Kał czarny w ciąży Dyskusja na temat wielu delikatnych zagadnień prowadzi przyszłe matki do zamieszania. Jedna z nich - jeśli podczas ciąży kobieta odchodzi w czarną. Ten problem nie jest w ciąży, ma prawie wszystkie twarze. Znajdźmy przyczynę tego zjawiska.

Dlaczego ciężarny kał jest czarny?

Istnieje wiele powodów, dla których kał w ciąży jest czarny. Są podzielone na naturalne i nienaturalne, gdy pojawiają się problemy zdrowotne. Czasami nie jest łatwo je rozpoznać i zrozumieć, ale po przeanalizowaniu twojego stanu, a także stylu życia, który miał miejsce w ostatnich dniach, możesz dojść do ostatecznego wniosku.

Przyczyny naturalne

Najczęstszą sytuacją, gdy kał w ciąży jest czarny, oznacza, że ​​jest to efekt tak zwanych hormonów ciążowych. To oni są winni nie tylko zmiany barwy fotela, ale także złego nastroju, jego różnic, częstego popędu "w drobny sposób". Jest to normalne i nie wymaga żadnego leczenia.

Kobieta mogła jeść dużo porzeczek, jeżyn, jagód, a następnie kał malowany jest na czarno dzięki naturalnemu barwnikowi. Ale jedzenie, takie jak wątroba, kiwi, granat z ich regularnym stosowaniem powoduje, że kał czarny jest czarny, dzięki zawartemu w nich naturalnemu gruczołowi.

Nawiasem mówiąc, kompleksy multiwitamin zawierają także ten niezbędny składnik dla każdej ciężarnej kobiety i wywołują podobny efekt. Widząc, że odchody zmieniły kolor, nie powinieneś się bać - najprawdopodobniej jest to działanie żelaza.

Odchylenia od normy

Ale jeśli kobieta czuje się słabo, jej puls wzrasta, ma zawroty głowy, omdlenia, jej skóra staje się blada, wtedy czarny kał może wskazywać na wewnętrzne krwawienie. Niektórzy ludzie myślą, że otwarty wrzód powinien dawać krwawą barwę, ale tak nie będzie, ponieważ krew rozkłada się przez enzymy trawienne w jelicie i wychodzi właśnie w postaci czarnego, płynnego kału.

Nie tylko wrzód żołądka może spowodować zmianę koloru krzesła. Owrzodzenie dwunastnicy, polipy w jelitach, hemoroidy śródszpitalne - wszystko to wywołuje kał w kolorze czarnym. Są to sytuacje nienormalne, w których należy natychmiast udać się do lekarza.

Takie choroby mogą wystąpić w czasie ciąży, a następnie zajmie trochę czasu, aby ustalić przyczynę zaczernienia kału. Ale jeśli kobieta wie, że ma przewlekłe choroby, jest zobowiązana zgłosić je swojemu miejscowemu ginekologowi podczas rejestracji.

Teraz wiemy, dlaczego kobiety w ciąży mogą mieć czarne kalorie. Powinieneś zwracać uwagę nawet na małe rzeczy podczas noszenia dziecka, a wtedy ten czas będzie jednym z najszczęśliwszych okresów życia.