Nie jest tajemnicą, że dziś zarówno duże, jak i małe firmy starają się handlować nie tylko w prawdziwym życiu, ale także w sieci. Własne witryny to potężne narzędzie, które pozwala sprzedawać Twoje produkty i usługi. Lądowanie - co to jest i jak pomaga w tej sprawie - zajmiemy się tym artykułem.

Lądowanie - co to jest?

W tłumaczeniu z języka angielskiego strona docelowa to strona docelowa lub strona docelowa. Landing to strona internetowa, której głównym celem jest zwiększenie efektywności reklamy i zwiększenie liczby odbiorców. Na niej webmaster przekazuje informacje o produkcie i usłudze i chce zachęcić kupującego do działania. Historia lądowania zaczyna się w USA. W trakcie rozwoju konkurencji między zakupy online istniała potrzeba stworzenia narzędzia, które pomogłoby użytkownikom zrozumieć, jak jedna firma różni się od innej. W segmencie rosyjskim strona docelowa zyskuje na popularności.

Dlaczego potrzebuję strony docelowej?

W zależności od typu stron docelowych osiąga się jeden lub drugi efekt, ale generalnie realizują następujące cele:

 1. Zareklamuj ten lub inny produkt.
 2. Zachęcaj do działania - do zakupu produktu lub skorzystania z usługi firmy.
 3. Strona docelowa pomaga marketerom określić sukces reklamy. Istnieje nawet takie narzędzie jak A / B - testowanie, które pozwala zwiększyć efektywność strony. W tym celu obliczany jest współczynnik konwersji, czyli stosunek liczby użytkowników, którzy wykonali wymagane działanie, do liczby tych, którzy po prostu przeglądali informacje w witrynie.
 4. Zbierz informacje o docelowych odbiorcach i zmniejsz ryzyko związane ze sprzedażą.
 5. Poprzez rozrywkę prezentowaną na stronie użytkownicy mogą zyskać zaufanie do marki.
sprzedający właściciela

Zalety strony docelowej

W walce o sukces w wysoce konkurencyjnych biznesmenów korzystać z różnych narzędzi marketingowych. Właściwe lądowanie to odpowiedni, wygodny i skuteczny sposób na rozszerzenie działalności online i osiągnięcie nowego poziomu rozwoju. Wśród jego zalet są:

 1. Znacznie większa konwersja niż zwykłe witryny.
 2. Uproszczona forma, dzięki której można ją utworzyć i uruchomić w pracy za kilka godzin, a zmiana informacji zajmuje kilka minut.
 3. Idealna strona docelowa to skuteczne i wydajne narzędzie, nawet jeśli nie zachęca użytkownika do zamawiania czegoś, ale pozostawia swoje dane kontaktowe. W rezultacie powstaje baza potencjalnych klientów, której można później zaoferować swoje usługi lub produkty na elektronicznej liście mailingowej.
 4. Szybkie ładowanie stron nawet przy słabym internet.
 5. Poprawa wyników reklamy kontekstowej.
 6. Ocena i analiza wielkości i możliwości sprzedaży internetowej.
 7. Zwiększona sprzedaż, nawet przy słabo wykonanej stronie głównej.
 8. Niski budżet na rozwój.

Ile możesz zarobić na lądowaniu?

Strony docelowe konwersji znacznie przewyższają zwykłe witryny, ponieważ jest to pożyczanie ziemi - to sprzedawca i uzasadnia swoją nazwę. Minimalna konwersja stron docelowych wynosi 5%, a maksymalna - 30-40%, podczas gdy w przypadku prostych zasobów wskaźnik ten osiąga jedynie 1-2%. Strona pożyczek marketingowych może być reklamą, celem lub wirusowym. W pierwszym przypadku odwiedzający po prostu gubi się w potężnym przepływie informacji i losowo zamawia towary, oszczędzając wysiłki i czas.

W drugim przypadku motywują go sprzyjające warunki lub obiecany prezent od firmy, aw trzecim, gdy odpoczywa, automatycznie patrzy na reklamę, przyzwyczaja się do niej i zaczyna jej ufać. Zysk z pożyczek będzie zależał od tego, ile pieniędzy autor zainwestuje w ruch, ponieważ będzie musiał kupić, ponieważ tego rodzaju witryny nie są podatne na optymalizację SEO. Przy każdym zamówieniu sprzedawca może otrzymać 100 USD lub więcej, wszystko zależy od rodzaju produktu, rodzaju lądowania, używanego "silnika", projektu itp.

Kreacja lądowania

Jak zrobić sprzedaż strony docelowej?

Produkcja jednostronicowa jest prosta i złożona. Tutaj musisz przestrzegać pewnych zasad. Na stronie docelowej sprzedaży powinna być:

 • tytuł;
 • usługa lub produkt, czyli szczegółowy opis;
 • zdjęcia i filmy. Nie można wyobrazić sobie lądowania bez takich materiałów dotyczących tego produktu lub usługi;
 • korzyści z przejęcia;
 • recenzje klientów;
 • tekst o charakterze reklamowym;
 • wyzwalacze;
 • wezwania do działania.

Przykłady skutecznej jednostronicowej strony:

idealna strona docelowastruktura lądowania

Struktura lądowania

To jeden z najważniejszych elementów. Lądowanie sprzedaży ma jasną strukturę. Wszystkie elementy wewnątrz strony są ułożone w logiczną sekwencję, która zwiększa asymilację informacji przez użytkownika i popycha go do pożądanej akcji. Jasne i wyraźne obrazy sąsiadują ze strzałkami wskazującymi kierunek. Użytkownik, który trafi na tę stronę, nigdy jej nie zgubi, ponieważ nie jest przeładowana obfitością tekstu, długim opisem, kwiecistym wzorem, zaletami produktu i tak dalej. Wszystko powinno być zwięzłe, proste i jasne dla osoby:

 1. Widziałem jasny nagłówek.
 2. Przebiegł zdjęcie i tekst.
 3. Wypełniony specjalny formularz.
 4. Złożyłem zamówienie.
struktura lądowania

Optymalizacja lądowania

Jeśli strona docelowa jest tworzona na podstawie głównej strony, optymalizacja SEO lądowania nie będzie wiązać się ze szczególnymi trudnościami. Kolejna rzecz, jeśli będzie składać się z w pełni autonomicznych stron. Możesz zwiększyć sprzedaż, kupując płatne reklamy - zanurzone, kontekstowe i ukierunkowane. Optymalizacja techniczna polega na użyciu metatagów, opisów, tytułów, grafiki, mikromarkowania, sprzedaży tekstu. W tym ostatnim możesz dodać kilka linków do kotwicy za pomocą tagu hash. Ważne jest, aby treść była dostępna dla wyszukiwarek.

Jak promować stronę docelową?

Musisz postawić na konwersję i zastosować metody, aby ją zwiększyć. I chociaż tworzona jest jedna strona dla Direct i Teasers, system reklamy kontekstowej Yandex i Google powinien być maksymalnie wykorzystany. Nie zaniedbuj rozwoju kont w sieci społecznościowe . Część techniczna powinna być idealna, a semantyka zapytań promowanych powinna być obszerna. Najlepsze lądowania to te, które w pełni odpowiadają na prośby użytkowników, są jakościowo spełnione i spełniają współczesne wymagania.