Dom Niepodległości jest najstarszym budynkiem w Asuncion . Został wzniesiony w 1772 roku dla kolonisty Antonio Martineza Saensa. Jego synowie, których dziedziczył dom, uczestniczyli w spisku mającym na celu obalenie hiszpańskiego gubernatora Velasco, a konspiratorzy często gromadzili się w ich domu.

Stąd udali się do gubernatora, aby przedstawić mu ultimatum, i to tutaj w maju 1811 roku ogłoszono Deklarację Niepodległości Paragwaj , dzięki czemu dom zyskał swoją nazwę.

Muzeum

Dziś Casa de la Indépencia jest domem muzeum, którego ekspozycja poświęcona jest walce o niepodległość Paragwaju od hiszpańskiej dominacji i jej kluczowych postaci.

Dom składa się z pięciu pokoi: gabinetu, jadalni, sypialni, salonu i oratorium - sali modlitewnej. Pokoje znajdują się wokół patio - trwałego atrybutu domów architektury kolonialnej. W biurze są ważne dokumenty z czasów walki o niepodległość państwa. Tutaj można zobaczyć stół należący do Fernando de la Mora, a także kilka obrazów, w tym obraz na płótnie Jaime Béstarda, przedstawiający przedstawienie ultimatum gubernatorowi Velasco.

Кабинет, в котором была зачитана Декларация НезависимостиИсторические документы

W jadalni odtwarzane jest typowe wnętrze z epoki kolonialnej. Istnieją oryginalne meble i przedmioty należące do spiskowców, w tym szabla Fulgencio Jegrass. Również w jadalni jest portret dr Gaspar Rodriguez de France.

Сабля Фульхенсио Йеграса

W salonie można zobaczyć olśniewająco piękny kryształowy żyrandol, francuskie meble z 1830 roku, brązowe piece i rzeźby religijnych motywów wykonane w pracowniach franciszkańskich i jezuickich. Ściany zdobią portrety Pedro Juan Caballero i Fulgencio Jegrass.

Французская мебель 1830 года

Łóżko i wyszywana koszula w sypialni należały do ​​Fernando de la Mora; portret bohatera narodowego wisi na ścianie. Ponadto istnieje ciekawy "fotel zdrowia", genoflex i inne przedmioty. W oratorium można zobaczyć różnorodne obiekty religijne i portret księdza Francisco Javiera Bogarina.

ОраторийПортреты политических деятелей Dziedziniec i aleja

Korytarz, ozdobiony rzeźbionymi drewnianymi panelami, prowadzi do patio, na ścianie którego widać mural przedstawiający Deklarację Niepodległości Paragwaju i pierwszy herb państwa. Pod freskiem znajduje się zegar słoneczny z Jezuita Mission Santa Rosa .

W rogu dziedzińca znajduje się grób jednego z założycieli Paragwaju, Juana Batisty Rivaroli Matto. Jego zwłoki zostały przetransportowane tutaj z cmentarza Barreo Grande.

Z domu można przejść do małej uliczki, która również odegrała ważną rolę historyczną. Według niego konspiratorzy udali się do pałacu gubernatora, aby go obalić. Według niego, jeden z nich, Juan Maria de Lara, udał się do katedry, aby poprosić księży, przy pomocy dzwonka, aby poinformowali ludzi, że kraj uzyskał niepodległość.

Naprzeciw domu, przez aleję, znajduje się sala rozdziału, która jest również częścią muzeum. Pokój zdobi herb Hiszpanii (tak jak to było w 1800 roku), portret cesarza rzymskiego Karola V i kilka obrazów opowiadających o rewolucyjnej walce Paragwaju, co doprowadziło do uznania jego niepodległości.

Проулок, по которому заговорщики отправились к испанскому губернатору

Jak odwiedzić Dom Niepodległości?

Budynek znajduje się na rogu ulic 14 maja i prezydenta Franco. Jest to historyczne centrum miasta i innych miejskich atrakcje tutaj możesz dostać się tam pieszo. Muzeum nie działa w niedziele, Wielkanoc i Boże Narodzenie, a także w dniach 31 grudnia, 1 stycznia i 1 maja.