Na północnym wschodzie Szwecja Rozciągająca się gmina Norrbotten, jej centrum to starożytne miasto Piteå, położone nad brzegiem Zatoki Botanicznej, w pobliżu rzeki Pite El.

Historia miasta

Pierwsze wzmianki o Piteo odnoszą się do 1621 r., W tym czasie była to mała osada. W 1666 miasto spłonęło, ale wkrótce zostało przywrócone. Dawn Piteå powstała na początku XX wieku, kiedy to zbudowano duży oddział kolejowy łączący miasto z resztą Szwecji. Różne sektory gospodarki zaczęły szybko się rozwijać: transport, obróbka drewna i energia. Piteo się zdenerwował, liczba osób wzrosła. Obecnie mieszka tu około 40 tysięcy osób.

По улицам города

Klimat

Region jest chroniony przed ciepłymi wiatrami ze skandynawskich gór Atlantic. Zimy są ostre, lato krótkie, z niewielkim deszczem. Temperatury w ciągu roku są niskie, zimą z reguły ujemne.

Zabytki

Średniowieczne szwedzkie miasto jest dumne z niezapomnianych miejsc, opowiadających o historii miasta. Najbardziej znany punkty orientacyjne Miasta Piteå w Szwecji to:

 1. Kamienny kościół w Öjestad i mała osada dla potrzebujących. Według legend, właśnie w tym miejscu powstała pierwsza osada. Dziś w kościele zostaje otwarte interesujące muzeum lokalnej wiedzy.
 2. Drewniany kościół Piteå kyrka, wzniesiony w 1686 roku w samym sercu miasta.
 3. Muzeum Pitei zbudowano na placu z XVII wieku. Wcześniej mieścił się tam ratusz. Od 1994 roku budynek jest chroniony przez państwo.
 4. Badhusparken lub "park kąpielowy" - obszar dla odpocząć , urządzone w samym sercu Piteå.
 5. Park Granparken znany jest z dużych terenów rolniczych znajdujących się na jego terytorium. Hodują owce, krowy, świnie, świnie, koniki pełnej krwi, kucyki. Również w parku znajduje się muzeum rolnictwa.
 6. Muzeum Łodzi , które posiada kolekcję pierwszych statków.
 7. Muzeum latarni Skagen uważane jest za jedno z najstarszych na wybrzeżu.
Старинная церковь из дерева

Rozrywka i rekreacja

W szwedzkim Piteå turyści mogą znaleźć coś, co lubią:

 1. W różnych częściach miasta znajdują się boiska do piłki nożnej, hale sportowe, szkółki jeździeckie, lodowiska, baseny i centra rozrywki.
 2. Рядом с развлекательным центром
 3. Fani połowów pokochają tego wielkiego wędkarstwo na lipień.
 4. Aby zwiedzić miasto Pitea, można wziąć udział w wycieczce rowerowej lub pieszej, obejmującej miasto i jego okolice. Możesz zbadać pobliskie wyspy, przechodząc zorganizowaną wycieczkę łodzią.
 5. Aby w pełni cieszyć się nadmorskim kurortem, pomoże Riwiera Norrbotten. Jest to przytulna plaża, gdzie można się opalać, grać w golfa, chodzić na zabiegi spa.
 6. Ogromna liczba widzów i uczestników zbiera corocznie wakacje śmiej się i tańcz. Kolorowy kostium jest uwielbiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.
 7. Начало фестиваля
 8. Kupcy oczekują markowych sklepów i centrów handlowych, w których można znaleźć wszystko.

Hotele

W mieście Piteo, przez całą dobę pracują 7 hotele inna klasa usług. KUST Hotell & SPA, Piteå Stadshotell jest oznaczony 4-gwiazdkowym znakiem. Gościom oferujemy komfortowe pokoje, doskonałą restaurację, kryty basen, uprzejmy i troskliwy personel.

Hotel Bishops Arms Piteå, Furunäset Hotell & Konferens w trzygwiazdkowym standardzie oferuje przytulne pokoje i doskonałe ceny, a dobre warunki czekają na gości w Piteå Golfhotell, Piteå Vandrarhem.

Отель города Питео

Restauracje

Turyści przyjeżdżający do Piteå zaskoczą się bogatą ofertą gastronomiczną. Zawsze tłoczno w Restaurang Tage, The Bishops Arms, Doktorsvillan. Restauracje to różne wnętrza designerskie i pyszne jedzenie, ceny mile zaskoczą. Tutaj możesz spróbować tradycyjne szwedzkie jedzenie i napoje, a także zamówić zwykłe jedzenie dla Europejczyków.

Местная пицца

Jak się tam dostać?

Piteau i Sztokholm podzielić około 900 km. Najdogodniejsza odległość do pokonania w samolocie. Regularne loty regularnie odlatują w obu kierunkach. Jeśli chcesz, możesz wybrać się na wycieczkę jednym z podmiejskich autobusów lub pociągów. Ta opcja jest popularna wśród studentów i emerytów.