W centralnej części Ameryki Południowej jest mały, ale charakterystyczny kraj - Paragwaj . Ze względu na brak dostępu do morza państwo to jest niezasłużenie pozbawione uwagi turystów. Jednak po przybyciu do Paragwaju można zauważyć, że istnieją doskonałe warunki do odprężającego pełnowartościowego wypoczynku. Niezwykły teren, zabytki architektury, egzotyczna przyroda i kolorowa kultura - to główne powody, dla których warto odpocząć w tym małym kraju.

Funkcje wakacje w Paragwaju

Większość turystów podróżujących do Paragwaju zaczyna od wizyty w stolicy - Asuncion . To miasto ma rozwiniętą infrastrukturę i niesamowitą architekturę. Miłośnicy historii uczą się budynków z epoki kolonialnej, inne kategorie turystów chętnie chodzą po nowoczesnych centrach handlowych i odwiedzają restauracje. W stolicy można zatrzymać się w niedrogim hostelu lub komfortowym hotelu o wysokim poziomie usług.

Столица Парагвая - Асунсьон

Pomimo faktu, że w stolicy, jak również w innych miastach Paragwaju, nie ma rekreacji na morzu, zapewnia wiele możliwości rekreacji kulturalnej. Tutaj możesz odwiedzić następujące zabytki :

Z Asuncion powinien iść Encarnacion w którym możesz poznać słynnego Jezuickie ruiny i niesamowite zabytki przyrody. Stąd możesz iść San Lorenzo , Ciudad del Este , Luka lub chroniony obszar Chaco.

Zakwaterowanie i wyżywienie w Paragwaju

W tym kraju reprezentowane są hotele o różnym poziomie komfortu. Turyści, którzy wolą niedrogie wakacje, mogą zatrzymać się w hostelu lub małym hotelu. Tutaj możesz również wynająć mieszkanie z umową na krótki lub długi okres.

Aby odpocząć w Paragwaju w jego poziomie usług i komfortu był porównywalny do podróży do morza, możesz wybrać następujące opcje zakwaterowania , uznany za najlepszego z najlepszych:

  • 5-gwiazdkowy Crown Plaza Hotel w stolicy;
  • 5-gwiazdkowy hotel Sheraton w Ciudad del Este;
  • Czterogwiazdkowy Hotel Casino Acaray w tym samym Ciudad del Este.
Отель Crown Plaza в Асунсьоне

Odpoczywając w Paragwaju, odwiedź autentyczne restauracje, które serwują dania kuchni narodowej z wołowiny, kukurydzy i manioku. W lokalnych zakładach możesz spróbować:

  • Mbaypi co-o - pudding kukurydziany z kawałkami mięsa;
  • deser "Mbaypi he-e", składający się z tej samej kukurydzy, a także mleka i melasy;
  • zupa z kurczaka "bori-bori", której podstawą są knedle wykonane z mąki kukurydzianej;
  • smażone ciasto lampread i mn. inni

Podobnie jak Argentyńczycy i Urugwajczycy, mieszkańcy Paragwaju piją herbatę mate i syrop z trzciny cukrowej, zwany mosto. Napoje można smakować w kawiarni lub w przytulnej kawiarni, której jest bardzo dużo. Wielkość średniego czeku w restauracjach Paragwaju rzadko przekracza 20 USD.

Ресторан Churrasqueria O Gaucho

Zalecenia dla turysty

Przed wyjazdem do tego kraju zaleca się przestudiowanie podstawowych praw. Faktem jest, że w Paragwaju występuje wysoki poziom korupcji, więc policja ma tu złą reputację. Znajomość ustawodawstwa Paragwaju pomoże chronić się przed nielegalnymi działaniami policji.

Podczas wakacji w Paragwaju nie należy fotografować obiektów rządowych i wojskowych. Za fotografowanie takich atrakcji grozi kara. To samo dotyczy palenia w miejscach publicznych. Pomimo faktu, że mieszkańcy są ciężkimi palaczami, to z turystami są obciążeni wysokimi grzywnami za palenie.

Kiedy najlepiej wybrać się do Paragwaju?

Podobnie jak w innych krajach Ameryki Południowej, zima trwa tutaj od kwietnia do września. Ten okres jest uważany za najbardziej korzystny na wakacje w Paragwaju. Podczas zimy w Paragwaju temperatura powietrza wynosi około + 23 ° C, opady prawie nie wypadają, ale nie ma też gorącego ciepła. Ale w styczniu, który jest najcieplejszym miesiącem w roku, temperatura może wzrosnąć do + 37 ° C, a nawet więcej.

Chociaż w Paragwaju i nie zapewnia odpoczynku na morzu, tutaj możesz odwiedzić procesje kostiumowe, takie jak Główny karnawał . Odbywa się w lutym, towarzyszą mu targi, barwne przedstawienia, tańce ludowe i muzyka. W sierpniu uwagę turystów przyciąga festiwal el Dia de San Blas, poświęcony patronowi kraju.

W Paragwaju wszystkie warunki do ciekawej rekreacji kulturalnej i edukacyjnej. Ten kraj można nazwać skarbcem, któremu udało się zachować jego dziewiczą naturę i oryginalną kulturę.

Карнавал в Парагвае