Gzira (Gzira) to popularny kurort na północnym wschodzie. Malta . Znajduje się pomiędzy stolicą kraju Valletta i centrum życia turystycznego wyspy. Przetłumaczone z języka ojczystego, jego nazwa oznacza "wyspa", stało się z powodu Wyspy Manoel znajduje się w zatoce miasta.

Ogólne informacje o mieście Gzira

Gzira leży nad brzegiem niesamowitego portu Marsamshett, pomiędzy miastami Msida i Slim . Oto słynna promenada, która rozciągała się na trzy kilometry wzdłuż malowniczego wybrzeża i jest najbardziej popularna w kraju.

Lokalny klimat jest korzystny dla turystów, jest jednocześnie ciepły i łagodny. Mróz, śnieg, mgła i zimne wiatry nie występują tutaj. Średnia temperatura od połowy jesieni do początku wiosny wynosi czternaście stopni, a słońce ogrzewa do siedmiu godzin dziennie. Latem termometr prawie zawsze pokazuje trzydzieści stopni i więcej, ale obecność morza i orzeźwiająca bryza łagodzą upał.

Plaże w Gzira

Gzira ma duży wybór wygodnych plaże . Jest jedna wielka zaludniona miejska plaża i kilka małych spokojnych romantycznych zatoczek. Każdy urlopowicz wybiera urlop na swój gust. Nasyp jest oświetlony, obsadzony palmami, a wieczorem tętni życiem. Wielu turystów, kochające pary, rodzice z dziećmi uwielbiają chodzić po nim.

Пляж Гзиры

Gzira Atrakcje na Malcie

Pomiędzy Gzirą a sąsiadami na wybrzeżu utworzyła się zatoka Msida. Jest to wspaniałe miejsce, które ma imponującą przystań i jest bardzo popularne wśród entuzjastów wędkarstwa.

Obszar administracyjny miasta obejmuje małą wyspę Manoel, położoną w spokojnym porcie Marsamshett. Ponieważ jest on oddzielony kanałem wodnym o szerokości 15-20 metrów, można do niego dotrzeć przez most. Urlopowicze mogą wypożyczyć łódź na swój gust w dowolnym momencie. Aby to zrobić, musisz skontaktować się z jednym z wielu biur zajmujących się wynajmem statku. Wyspa Manoel z piękną przyrodą, zabytkowymi średniowiecznymi zabytkami, świeżym morskim powietrzem i łagodnym słońcem to doskonałe miejsce na relaksujący i spokojny wypoczynek w Gzirze.

Malta - To jeden z głównych ośrodków na świecie, gdzie istnieje możliwość nauki czystego angielskiego, który jest uważany za państwo wraz z językiem maltańskim. W Gzira istnieje ogromna liczba różnych ośrodków szkoleniowych, które przyjmują studentów z całego świata. Studenci mają możliwość studiowania różnych nauk humanistycznych i ścisłych. Miasto ma największą bibliotekę w kraju, a także kilka szkół średnich. Faceci mogą również ćwiczyć nurkowanie i pływanie, gra w siatkówkę i koszykówkę.

НабережнаяВид на город с моря
Gżira Parish ChurchФорт Маноэль
Gdzie mieszkać?

Miasto Gzira przyciąga corocznie ogromną liczbę turystów z całego świata. W mieście są różne nowoczesne hotele które różnią się komfortową obsługą i pierwszorzędnym poziomem, a także mają niezwykły widok na wybrzeże Morza Śródziemnego. Ceny hoteli różnią się w zależności od gwiazdy i lokalizacji instytucji.

By the way, trzygwiazdkowe hotele w mieście są bardzo popularne, najczęściej odwiedzane: Bayview Hotel & Apartments, Blubay Hotel & Apartments, 115 The Strand Hotel and Suites. Czterogwiazdkowym hotelem w Gzira jest Hotel Kennedy Nova. Istnieją również hostele, pensjonaty i apartamenty położone tuż poza centrum do nauki języka angielskiego: EightyFour, The Oaks Apartment, 115 The Strand Suites, Gzira Apartment, Holiday Apartments Malta - Gzira.

Blubay Hotel & ApartmentsBlubay Hotel & Apartments номер
Hotel Kennedy NovaHotel Kennedy Nova номер

Jedzenie w Gzira

W mieście znajduje się ogromny wybór restauracji, barów i kawiarni, gdzie można odpocząć i zjeść przekąskę na każdy gust i torebkę. Lokalna kuchnia to mieszanka maltańskich i europejskich tradycji. A owoce morza są poza pochwałami, śródziemnomorskie jedzenie zaskoczy najbardziej wymagającego smakosza. Szczególnie popularne są tutaj spaghetti z sosem z ośmiornicy, a także ciasto z ryby-lamuka. Makaron sprzedawany jest tutaj na każdym rogu, jest ogólnie uważany za posiłek na "przekąskę". Również w Malta Warto spróbować filetu z kurczaka gotowanego z kalafiorem, kasztanami i szpinakiem.

Najpopularniejsze restauracje w Gzira to:

  • Ali Baba (kuchnia libańska, bliskowschodnia i śródziemnomorska);
  • Anciova (kuchnia włoska, europejska i śródziemnomorska);
  • Sorrisi Cafe & Pasta (kuchnia włoska i śródziemnomorska);
  • Dobry Thaimes (kuchnia tajska i azjatycka);
  • Maharaja (kuchnia indyjska i azjatycka).
Cafe JubileeOblico and Incredible Asia
Ресторан Broaster To Go!Ресторан Ali Baba

Jak dostać się do Gzira?

Gzira znajduje się trzy kilometry na północ od stolicy Valletty, gdzie międzynarodowe lotnisko . Autobusy i pociągi kursują do miasta, a także można wziąć taksówkę.