Postanawiając schudnąć, kupując abonament na siłownię lub, alternatywnie, aby uzyskać masę mięśniową, konieczne jest zrewidowanie diety wraz z nią. Duże znaczenie ma prawidłowe odżywianie podczas treningu, ponieważ zależy to od tego, czy nadmiar tłuszczu zamieni się w mięśnie. W tym artykule temat ten zostanie omówiony.

Prawidłowe odżywianie podczas treningów na siłowni

Trzeba natychmiast powiedzieć, że organizm nie powinien odczuwać braku składników odżywczych. Ale są pewne osobliwości: proste węglowodany powinny być zastąpione złożonymi, proporcja białka w diecie powinna zostać zwiększona, a większość tłuszczów powinna być spożywana z tłuszczami roślinnymi, podczas gdy zwierzęta powinny być pozyskiwane z ryb i owoców morza. To właśnie przy stosowaniu prostych węglowodanów organizm reaguje na insulinę, która uruchamia proces odkładania się tłuszczu. Trudne węglowodany będą stymulować wzrost masy mięśniowej, a nie tłuszczu, poza tym będą w stanie zapewnić uczucie sytości przez długi czas.

Tłuszcze są niezbędne dla osoby, dlatego nie można całkowicie ich odmówić, a białka są głównymi budulcami kości i mięśni. Prawidłowe odżywianie podczas treningu siłowego wymaga użycia śniadania i obfitego posiłku, ale im bliżej wieczoru, zawartość kalorii w jedzeniu powinna być niższa, ale dotyczy to głównie tych, którzy chcą schudnąć. Ale w każdym razie musisz siedzieć przy stole co najmniej 5 razy dziennie i jeść jedzenie w małych porcjach, z wyjątkiem tych technik, które poprzedzają lub kończą trening.

Zasady mocy

Dwie godziny przed zajęciami musisz jeść mocno. Żywność musi zawierać część białka. Może to być gotowana lub gotowana na parze ryba, stek, gulasz, itp. Zagotować ryż, grykę lub makaron do dekoracji. Dodatkowo, 30-40 minut przed zajęciami, zjedz kilka owoców z niskim poziomem indeks glikemiczny i weź shake proteinowy. Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy zaangażowani muszą dużo pić, aby zapobiec odwodnieniu, a napój i pragnienie białka ugasą i zapewnią wzrost mięśni.

Zaraz po treningu musisz zjeść obfity posiłek i ponownie jedzenie na bazie białka. Jeśli sportowiec spożywa mięso przed zajęciami, to po nim powinien wybrać rybę. Zagotuj z nim naczynie boczne, na przykład soczewicę, ugotuj sałatkę. Ci, którzy chcą wiedzieć, jak jeść podczas ćwiczeń na odchudzanie, zaleca się nie jeść przez 2 godziny po wysiłku, aby przedłużyć proces dzielenia tkanki tłuszczowej i zapobiec wzrostowi mięśni. Następnie możesz pozwolić na łatwe jedzenie, na przykład duszone warzywa, zapiekankę z curd lub musli wypełnione jogurtem.

Podczas porannych treningów prawidłowe odżywianie dziewcząt zapewnia odrzucenie śniadania i zajęć na pusty żołądek. Po nocy organizm ma niedobór glukozy i jeśli go nie dostarczy, zacznie zużywać tłuszcz, co jest potrzebne do utraty wagi. Jeśli ta porada jest niewykonalna z powodu zawrotów głowy i nudności, możesz nieznacznie właściwe odżywianie podczas treningu dla dziewcząt na przykład zjeść przekąskę z owocami lub warzywami. Po treningu poczekaj 30-60 minut, a dopiero potem zjedz śniadanie.

Prawidłowe odżywianie w treningu fitness, czy ma na celu zmniejszenie lub zwiększenie masy ciała, nie przewiduje jedzenia w nocy. Wszystko, co jest trawione o tej porze, zamieni się w tłuszcz, który natychmiast zostanie zdeponowany po bokach, w talii i innych miejscach. Ponadto, w nocy, organizm, a zwłaszcza układ trawienny, musi odpoczywać, nie pracować, i zmuszając go do pracy, można wywołać wiele problemów, od zaparć po zaburzenia metaboliczne. Najlepszym posiłkiem w nocy jest kieliszek kefiru.