Każda osoba rozumie znaczenie reputacji, po pierwsze, kiedy chce, by ludzie zaufali jej. Ale, jak wiadomo, tylko dlatego, że nie można tego zrobić. Aby ludzie mogli Ci ufać, potrzebują gwarancji, że nie zostaną oszukani. Co najważniejsze, najważniejszą gwarancją jest zawsze reputacja osoby. Aby uzyskać pozytywną opinię osoby lub grupy osób o Tobie, musisz spełnić wszystkie ich interesy i nie być nieodpowiedzialnym samolubny .

Ale co zrobić, jeśli fraza "zła reputacja" najdokładniej opisuje twoje niepowodzenia w danym momencie? Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Zaplamiona reputacja

Reputacja znana jest również pod takimi nazwami jak "image", "resume", " prestiż "itd. Każda osoba to ma, pojawia się, gdy po raz pierwszy wchodzi w interakcję ze społeczeństwem, bardzo trudno jest zdobyć dobrą reputację po raz pierwszy, to wymaga czasu, kolejna rzecz, zła reputacja, jedna fraza lub najdrobniejsze działanie, zrobione w nieodpowiednim czasie, z niewłaściwymi ludźmi, aw nieodpowiednim czasie mogą plamić twoją osobowość. W zależności od, powiedzmy, na jej temat, trudności mogą pojawić się w twoim życiu, na przykład, z budowaniem udanej kariery lub z miejscem w społeczeństwo.

Reputacja może być uważana za fundament Twojego życia społecznego. W związku z tym zła reputacja jest podstawą niskiej jakości. Każda osoba cierpi na ostatnią opcję, szczególnie ambitni ludzie, którzy zawsze są w najlepszym stanie.

Jeśli z jakiegoś powodu Twoja reputacja nagle zmieni się na ciemny kolor, nie martw się. Życie na tym się nie kończy. Nie ma sensu bić się na czole za popełnione błędy i zbyt pewny siebie. Weź się w garść, zbierz swoją odwagę i, przestrzegając poniższych wskazówek, oczyść swoją reputację z brudu.

Jak przywrócić dobre imię?

 1. Przede wszystkim musisz się uspokoić. Pozbądź się jakiejkolwiek spokojnej drogi dla ciebie od zgromadzonych negatywnych emocji. Spróbuj przeanalizować sytuację, która spowodowała zanieczyszczenie Twojej reputacji. Bądź obiektywny. W żadnym wypadku nie odrzucaj przyczyny tego, co się wydarzyło w okolicznościach itp. Analizuj, jak rozwiązujesz problem matematyczny: przez działania, w tym pytania, wyjaśnienia, dotknięcie pracy weryfikacyjnej i pracę nad swoimi błędami.
 2. Zanim dowiesz innym o swojej słuszności, zrealizuj swoje błędy, zrozum swoją winę, wybacz sobie. Proces przywracania reputacji zawsze wymaga pewności siebie, uczciwości wobec tych, którzy pokładają w tobie nadzieję.
 3. Ważne jest, aby pamiętać, że proces odzyskiwania twojego dobrego imienia jest indywidualny. Ale są pewne punkty, które mogą być twoim punktem oparcia.
 4. Nie zapominaj, że reputacja jest oparta na uczciwości, zaufaniu.

 5. Jeśli to konieczne, przyznaj innym, że się mylisz, przeproś. Przeprosiny muszą być uzasadnione. Zastanów się i wyjdź z tej sytuacji. Daj szczerą obietnicę, że to się nie powtórzy.
 6. Zwiększ swoją odpowiedzialność i zaangażowanie. Ludzie wciąż mogą mieć wątpliwości co do Ciebie, więc postaraj się jak najlepiej, aby liczba pozytywnych działań przeważyła nad tym niefortunnym wydarzeniem.

Jak zdobyć reputację?

Następujące czynniki będą pozytywnie działać dla Ciebie:

  zła reputacja
 1. Jeśli jesteś o coś poproszony, zrób to jako jeden z najważniejszych. Zwróć uwagę na małe rzeczy, które na pierwszy rzut oka mogą być niewidoczne.
 2. Idź poznać ludzi. Na przykład, jeśli po zakończeniu dnia roboczego szef prosi o ponowne wykonanie, pozytywna odpowiedź na to konto w przyszłości będzie działać na Twoją korzyść.
 3. Bądź zawsze uprzejmy i poprawny z innymi. Na przykład przed swoimi partnerami i klientami zawsze dotrzymuj obietnic, nawet tych nieistotnych.

Pamiętaj, że zdobycie dobrej reputacji nie jest łatwe, ale wynik jest wart wysiłku.