Nyköping - małe miasteczko w Szwecja położony w środkowej części kraju, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, a także centrum administracyjnym Lena Södermanland. Nyköping znajduje się 100 km na północny wschód od Sztokholm . Dzięki różnorodności przyrodniczej, architektonicznej i historycznej atrakcje Miasto jest szeroko popularne wśród turystów.

Informacje ogólne

Nyköping na angielski dosłownie tłumaczy się jako "newmarket": "nowy" - nowy, "szczebiotliwy" - szwedzkie słowo, które jest używane do nazwy rynku. Historia miasta zaczyna się w 1187 r. Wtedy to była rezydencja szwedzkiego króla Karola IX. Przez kilka wieków wielkie pożary padały na miasto, aw 1719 r. Zostały niemal całkowicie zniszczone przez siły rosyjskiej armii. Obecnie w Nyköping aktywnie rozwija się kilka sektorów przemysłu: budownictwo drewniane, obróbka drewna, produkcja mebli. Powierzchnia wsi wynosi 13,4 mkw. km, a populacja wynosi około 30 tysięcy osób.

Nyköping ma łagodny klimat kontynentalny. Z tego powodu zima tutaj jest stosunkowo ciepła, średnia temperatura powietrza jest ustalona na -2 ... -4ºС. Lato nie jest szczególnie gorące, temperatura powietrza zmienia się głównie od +16 do + 20ºС.

Набережная Нючепинга

Co zobaczyć w Nykoping?

Pomimo faktu, że miasto było wielokrotnie niszczone i odnawiane, w Nykoping zachowały się zabytki przyrodnicze, historyczne i religijne. Pamiętaj, aby odwiedzić:

 • Zamek Nykoping zbudowany w XII wieku, który jest bez wątpienia głównym symbolem miasta;
 • Vattengrand Street to najstarsza ulica w mieście;
 • Kościół Wszystkich Świętych , zbudowany w XIX wieku;
 • Teatr Nyköping , którego budynek wzniesiono w 1800 roku;
 • unikalna sztuka rocka - miejsce starożytnych obrzędów.
Нючёпингский замок

Rozrywka

W Nyköping jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu:

 1. W nowoczesnym kinie z największym ekranem w kraju turyści mogą oglądać najnowsze wiadomości z kina światowego.
 2. Dla tych, którzy lubią sztukę, otwarte są drzwi galerii sztuki Gagfi i teatru miejskiego.
 3. Wieczorem można posłuchać muzyki na żywo, oglądać transmisje sportowe na dużych ekranach lub po prostu usiąść w hałaśliwym towarzystwie w jednym z nocnych klubów i barów w mieście.
 4. Z dziećmi odwiedź centrum gier Busiz, gdzie znajdują się place zabaw dla dzieci, labirynty i atrakcje dla starszych dzieci.
 5. W pobliżu miasta działa wspaniałe zoo.
 6. W Nykopingu aktywny odpocząć na zewnątrz, jachty motorowe i przejażdżki kajakiem.
Морские прогулки на яхтах

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Wśród hotele i hotele , skoncentrowana w centralnej części Nyköping, turyści mogą wybierać jako budżetową, ale droższą opcję życia:

 1. Za rozsądną cenę można wynająć pokój w hotelu Blommenhof, Connect Hotel Skavsta, Scandic Stora Hotellet. Miłym dodatkiem jest bezpłatne śniadanie i zwierzęta domowe.
 2. Najbardziej popularny jest Clarion Collection Hotel Kompaniet, który oferuje gościom przytulne pokoje, odprężającą atmosferę i wspaniały widok z okna.
 3. Jeśli szukasz opcji, aby zatrzymać się z dala od miejskiego zgiełku, sprawdź jeden z hoteli w Nyköping: Stjarnholms Slott lub Mauritzberg Golf Resort.
Blommenhof Hotell

Kawiarnie i restauracje

Spróbuj europejskich, meksykańskich i Kuchnia szwedzka może być w wielu restauracjach Nykoping:

 1. Na rodzinną kolację warto wybrać się do przytulnej restauracji Tres Tapas. Tutaj spotka Cię przyjazny personel i bardzo przytulna atmosfera.
 2. Fani japońskie jedzenie Pamiętaj, aby docenić sushi Kohiro restauracji.
 3. Hellmanska Garden Cafe może być wybierana przez tych, którzy chcą wypić kawę i zjeść przekąskę pomiędzy wycieczki . Bardzo smaczne śniadania w godzinach porannych zbierają tu wielu gości.
 4. Posiłek w romantycznej scenerii można zjeść w letniej kawiarni nad jeziorem. Pilgrimsbo Café & Trädgård.
Уличное кафе

Transport

W Nyköping, komunikacja między miastami i między miastami transportu . Sieć autobusowa składa się z 7 tras. Ponadto miasto prowadzi linię kolejową Sedra Stambanan. Do samodzielnego zwiedzania można wydać otoczenie miasta samochód do wynajęcia w jednej z wypożyczalni Nyköping. O każdej porze dnia na usługi turystów wygodna taksówka. 7 km na północny-zachód od centrum Nyköping lotnisko Stockholm Skavsta .

Транспорт Нючепинга

Jak dostać się do Nykoping?

Możesz dostać się do Nyköping samolotem, samoloty przylatują na międzynarodowe lotnisko Sztokholm-Skavsta. Stąd do centrum miasta można dojechać autobusem nr 515. Duża autostrada europejskiej trasy E04, która przebiega przez miasto, umożliwia łatwy dojazd samochodem do Nyköping. Alternatywnie możesz skorzystać z transportu kolejowego.

Аэропорт Нючепинга