W historycznym centrum stolicy Paragwaj jest głównym kościołem katolickim tego kraju, zwanym Katedrą Asuncion (Catedral Metropolitana de Asunción).

Z czego jest znana świątynia?

Jest to najstarszy budynek w Ameryce Południowej. Jest uważana za pierwszą diecezję w Rio de la Plata i została konsekrowana na cześć Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która jest patronką miasta Asuncion . Kościół został zbudowany w miejscu spalonego kościoła na polecenie hiszpańskiego króla Filipa II w 1561 roku. Tym razem jest oficjalna data założenia.

W XIX wieku, za panowania Dona Carlosa Antonio Lopeza i jego doradcy Mariano Roque Alonso, świątynia była podatna na renowację i modernizację, została ponownie otwarta w październiku 1845 roku. Został opracowany przez urugwajskiego architekta Carlosa Ciusi.

Общий вид

Status katedry został przywrócony w 1963 r., Po utworzeniu lokalnej diecezji. Ostatnie prace remontowe przeprowadzono w latach 2008-2013. W lipcu 2015 r. Papież Rzymu odczytał tutaj Mszę św., Aby uczcić to wydarzenie w świątyni odbyła się wielka uroczystość.

Architektura świątyni

Ma pięć naw, łącząc różne style:

  • neoklasyczny;
  • barokowy;
  • Gotycki;
  • Mauretański.

Główne wejście wykonane jest w formie łuku, a jego boczne kolumny podtrzymują gzyms. Fasada budynku jest pomalowana na biało, ozdobiona dużymi oknami, medalionami ze sztukaterią i wizerunkiem Matki Bożej. Po obu stronach budynku znajdują się wysokie wieże wzniesione w XX wieku, które koronują miniaturowe kopuły.

Башни

Wnętrze świątyni jest bardzo pompatyczne. Ołtarz główny katedry w Asuncion jest dość wysoki, pokryty srebrem, wykonany w stylu antycznym i znajduje się naprzeciwko wejścia. Tutaj są luksusowe kryształowe żyrandole (odmiany Baccarat). Obiekty te zostały przedstawione świątyni przez Cesarstwo Austro-Węgierskie. W kościele znajduje się kilka kaplic poświęconych twarzom świętych.

АлтарьИнтерьер

Zwiedzanie

Każdy może odwiedzić świątynię, ale lepiej to zrobić, w towarzystwie lokalnego przewodnika, tak aby zapoznać podróżnych z historią głównych religijnych atrakcje w kraju . Katedra nadal działa i jest centrum życia duchowego wśród miejscowej ludności: odbywają się tu uroczyste uroczystości, usługi, święta religijne (Boże Narodzenie, Wielkanoc itd.).

Jak dostać się do świątyni?

Główny kościół katolicki kraju znajduje się w centrum historycznego miasta. Jest on uwzględniony w planie zwiedzania Asuncion. Można do niego dojechać autobusem, pieszo lub samochodem po ulicach: Azara / Félix de Azara, Mcal. Estigarribia, Eligio Ayala i Av. Mariscal López, odległość wynosi 4 km.

Katedra Asuncion jest uważana za jedną z najlepszych budowli w mieście i jest nie tylko kulturalnym i religijnym centrum Paragwaju, ale także częścią jego bogatej historii.