity w pobliżu zatoki, która później również została nazwana jego imieniem.

Miasto São Paul-il-Bahar znajduje się nad brzegiem morza i ma dogodne położenie geograficzne. Jest łatwo dostępny dla każdego zakątka Morza Śródziemnego, dlatego St. Paul's Bay jest tak popularny wśród żeglarzy.

St. Paul's Bay znajduje się 16 km od stolicy stanu Valletta , co ułatwia przemieszczanie się do różnych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. São Paulo il Bachar jest dość niezwykłym miastem, ponieważ łączy w sobie cechy nowoczesnego, dynamicznego miasta i małej wioski rybaków, którą niegdyś było.

Znaczące miejsca w mieście

Sao Paul il Bahar to miasto o długiej historii i wielu zabytkach architektury. Zabytki Zatoki Świętego Pawła wiążą się z imieniem apostoła Pawła i czynami, które go sławiły przez wieki. Wiadomo, że to właśnie Apostoł Paweł przyniósł wiarę chrześcijańską Malta . W miejscu, w którym niegdyś ochrzcili się Maltańczycy, w XVII wieku zbudowano kaplicę i kościół pod wezwaniem świętego.

Według hołdu, św. Paweł, uderzając kamieniem w laskę, dał życie cudownemu źródłu. Teraz w tym miejscu stoi fontanna Ain-Razul. Miejscowi są pobożni i religijni, dlatego w Sao Paul-il-Bahar jest wiele kościołów, katedr i kaplic. Wielu z nich pielęgnuje pamięć o Dziewicy Maryi.

Oprócz zabytków architektury bezpośrednio związanych z religią, w mieście jest wiele innych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę. Z historii państwa dowiadujemy się, że wyspa była często najeżdżana przez najeźdźców, więc w 1610 r. Wzdłuż wybrzeża wzniesiono wieże strażnicze. Najlepiej zachowany do naszych czasów jest uważany Wieża Vignacura .

Aby uciec od historii i cieszyć się związkiem z przyrodą, koniecznie odwiedź rezerwat Simar, który jest domem dla około 120 gatunków ptaków wędrownych. Rezerwat znajduje się w pobliżu wsi Shemshii na bagnach. Odwiedź rezerwę jest całkowicie bezpłatny. Pracuje codziennie od listopada do maja.

Небольшая церковьВнутри Часовни Непорочного Зачатия
Башня ВиньякураIs-Simar Nature Reserve
A co z rozrywką?

Wielu turystów wybiera się do Sao Paulo il Bahar. Uwierz mi, miasto jest w stanie zapewnić szeroki zakres usług rozrywkowych. Wszystko zależy od twoich finansowych możliwości i preferencji.

Miłośnicy pieszych wędrówek mogą spacerować wzdłuż promenady w Zatoce Świętego Pawła i podziwiać zatokę i wyspę św. Pawła. Tutaj możesz zjeść miły lunch lub kolację, zapoznając się z lokalną kuchnią i morskimi przysmakami.

Bardziej wytrzymała trasa "Ścieżka historii". Przechodząc przez to, zapoznasz się z obiektami historycznymi, a nawet będziesz miał możliwość pozostania w jaskini prehistorycznego człowieka.

Turyści, którzy lubią pływać i opalać się, czekając na skalistą zatokę miasta. Miłośnicy nurkowanie będzie w stanie wykonać niezapomniane nurkowania i dowiedzieć się więcej o podwodnym świecie Sao Paul-il-Bahar. Aby poznać wody miasta, możesz wynająć łódź lub łódź.

Ciekawym miejscem są baseny solne. Gdzieś w tych miejscach wydobywano sól, odparowując ją z wody morskiej. Tak więc okazało się, że kąpiele lecznicze są nadal popularne wśród turystów.

Ponadto miasto ma duże akwarium .

Великолепный пляжНа пути к морю
Отель The CrownСредневековые укрепления
Wszystko o transporcie

Dotarcie do miasta ze stolicy jest dość proste. Wystarczy wsiąść w autobusy nr 37, 41, 42, 221, 222, 223. Dodatkowo można tam dojechać autoexpress lub wziąć taksówkę.

Życzymy miłego i imponującego urlopu!