Przez cały rok można wybrać się na wakacje na Wyspy Maltańskie, ponieważ dzięki położeniu w samym środku Morza Śródziemnego, prawie zawsze jest dobra pogoda. O każdej porze roku można odpocząć na Malcie, ponieważ średnia roczna temperatura wynosi tutaj około 19 ° C, a okres opadów jest bardzo krótki.

Charakterystyczną cechą pogody na wyspie Malta jest jej przewidywalność w miesiącach: średnia temperatura wody i powietrza nie ulega znacznym zmianom. Dlatego te informacje są bardzo przydatne dla turystów, którzy udają się tam odpocząć, ponieważ w zależności od wybranego miesiąca, dla komfortowego pobytu, można również użyć stroje kąpielowe z filtrami przeciwsłonecznymi i płaszcze przeciwdeszczowe z gumowymi butami.

Jaka jest pogoda na Malcie w zimie?

 1. W grudniu sezon kąpielowy zamyka się, ponieważ temperatura wody wynosi około 15 ° C. Ale ten zimowy miesiąc dobrze nadaje się do nurkowania: morze nie jest całkiem zimne, a ceny domów spadają.
 2. W styczniu pogoda zbliżona do jesiennej nie jest odpowiednia na spotkanie z Nowym Rokiem na Malcie. W tym okresie Malta ma najniższą temperaturę w całym roku od + 9 ° C do + 16 ° C, wieje silny wiatr, a największa ilość opadów (nawet sporadyczne przedłużające się ulewy występują).
 3. W lutym liczba opadów jest o połowę mniejsza, a temperatura powietrza nieznacznie rośnie. Ta pogoda jest idealna do uprawiania turystyki pieszej, ponieważ słońce tutaj świeci przez 6-6,5 godzin w zimie.

Jaka jest pogoda na Malcie na wiosnę?

 1. Od początku marca temperatura powietrza wzrasta od 10 ° C do 15 ° C w ciągu dnia, ale temperatura nocna jest nadal niska - około 10 ° C. Deszcze już spadają znacznie rzadziej niż zimą.
 2. W kwietniu najlepszy czas na odpoczynek zaczyna się, ponieważ nie jest zimno, ale letnie upały jeszcze się nie zaczęły.
 3. W maju okres gorąca występuje okresowo, temperatura powietrza wynosi już 20 ° C - 25 ° C, a temperatura wody -17 ° C. Czas trwania godzin dziennych wzrasta do 9-10 godzin.

Jaka jest pogoda na Malcie w lecie?

 1. W czerwcu na Malcie można bezpiecznie zapomnieć o deszczach i chłodnych wieczorkach i nocach. Średnia temperatura w ciągu dnia będzie wynosić od 25 ° C do 30 ° C, a w nocy - od 18 ° C do 22 ° C. W takich warunkach pogodowych morze szybko ogrzewa się do 25 ° C, a plaże na Malcie są wypełnione turystami, którzy będą się opalać, pływać i uprawiać różne sporty morskie.
 2. Od połowy lipca trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ słońce w tym okresie jest bardzo aktywne, a temperatura powietrza wynosi około 30 ° C, a dzień świetlny trwa dłużej niż 12 godzin.
 3. W sierpniu na Malcie, nawet w wysokich temperaturach, nie jest duszno i ​​niewygodnie, ponieważ względnie wysoka wilgotność (około 70%) pomaga bezpiecznie go nosić.

Jaka jest pogoda na Malcie jesienią?

 1. We wrześniu aktywność słońca stopniowo maleje, temperatura spada do 25 ° C-27 ° C, zaczynają się pierwsze deszcze.
 2. Październik jest uważany za najbardziej deszczowy jesienny miesiąc, ale temperatura powietrza nadal wynosi około 22 ° C, a woda morska ma temperaturę 23 ° C. Ten okres jest uważany za bardzo odpowiedni na relaksujące wakacje: nadal można pływać, opalać się, chodzić przez cały dzień, bez strachu przed paleniem w słońcu, ponieważ nie ma tak intensywnego ciepła jak w lecie.
 3. W listopadzie rośnie liczba dni pochmurnych, temperatura powietrza i wody spada do 18 ° C, pojawia się zimny silny wiatr. Dzień świetlny jest skrócony do 7 godzin, ale nadal to Pogoda na Malcie w zimie wystarczy iść na spacer w pobliżu morza.
 4. Przewidzieć warunki pogodowe w tym miesiącu jest bardzo trudne, więc wczasowiczów bardzo mało, ale nadal są.

Aby zwiedzić wyspę Maltę wśród turystów, najpopularniejszym okresem jest okres od marca do października, kiedy pogoda pozwala na relaks z pracy i zanieczyszczenie gazem dużych miast na świeżym powietrzu.

Po zapoznaniu się z pogodą na Malcie w danym miesiącu, z łatwością wybierzesz odpowiedni czas na odpoczynek. Tylko zorganizuje paszport i wniosek wizowy .