Pytanie, jak zostać autorytetem w zespole lub dla dziecka zainteresowanego wieloma, chcę szacunku dla wszystkich. Tylko tutaj, aby to osiągnąć, nie jest tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. To prawda, że ​​niektórym udaje się przekazać słowo prawnie, jak się wydaje, bez większego wysiłku, ale jest to kwestia wychowania, osoba po prostu nie może zachowywać się inaczej. I wszyscy inni będą musieli ciężko pracować, aby osiągnąć to, czego chcą.

Jak zostać autorytetem dla dziecka?

Wielu rodziców jest zaskoczonych, dlaczego ich słowo dla dziecka nic nie znaczy. W rzeczywistości wszystko jest proste - młodszy członek rodziny po prostu nie wierzy i nie szanuje starszych . I winni są sami rodzice. Główne błędy to następujące punkty w zachowaniu.

  1. Często rodzice stosują metody presji psychologicznej lub fizycznej. Przy takim podejściu jest całkiem naturalne, że zamiast szacunku, rodzice otrzymują od dziecka lęk i nienawiść.
  2. Często można też zobaczyć, jak rodzice wykorzystują wiele godzin budowania i moralizują, jak "prawidłowo", nie dając dziecku kroku, aby zrobić krok samodzielnie. Rezultatem jest irytacja i chęć działania wbrew, nawet jeśli prowadzi do niepożądanych konsekwencji.
  3. Najbardziej leniwi i krótkowzroczni rodzice nie podejmują żadnego wysiłku, stosując zasadę "Jestem starszy - muszę być szanowany". Ta metoda jest również skazana na porażkę, nikt nie będzie szanował nikogo, dopóki nie zrozumie powodu, dla którego osoba zasługuje na taką postawę.

Ale nawet jeśli unika się tych zachowań, dziecko nie zawsze rozpoznaje autorytet rodzica. Zwykle powody tego

  • są nieszczerością, hipokryzją rodziców lub nadmierną delikatnością. Przepis na zdobywanie szacunku jest prosty:

  • dotrzymaj słowa, inaczej nauczy się składać bezwartościowe obietnice;
  • wyjaśnienie dziecku, że pewnych rzeczy nie powinno się robić, i nie rób tego sam. "Nie możesz palić, ale ja jestem dorosły i mogę" - takie działania władzy nie dodadzą ci siły;
  • Nie rób niczego "do pokazania", dzieci czują się bardzo subtelnie fałszywe;
  • Nie wymagaj od dziecka doskonałego zachowania, sam się mylisz;
  • co najważniejsze - szanuj osobowość swojego dziecka, uznawaj jego prawo do własnej opinii, nie mów, że jego upodobania są straszne tylko dlatego, że ich nie rozumiesz.

Jak zostać autorytetem w zespole?

Wracając do nowej pracy, każdy przyłapał się na tym, że myśli: "Chcę zostać autorytetem, aby moja opinia została wysłuchana i nie została zignorowana".

Pierwsza i najważniejsza zasada, jak zostać autorytetem w nowej firmie lub wśród przyjaciół, brzmi bardzo prosto - ucz się Jak zostać autorytetem w zespole właściwą komunikację, szanuj wszystkich, z którymi rozmawiasz, i wyrażaj niezgodę bez zwracania się do obelg wobec danej osoby. Umiejętność odniesienia się do bieżących wydarzeń może być dobrą pomocą. z poczuciem humoru . I oczywiście nie można być "panem jego słowa - chciał dać, chciał zabrać", jeśli obiecywali, podążali za nim i byli odpowiedzialni za jego słowa i czyny. Aby wszystkie te zasady były łatwiejsze, szukaj szacunku tylko w towarzystwie, które Cię interesuje, blisko w duchu, ponieważ w całkowicie nieprzyjemnym zespole szybko zmęczysz się odgrywaniem roli "swojego chłopaka" i nie przyniesie to żadnej radości.