Każdy z nas od lat szkolnych uczy języka obcego: najczęściej angielskiego lub niemieckiego. Jednocześnie niewielu ludzi jest w stanie komunikować się na ten temat, tworzyć różne frazy lub przynajmniej rozumieć, o co chodzi w prostej zagranicznej piosence. Miejsce, z którego pochodzi bariera językowa i jak ją zwalczać, zostanie omówione w tym artykule.

Źródło Bariery Językowej

Teraz, w zaawansowanych przedszkolach, dzieci od niemowlęctwa są oferowane do nauki języków, a okruchy mogą z łatwością policzyć w języku angielskim od jednego do dziesięciu lub nazwać zabawki zwierząt, lub nawet odgrywać najprostszy dialogowy styl: "Nazywam się Katya, mam 5 lat. Jakie jest twoje imię? " Co zaskakujące, w szkole podstawowej zazwyczaj uczą się tego samego, biorąc pod uwagę, że świat dziecka po prostu nie obejmuje niczego innego.

Ponadto, w gimnazjum i liceum dzieci uczą się gramatyki, zmuszają do uczenia się poszczególnych słów i tłumaczenia tekstów. Od czasu do czasu, dość rzadko, proponuje się dialog. W rezultacie, po ukończeniu szkoły średniej, po dziesięciu latach nauki języka, osoba może tłumaczyć tylko za pomocą słownika i wypowiadać najprostsze zdania. Nie szkodzić naszemu systemowi edukacji - wyniki, delikatnie mówiąc, nie są najbardziej imponujące.

Dlaczego człowiek nie może mówić? Wydaje się, że znane są wszystkie zasady konstruowania zdań, znane są słowa, a pokonanie bariery językowej pozostaje nieosiągalnym marzeniem.

Problem polega na tym, że praca w szkole wymaga zbyt mało praktyki. Aby nauczyć się mówić w języku angielskim lub jakimkolwiek innym języku, ważne jest, aby stale mówić i lepiej - z native speakerami. Po pierwsze, niech będą ograniczone tematy, ale najważniejsze jest to, że mózg przyzwyczaja się do postrzegania angielskiej gramatyki nie jako tabletu zapisanego w zeszycie, ale jako prawdziwe reguły języka. Którzy przewoźnicy używają bez myślenia o tym. Według nauczycieli, bariera językowa może zostać usunięta w bardzo krótkim czasie, jeśli istnieje uzależnienie od używania innego języka.

Jak pokonać barierę językową?

Często bariery językowe mogą zakłócać biznes lub komunikację w czasie podróży, uniemożliwiając dostęp do najbardziej podstawowej komunikacji. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej zwrócić uwagę na praktykę, a nie na puste uczenie się poszczególnych słów i zwrotów.

Jak pokonać barierę językową? Ucząc się języka, użyj prostych reguł. Które z pewnością pomogą Ci nie zmierzyć się z tym problemem:

  1. Ucz się nie słów, ale zwrotów. Kiedy uczysz się słowa, nie możesz zawsze używać go poprawnie. W języku rosyjskim słowa "okazja" i "potencjał" są synonimami, ale są używane w różnych przypadkach. Można powiedzieć o zdolnej osobie "ma wielki potencjał", ale nie użyjemy słowa "możliwości". Takie subtelności występują w każdym języku. Łatwiej jest zapamiętać prawidłowo sformułowane wyrażenia od razu.
  2. Oglądaj filmy w oryginale. Wykorzystaj każdą okazję, aby nauczyć się języka i słuchać zwrotów, intonacji w oryginale. Wybierz dobry film, który już widziałeś i którego zawartość znasz, i obejrzyj go w obcym języku - na początku możesz z napisami. Będzie to doskonała praktyka językowa. Od czasu do czasu film można zatrzymać i zapisać najciekawsze frazy. W tym samym sensie możesz używać obcych piosenek - słuchaj tego, o czym mówią, a nie tylko traktuj to jako nierozpoznawalny tekst.
  3. jak pokonać barierę językową
  4. Stale wymawiaj zdania, staraj się komunikować.

To jest najważniejsze. Wybierz kursy mówionego sensu, nie przegap okazji, by porozmawiać z native speakerami, ćwiczyć z przyjaciółmi i podobnie myślącymi ludźmi. Po lekcji, której nauczyłeś się w domu, powiedz sobie materiał, którego nauczyłeś się w języku, którego się uczysz. Tylko w ten sposób, zanurzając swoje myśli w nowym systemie znaków, osiągniesz rezultaty.

Jak widać, to naprawdę nic skomplikowanego. Dzięki regularnej praktyce możesz łatwo znaleźć wspólny język z obcokrajowcami i czuć się komfortowo w każdej sytuacji.