W świecie anglojęzycznym zwyczajem jest odwoływanie się do kobiety, zwłaszcza jeśli należy ona do wyższej warstwy społecznej. W zwykłym znaczeniu tego, kim jest taka pani, chodzi o kobietę, kiedy się pojawia, ludzie wokół niej zwracają całą swoją uwagę na nią: mężczyźni podciągają się, stają się niezwykli i dzielni, a kobiety słuchają każdego słowa i gestu, starając się nie pomijać żadnego szczegółu.

Maniery prawdziwej damy

Dorosła kobieta, która wychowała się w prostej rodzinie, nie jest łatwa pani ponieważ takie dziewczyny powstają od dzieciństwa. Uczą się chodzić i mówić poprawnie, zachowywać się w społeczeństwie, przestrzegać etykiety, a także norm moralnych i etycznych. Z wyglądu kobiety, w jej postawie, obracając głowę i patrząc, można zdecydowanie powiedzieć, czy jest kobietą, czy nie. Co do wyglądu, to taka kobieta nie musi ubierać się zgodnie z najnowszą modą. Styl jej ubrań jest raczej klasyczny i powściągliwy, ubrania są wysokiej jakości i dobrej jakości, schludne i czyste.

Wśród cech osobistych pani można zidentyfikować:

  1. Punktualność Ona nigdy nie trwa dłużej niż kilka minut, a ona z pewnością przeprosi za spóźnienie.
  2. Spokojna i spokojna. Pani nigdy nie pozwoli jej wydostać się z niej, naham lub być niegrzecznym wobec kogoś. W jej słowniku nie ma słów przekleństw, ale potrafi bezbłędnie i wyraźnie przekazać swoją myśl rozmówcy.
  3. Cnota. Być może jest to pierwsza rzecz, która odróżnia prawdziwą kobietę.
  4. Takt, uprzejmość i skromność.
  5. Brak przygnębienia i przymusu, ale jednocześnie taka kobieta nigdy nie popadnie w pogardę i arogancję.

To są maniery, które odróżniają prawdziwą damę. Oczywiście nie ma wielu takich we współczesnym świecie, ponieważ dzisiaj powszechniej jest przechodzić przez głowy, pochwalać się ich bogactwem i chwalić się własnymi osiągnięciami, czasami niegodnymi.

Zachowanie prawdziwej damy

Zachowanie prawdziwej damy jest wzorem do naśladowania. Mówi cicho, nie chcąc przyciągać uwagi, ale daje odwrotny efekt: wszyscy próbują słuchać jej słów, jakby zakochali się w jej magii, składającej się z setek różnych niuansów - szanującego i uprzejmego traktowania wszystkich, szlachetności, życzliwości, szczerości i uczciwość.

Pani nigdy nie odchodzi zasady postępowania w społeczeństwie. Umiejętnie przyjmuje gości i może komunikować się z każdym, niezależnie od tego, czy jest to sam król, czy zwykły pracownik. Nigdy nie postawi człowieka w niezręcznej sytuacji, nie obraża się i nie będzie oczerniała, nie będzie opowiadała o kimś.