obserwacja szpitala położniczego Wiele kobiet, przygotowujących się do zostania matkami, często zadaje pytanie o to, co jest taką obserwacją i czy istnieje taki wydział w każdym szpitalu położniczym.

Termin "obserwacja" jest dość często stosowany w ginekologii i położnictwie - w języku łacińskim oznacza "obserwację", tj. miejsce, w którym kobieta po porodzie jest umieszczana z podejrzeniem choroby lub z już istniejącymi zaburzeniami.

Jednostka ta jest również nazywana drugą jednostką położniczą. Od kobiet w czasie porodu często zamiast "obserwować" można usłyszeć separację zakaźną, która jest również częściowo poprawna.

Kto jest wysyłany do działu obserwacyjnego?

Pacjenci z tego wydziału są niepełnosprawni, co uniemożliwia umieszczenie ich u zdrowych matek. Z reguły są to różnego rodzaju choroby przewlekłe, a także te, które mają zaraźliwą etiologię.

Jednak wbrew powszechnym przekonaniom kobiet w ciąży nie można spotkać kobiet z gruźlicą lub AIDS w oddziale obserwacyjnym w szpitalu położniczym. Zazwyczaj ci pacjenci są umieszczani w oddzielnych pudełkach.

Poród w obserwacji prowadzony jest również dla kobiet w ciąży, które przy przyjęciu miały podwyższoną temperaturę ciała. Ponadto pacjenci takich oddziałów to często kobiety z ostrymi i przewlekłymi infekcjami dróg rodnych, krostkowymi i grzybiczymi skóry, włosów, paznokci.

Również przyszłe matki, które działały z "ulicy" lub Narodziny "domowe", podobnie jak kobiety w ciąży, które w okresie obserwacji odmówiły egzaminów i testów, a nie postępowały zgodnie z instrukcjami lekarskimi.

Jak zorganizowany jest proces terapeutyczny w obserwacji?

Nie wszystkie kobiety, które rodzą w obrzędach, wiedzą, że w tym dziale istnieje specjalny reżim. Tak więc odpoczynek w łóżku przypisuje się wielu pacjentom, ponieważ wszystkie przepisane procedury pielęgniarki są przeprowadzane bezpośrednio na oddziale.

W tym dziale zmiana pościeli, a także czyszczenie komór odbywa się częściej niż zwykle.

Z reguły kobiety, które urodziły się w trakcie obrzędów, prawie natychmiast oddzielone od nowo narodzonych, tj. dzieci nie są z mamami w jednym pokoju. W takich przypadkach karmienie piersią jest niemożliwe. Jednak w przypadkach, w których choroba, która spowodowała, że ​​kobieta w ciąży została umieszczona na obserwacji, jest poza fazą zaostrzenia, dozwolone jest karmienie piersią dziecka. Matka jest sprowadzana do dziecka w ustalonych odstępach czasu i prawie natychmiast odbierana po jedzeniu, aby zmniejszyć ilość czasu spędzanego przez dziecko w oddziale obserwacyjnym.

Wizyty u kobiet poddawanych leczeniu w oddziale obserwacyjnym są całkowicie zabronione. Krewni i przyjaciele przyszłej matki mogą przenieść się do jej przeniesienia.

Jak długo kobieta może przebywać w obserwatorium?

Często kobiety w ciąży są zainteresowane pytaniem o czas trwania ewentualnego pobytu w dziale obserwatorium. Jasna odpowiedź na to pytanie nie może zostać udzielona, ​​ponieważ wszystko zależy od rodzaju choroby i nasilenia jej objawów. oddział położniczy

W większości przypadków długość pobytu kobiety, która już urodziła w takich oddziałach, nie wzrasta 7-10 dni. Ten czas wystarczy, aby zlokalizować proces zapalny lub zakaźny i przywrócić ciało matki.

Dlatego konieczne jest stwierdzenie, że wysłanie kobiety do działu obserwacji wcale nie oznacza, że ​​będzie ona zlokalizowana obok "zakaźnych" pacjentów. Warto zauważyć, że w takiej instytucji ściśle przestrzegane są wszystkie zasady i przepisy sanitarne, co wyklucza możliwość przeniesienia choroby.