Piękne słoneczne Wyspy Maltańskie - prawdziwy raj dla podróżników i fanów komfortowego wypoczynku. Niewątpliwie mieszkańcy i turyści tej wyspy spędzają większość czasu na słonecznych wybrzeżach. Plaże Malty są bogate w miękki piasek, inspirujące panoramy, a także krystalicznie czysta woda morska. Na wyspach maltańskich można odpocząć zarówno na piaszczystych plażach, jak i kamienistych plażach. W skarbcu archipelagu znajdziesz kilkanaście małych zatoczek i zatok, których plaże zapewnią cudowny słoneczny nastrój i oryginalną rozrywkę ( nurkowanie , wędkarstwo, kemping, itp.).


Kategorie plaż

Pomimo dużego wyboru plaż na Malcie, najpopularniejszym wśród turystów jest "cywilizowany" piasek. Większość z tych plaż znajduje się na terytorium hoteli lub angielskich szkół. Osłona piasku na niektórych wybrzeżach zachwyca wszystkich. Na przykład na Wyspa Gozo Można znaleźć plażę z czerwonym piaskiem, a na plaży Perched blado różową barwę.

Wokół przybrzeżnych klifów, gdzie nastąpiło oderwanie wapienia, pojawiły się skaliste plaże Malty. Takie wybrzeża nie pozostawiają obojętnych miłośników sportów ekstremalnych, ponieważ można zanurkować w wodach Morza Śródziemnego, skacząc prosto z urwiska. Inni turyści uważają bursztynowo-miodowy kolor kamieni za atrakcyjny, a także wspaniałe niebieskie horyzonty, dlatego często odwiedzają takie brzegi. Większość skalistych plaż na Malcie znajduje się w zatopionych dolinach, dlatego nazywa się je "dzikimi" wybrzeżami. Ogólnie rzecz biorąc, na Malcie jest więcej "dzikich" plaż niż "cywilizowanych". Oczywiście, turyści są bardziej atrakcyjni dla drugiej opcji, gdzie dostają łóżka do opalania, są bary, a rozrywka nie zatrzymuje się przez całą dobę.

Скалистые пляжи Мальты

Jeśli porównać piasek i skaliste (żwirowe) plaże Malty, to będzie wystarczająco trudno zdecydować się na opcję wiodącą. Na przykład brak piasku to ogromna liczba ludzi i nie jest łatwo do nich dotrzeć. Zalety kamienistych plaż również wywołują zainteresowanie turystów, ponieważ są one o wiele czystszym piaskiem i znajdują się w malowniczych zatokach, ale są trudne do długiego kłamstwa.

Plaże miast wypoczynkowych

Wyspy Maltańskie są prawie w połowie wypełnione oszałamiającymi terenami wypoczynkowymi. Z biegiem czasu stają się coraz bardziej, co wpływa na wygląd całego kurortu. Ich ulice są wypełnione sklepami, dyskotekami, hotelami, a strefa przybrzeżna nie milknie w dzień ani w nocy. Kurorty Malta z piaszczystą plażą nie ustępują obszarom z kamiennymi plażami.

Najbardziej popularne i interesujące miasta wypoczynkowe stały się Sliema i St Julian . Plaże są kamieniste i żwirowe. Z dowolnego lokalnego hotelu na słoneczną plażę, aby przejść maksymalnie dziesięć minut. Możesz pływać, opalać się, urządzać grilla w dowolnym miejscu na wybrzeżu, a dla bezpiecznego zejścia do wód morza są schody. W niektórych obszarach można wypożyczyć nie tylko leżaki, ale także narty wodne, głęboko uszczelnione cylindry, a nawet małe łódki. W tych miastach turyści emitują następujące obszary uzdrowiskowe:

 • Qui-Se-Sana (Sljema) - ulica Bizazza;
 • Għar id-Dud (Sljema) - Hotel Preluna;
 • Beach Hotel Westin Dragonara (St. Julians);
 • St.George's Bay (St. Julians) - Powiat St. Paceville .
Пляж Qui-Se-Sana (Силема)Пляж Għar id-Dud (Силема)
Пляж отеля Westin DragonaSt.Thomas Bay

Drugie ważne ośrodki wypoczynkowe Malta stał się plażą Bugibba i Aura . Są nieco gorsze w infrastrukturze Siléme, ale mimo to otrzymują tylko pozytywne opinie od turystów. Większość plaż w tych miastach jest skalista, ale "perłą" było wybrzeże Aura - Perched Beach. Znajduje się w pobliżu centralnego placu miasta, w hotelu Dolmen. Cudowna plaża została sztucznie stworzona przez właścicieli hotelu, ale nie naruszała żadnych naturalnych obszarów. Nad czystością masowych utworów piasku ponad 20 pracowników, nawet w nocy. Jednak ten ośrodek wypoczynkowy ożywia się wieczorem i stał się ulubieńcem europejskich turystów. Możesz dostać się na piaszczystą plażę z każdej stacji w mieście transport publiczny Na przykład w autobusach numer 12, 45, 31.

Perched Beach Ауры

Miejscowości wypoczynkowe Malty z piaszczystymi plażami stały się Mellieha, Marsaskala, Birzebuja. Według wielkości terytorialnej są one gorsze od Aury lub St. Julians. Jednak, jeśli chodzi o komfort. Nadal jednak na wybrzeżu tych terenów wypoczynkowych jedzie dużo turystów. W każdym mieście znajduje się około pięciu plaż, wśród nich najbardziej popularne są:

 1. Mellieha Bay (Mellieha) to największa piaszczysta plaża na Malcie. Tutaj możesz wypożyczyć wszystko, co potrzebne do rekreacji i rozrywki wodnej. Nadbrzeżne kioski z lodami, kawiarniami i prysznicami są dostępne dla wszystkich odwiedzających do późnej nocy. Ta plaża jest świetna do pływania z dziećmi, ponieważ ma dość szeroką płytką wodę i łagodne zbocza. Do tego ośrodka można dostać się autobusem nr 41.
 2. Mellieha Bay
 3. St.Thomas Bay (Marsaskala) - mniej "cywilizowany" kurort z miękką piaszczystą pokrywą. Ta plaża na Malcie nie jest szczególnie lubiana przez turystów, ale lubi mieszkańców.
 4. St.Thomas Bay
 5. Pretty Bay (Birzebuja) - ta plaża w pełni uzasadnia swoją nazwę ("Piękna plaża"). Początkowo pokrywa brzegowa była kamienista, ale podczas budowy strefy przybrzeżnej z dna morskiego piasek został podniesiony, który obecnie pokrywa wybrzeże.
 6. Pretty Bay

Gdzie są najlepsze piaszczyste plaże na Malcie?

Jeśli mówimy o najlepszych plażach na Malcie, nie sposób nie wspomnieć o zachodniej części archipelagu. Najszersza i najbardziej słoneczna zatoka w Cottonera łączy trzy małe miasteczka, których plaże są najlepsze na Malcie. Miękka powłoka z piasku, dziesiątki punktów wynajmu i rozrywki, restauracje, hotele, kluby i, oczywiście, jasne słońce łączą te brzegi. Najlepsze plaże na Malcie to:

 1. Słynna Golden Bay to najbardziej wysunięta na północ plaża w słonecznej zatoce. Dojazd do niego jest dość prosty, zarówno samochodem, jak i autobusem (nr 2223,225). Po prawej stronie plaży znajduje się trzygwiazdkowy hotel Golden Sands, a po lewej znajduje się wieża strażnicza. Na pięknej słonecznej plaży można wypożyczyć wszystko, co potrzebne do odpoczynku i rozrywki. Pomimo tego, że nie ma restauracji ani kawiarni, urlopowicze zawsze będą mogli znaleźć miejsce na przekąskę. Wokół plaży znajdują się budki z lodami i małe bary przekąskowe, a także kabiny prysznicowe i centra medyczne.
 2. Golden Bay
 3. Ghajn Tuffieha - położony na południe od Golden Bay. W porównaniu z północnym sąsiadem ta plaża na Malcie jest znacznie spokojniejsza. Główną wadą jest ścieżka do piaszczystego wybrzeża, do którego nie można prowadzić samochodu, więc trzeba zejść po schodach ze wzgórza. Ponadto musisz zabrać ze sobą jedzenie, ponieważ na tej plaży jest słaba infrastruktura i nie ma ani jednego punktu wynajmu. Co jest takiego atrakcyjnego w tej plaży? Oczywiście, jej malownicze, spokojne i zachwycające panoramy.
 4. Ghajn Tuffieha
 5. Zatoka Gnejna to najbardziej zadbana, spokojna i jednocześnie "dzika" piaszczysta plaża na Malcie. Przystanki autobusowe są daleko od wybrzeża, więc zawsze jest tu niewiele osób. Chociaż możesz łatwo znaleźć tutaj więcej niż jeden tor samochodowy. Istnieje kilka małych kawiarni i płatny parking. Z jednej strony plaży jest ciepłe, miękkie, piaszczyste cypel, az drugiej - strome skaliste zbocze dla sportów ekstremalnych.
 6. Gnejna Bay