porady szczęśliwe mamusie podczas ciąży Świadomość przyszłego macierzyństwa przychodzi czasem z niepokojem i podnieceniem. "Czy robię wszystko dobrze?", "Jak rozwija się moje dziecko?" - tego rodzaju pytania nie pozostawiają kobiet ciężarnych na minutę. Oczywiście taki lęk jest uzasadniony w niektórych przypadkach, ale nie jest użyteczny. Nawet zdając sobie sprawę z odpowiedzialności i pokonywania trudności, przyszła mama powinna pozostać szczęśliwa, a nasza rada pomoże jej w tym.

Wskazówki dla przyszłych rodziców

Dziewięć miesięcy ciąży to dość długi okres. A jednak jest wyjątkowy, nawet jeśli twoje dziecko nie jest pierwszym, w każdym razie ciąża przebiega zupełnie inaczej. Dlatego z góry "nie programuj" się, że znowu będziesz musiała zmierzyć się ze znanymi wrażeniami, jeśli nie jesteś pierwszą ciążą i "nie próbuj" doświadczeń dziewczynek i znajomych, jeśli nosisz swoje pierwsze dziecko. Być może jest to jedna z głównych przydatnych wskazówek dla przyszłych matek w ciąży.

Nie należy traktować ciąży jako testu. Tak, możliwe, że za dziewięć miesięcy zmęczy Cię regularne odwiedzanie lekarza, przeprowadzanie testów. Prawdopodobnie będziesz musiał drastycznie zmienić swój styl życia i nawyki. Ale uwierzcie mi, po jakimś czasie wszystkie złe rzeczy zostaną zapomniane, a tylko jasne chwile zostaną zapamiętane, i to jest w waszej mocy, aby uczynić ich jak największymi. Następnie zapamięta się powolne spacery po parku, pierwsze wstrząsy, wyprawy na zakupy dla dzieci, pierwsze USG i małe bicie serca. W czasie ciąży szczęśliwe mamy niewiele robią, by słuchać rad wielu życzliwych - cieszą się każdą chwilą, cieszą się z każdego nowego dnia.

Wyrzuć myśli o złych, nie pozwól nawet. Twoje dziecko jest najlepsze, piękne i co najważniejsze zdrowe - wszystko inne nie dotyczy ciebie. Bez przerażających filmów, wiadomości ze smutnymi statystykami i rozdzierającymi sercem opowieściami o chorobach wieku dziecięcego, śmiertelności podczas porodu i innych. Teraz twoja siła jest w pozytywnym nastroju, a na malutkim systemie nerwowym obawy matki nie są odzwierciedlone w najlepszy sposób.

A teraz porozmawiajmy o środkach do życia. Wymieniając przydatne wskazówki dla przyszłych matek, zdecydowanie zalecamy wszystkim kobietom, aby nie zapominały o sobie. Takie proste codzienne rzeczy, jak piękne ubrania, aktualne manicure, wysokiej jakości kosmetyki - sprawią, że będziesz się nieodparcie, a co najważniejsze, podkreślisz piękno, jakie natura daje każdej ciężarnej kobiecie. Pamiętaj, aby zadbać o siebie, skórę dłoni, brzuch, uda, pośladki - teraz należy ją traktować z ostrożnością, jak nigdy dotąd. Nie zapominaj również o codziennej higienie.

Ciąża jest szczególnym stanem, ale nie chorobą. Oczywiście teraz nie jest najlepszy czas na rekordy sportowe, ale nie należy całkowicie rezygnować z tego ciężaru. Najlepszą opcją dla kobiet w pozycji jest chodzenie, joga, pływanie w basenie. Uwierz mi, siedzenie przez kilka dni przed telewizorem nie doprowadzi do niczego dobrego - jest to obarczone nie tylko kolosalnym przyrostem masy ciała, ale także dość prawdopodobnym niedotlenieniem płodu.

wskazówki dla przyszłych matek I na koniec kilka słów o żywieniu. Osoby niedoinformowane często udzielają porad przyszłym mamom w czasie ciąży i zdecydowanie zalecają im jeść we dwoje. Oświadczenie jest zasadniczo błędne, ponieważ przejadanie się dla kobiet w pozycji może zmienić się w katastrofalne konsekwencje. Tak jest obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, stan przedrzucawkowy, niedotlenienie domaciczne płodu. Dlatego kobiety w ciąży muszą jeść z umiarem, a najlepiej tylko zdrowej zdrowej żywności. Więcej warzyw i owoców powinno również przeważać w diecie oczekującej matki owsianki, chudego mięsa i ryb.