Być może słysząc wyrażenie "oliwa z oliwek dla utraty wagi", myślisz, że świat oszalał. Ropa i utrata wagi, cóż, czy to nie absurd? Ale nie, naprawdę można schudnąć z oliwą z oliwek. A teraz powiemy Ci, dlaczego jest to możliwe i jak użyć oliwy z oliwek, aby osiągnąć pożądaną szczupłość.

Właściwości oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek ma wiele korzystnych właściwości, wśród których dominujące miejsce zajmuje zdolność do zmniejszenia ilości "złego" cholesterolu. A wszystko to ze względu na wysoką zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych z oliwek. Ale to jest masło, można powiedzieć, w jaki sposób może pomóc schudnąć? Takie pytanie pojawiło się jeszcze przed naukowcami i bez zastanowienia dwukrotnie przeprowadzili odpowiednie badania. Okazało się, że spożywanie jednonienasyconych tłuszczy znacznie zmniejsza apetyt. Dieta z takimi tłuszczami jest o wiele bardziej skuteczna niż dieta beztłuszczowa. Tak więc stosowanie oliwy z oliwek do utraty wagi jest uzasadnione i daje dobre wyniki. Co więcej, naukowcy uważają, że nawet w przypadku braku wysiłku fizycznego i specjalnych ograniczeń w żywności, można osiągnąć utratę wagi, zastępując wszystkie tłuszcze w diecie jednonienasyconymi.

Cóż, oprócz utraty wagi, regularne spożywanie oliwy z oliwek da twoim ciału trochę więcej przyjemnych bonusów. Na przykład wysoka zawartość witaminy E w oleju pomoże skórze zachować młodość i urodę, a paznokcie i włosy będą wyraźnie twardnieć. Ale oliwa z oliwek zawiera również witaminy A, D, K i użyteczne kwasy. Wśród tych ostatnich szczególnie wyróżnia się oleik, ponieważ zmniejsza on apetyt i pomaga ludziom stracić na wadze. Ponadto, nie zbadano wszystkich użytecznych właściwości kwasu oleinowego. Według jednej wersji może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Ogólnie rzecz biorąc, przy użyciu oliwy z oliwek do utraty wagi, nie tylko pozbyć się dodatkowych centymetrów, ale także poprawić swoje zdrowie i uzyskać promienny wygląd.

Jak wziąć oliwę z oliwek?

Oczywiste jest, że aby uzyskać odpowiedni efekt, musisz wiedzieć, jak prawidłowo używać oliwy z oliwek, cóż, nie pij jej zamiast herbaty? Nie, nie pij go w dużych ilościach. W przypadku utraty wagi będzie ona prawidłowo przyjmowana na pusty żołądek na łyżce oliwy z oliwek, jako lek - no cóż, nie każdy lubi smaku masła. Chociaż ze względu na piękno możesz cierpieć. Cóż, miło byłoby zastąpić zwykłe masło (kwaśną śmietaną, majonezem) oliwą z oliwek. Być może pierwsze napełnienie ulubionej sałatki z ogórków i pomidorów z oliwą z oliwek zamiast kwaśnej śmietany będzie nieco nietypowe, ale z biegiem czasu ten sos wydaje się wam bardziej pyszny. A jednak można znaleźć wiele pysznych dań (i sałatek, w tym) z oliwą z oliwek. Tak więc włączenie do diety tego produktu nie będzie tak bolesne jak odrzucenie połowy zwykłego jedzenia. Cóż, jeśli nie ma siły, by zrezygnować z kanapki z masłem, wtedy możesz spróbować uczynić to jedzenie trochę bardziej użytecznym. Do tego Как принимать оливковое масло 500 g masła należy zmieszać z 1 ½ szklanki oliwy z oliwek. I posmarujcie chleb w takiej kompozycji, wszystko będzie bardziej przydatne.

I jeszcze kilka porad.

Ponieważ oliwa z oliwek nie jest znanym produktem dla wszystkich, warto więcej mówić o jej przechowywaniu. Najlepsze naczynia do oliwy z oliwek - szklana butelka z ciemnego szkła, plastikowe naczynia niepożądane. Przechowuj olej w chłodnym i ciemnym miejscu, co zrobi lodówka. Po raz pierwszy, po wyjęciu oleju z lodówki i stwierdzeniu utraty konsystencji i zapachu, nie martw się, wszystko powróci, gdy tylko olej się nagrzeje. Zwróć uwagę na etykietę, słowa "łagodny" i "lekki" wskazują stopień oczyszczenia oleju, a nie jego zawartość tłuszczu. Słowa "virgin" i "extra virgin" oznaczają, że olej ten nie może zostać podgrzany, dlatego też nie jest konieczne jego smażenie. Okres przechowywania oliwy z oliwek 6 miesięcy. I nie myśl, że jedząc oliwki w puszkach, zastępujesz używanie oliwy z oliwek - w oliwkach udział w oleju wynosi tylko 7%.