Każda nowa mamusia, która planuje zostać zarejestrowana w przychodni przedporodowej, jest obowiązana wydać za poród certyfikat i kartę wymiany. Jednak nie wszyscy rozumieją znaczenie tej dokumentacji i często nawet nie wiedzą, kiedy rozdają kartę wymiany kobietom w ciąży i dlaczego. Rozważmy wspólnie procedurę i znaczenie wydania tego dokumentu.

Kiedy wydano kartę w ciąży?

W różnych konsultacjach forma karty wymiany ciężarnej może mieć formę czasopisma, małego prospektu lub kartki papieru złożonej przez akordeon. Ale w każdym przypadku kobieta otrzymuje je, gdy tylko zdecyduje się zarejestrować. Kiedy kobieta w ciąży otrzymuje kartę wymiany, lekarz zapisuje w niej wszystkie dane dotyczące matki oczekującej, terminu ciąży, wyników badań i badań, spodziewanego data dostawy i inne ważne informacje. Podając kartę wymiany, kobieta może być pewna, że ​​każdy lekarz, w przypadku przedwczesnego porodu lub komplikacji ciąży, szybko znajdzie drogę dookoła sytuacji.

Wykonanie karty wymiany kobiety w ciąży powinno się odbyć nie później niż miesiąc przed porodem. Ale bardzo często kobiety same nalegają, aby jak najszybciej otrzymać je, aby zawsze mieć przy sobie wszystkie niezbędne informacje.

Niektóre przyszłe mamy, które napotykają problem, w jaki sposób uzyskać kartę wymiany, i nie chcą stale uczestniczyć w konsultacjach i testy w czasie ciąży , próbują uzyskać całkowicie wypełnioną formę dokumentu. To duży błąd, który może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji podczas porodu.

Uzupełniona karta wymiany ciężarnej musi zawierać pełne i wiarygodne informacje o stanie zdrowia kobiety i dziecka, które będą dodatkowym gwarantem normalnego procesu dostawy. Po podpisaniu karty dla ciężarnej kobieta powinna podpisać ją przez lekarza pierwszego kontaktu w przychodni przedporodowej i ginekologa, który prowadził ciążę.