Dla wielu przeszkodą w zapoznawaniu się z innymi krajami jest cena biletów lotniczych. W takim przypadku informacja, niski kosztorys - co to jest i jak z nich korzystać, będzie przydatna i interesująca, ponieważ dzięki nim możesz sporo zaoszczędzić na podróżach.

Co to jest loukoster w lotnictwie?

Przewoźnik, którego celem jest obniżona cena biletów ze względu na odmowę niektórych usług podczas lotu, nazywa się loukoster. Ta praktyka została po raz pierwszy zrealizowana w Ameryce w 1970 roku. Jak działa loukost:

 1. Samoloty latają bezpośrednio, bez przeszczepów i na niewielkie odległości.
 2. Użyj samolotu jednego modelu, który nie jest dłuższy niż pięć lat. Może to zmniejszyć koszty konserwacji i zakupu części zamiennych.
 3. Firmy zatrudniają mniej pracowników niż tradycyjne linie lotnicze.
 4. Bilety kupowane są w Internecie, więc można zaobserwować oszczędności na wydruku, przetwarzaniu i konserwacji kas.
 5. Cena tanich biletów lotniczych jest ograniczona ze względu na to, że do odlotów i lądowań wykorzystywane są niewielkie lotniska zlokalizowane zdalnie z miasta, dlatego żądają niższych opłat.
 6. Wewnątrz samolotu siedzenia są używane bez możliwości odchylania oparć. Ponadto zmniejsza się odległość między siedzeniami, dzięki czemu można zakwaterować większą liczbę pasażerów. W loukosterami nie ma podziału na klasy.
 7. Samoloty są używane do reklamowania, które są umieszczane na kadłubach samolotu, na oparciu siedzeń, zasłon itp.
 8. Dowiedzieć się, co to jest niski, warto podkreślić, że takie firmy oszczędzają na paliwie poprzez zawieranie długoterminowych umów z dostawcami.
co musisz wiedzieć o loukosterov

Co musisz wiedzieć o loukosterovie?

Kupując bilet lotniczy, osoba płaci tylko koszt miejsca i nie jest ona instalowana z góry, a każdy ma prawo do wzięcia dowolnego z bezpłatnych. Zasady loukosterov wskazują, że w najbardziej komfortowych miejscach należy dodatkowo płacić, a firmy wciąż zarabiają na transporcie bagażu (z wyjątkiem bagażu podręcznego), żywności, napojów i tak dalej. Wstępna rezerwacja biletów również wymaga dodatkowych wydatków.

Ceny dla tanich użytkowników

Koszt biletów zależy od różnych czynników, a aby zaoszczędzić do maksimum, możesz skorzystać z kilku sekretów:

 1. Najlepiej jest dokonać zakupu wcześnie rano, późno w nocy lub w nocy, ponieważ w tym czasie wiele tanich linii lotniczych obniża ceny biletów.
 2. Według statystyk, najbardziej tanie loty w środę i czwartek, a te dni są atrakcyjne rabaty.
 3. Loukost jest korzystną podróżą, którą można rezerwować z wyprzedzeniem, więc jeśli kupisz bilet na kilka miesięcy przed datą odlotu, możesz zmniejszyć kwotę.
 4. Możesz wyszukiwać bilety ze specjalnymi zasobami, ale lepiej kupić bilety na stronie loukoster.

Gdzie latają taniej?

W rzeczywistości, jeśli chcesz i planujesz swoją podróż, możesz podróżować po całym świecie po tanich liniach lotniczych. Najpopularniejszym celem jest Europa, więc przez kilka godzin lotu można dostać się do Londynu, Paryża, Kopenhagi, Berlina, Budapesztu i tak dalej. Tania linia lotnicza może działać w innych kierunkach, na przykład Turcja cieszy się popularnością, a także tanio można polecieć na Cypr lub do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z których leci na całym świecie ponad 1000 destynacji.

Jak latać loukostami?

Doświadczeni podróżnicy, którzy wiedzą, jak podróżować za 10 €, udzielają przydatnych porad:

 1. Planowanie podróży jest konieczne z góry i lepiej za kilka miesięcy.
 2. Wiele osób nie wie, że linie lotnicze używają różnych sztuczek, więc witryny sprzedaży biletów przeprowadzają analizę danych osobowych za pomocą adresu IP, dlatego zaleca się wyczyszczenie plików cookie, pamięci podręcznej i historii przeglądania przed przejściem do zasobu.
 3. Wybierasz się w podróż, zaleca się jedzenie z tobą w domu, tym więcej linii lotniczych nie mają zakazu transportu przekąsek i owoców w bagażu podręcznym.
 4. Podczas lotów z dziećmi, tanie firmy oferują takie rodziny priorytetowe lądowanie, to znaczy, że będzie można wejść do samolotu na pierwszym etapie i wybrać najlepsze miejsce dla siebie. Kolejna kwestia - bilet z dzieckiem poniżej dwóch lat jest tańszy niż bilet pełny dla jednej osoby dorosłej, ale dziecko będzie musiało latać, siedząc na kolanach rodziców.
co to jest loukoster w lotnictwie

Czy masz bagaż w loukosterah?

Rzeczy, które zabiera ze sobą pasażer, są podzielone na bagaż i bagaż podręczny. Zasady dotyczące ich transportu, każda firma ma swoją własną. W większości przypadków sezon jest "wysoki" (od 9 czerwca do 23 września i świąt Bożego Narodzenia) i "niski" oraz czas trwania lotu. Średnia cena za sztukę bagażu wynosi średnio 15 EUR. Wielkość walizki dla loukosterov nie jest ważna, najważniejsza jest jej waga, dlatego warto poświęcić czas na ważenie w domu, aby przy rejestracji nie być zaskoczonym dodatkowymi wydatkami.

Najlepszy niski koszt na świecie

Istnieje wiele firm, które zapewniają tanie podróże, więc wśród najbardziej popularnych można zidentyfikować następujące:

 1. Wizz Air . Węgiersko-polska firma oferująca ponad 250 destynacji.
 2. Ryanair . Opisując najlepszych niskobudżetowych, powinniśmy wspomnieć o irlandzkiej firmie, która jest największą firmą budżetową w Europie. Oferuje ponad 1500 miejsc docelowych.
 3. EasyJet . Brytyjska firma, na której samolotach można podróżować w ponad 300 kierunkach.
 4. Air Berlin . Korzystając z niemieckiej linii budżetowej możesz latać więcej w 170 kierunkach.