Nikt nie będzie się spierał z faktem, że narodziny dziecka są wielką radością, a więcej niż narodziny dwojga dzieci w tym samym czasie. Dla niektórych jest to niespodzianka, a inni poświęcili się nauce, jak zdobyć bliźnięta i bliźniaki, dużo czasu i wysiłku. A jeśli wcześniej ich narodziny zostały nazwane cudami, nowoczesne technologie reprodukcyjne znacznie uprościły ten proces.

Jak bliźnięta?

Aby zdać sobie sprawę z prawdopodobieństwa, że ​​kobieta ma dwoje dzieci w tym samym czasie, należy najpierw zrozumieć mechanizm takiej koncepcji:

 • bliźnięta lub bliźniaki są wynikiem równoczesnego dojrzewania i zapłodnienia kilku jaj, inną opcją ich pojawienia się może być jednoczesne zapłodnienie jednej owule dwoma plemnikami;
 • odpowiedź na pytanie, w jaki sposób uzyskuje się identyczne bliźnięta, to podział zapłodnionego jaja na dwie części (zygoty), z których każda zawiera ten sam zestaw genów.

Dlaczego otrzymujemy bliźnięta?

Ten wariant nawożenia jest w ciągłym procesie nauki, ponieważ nie można dokładnie powiedzieć, co powoduje, że organizm obserwuje wszystkie warunki niezbędne do narodzin bliźniąt lub bliźniaków. Niemniej jednak ustalono pewne czynniki pośrednie. Na przykład:

 1. Najważniejszą rolę odgrywa genetyczna strona problemu. Szanse na koncepcję bliźniąt wzrastają, jeśli dzieje się to z płcią kobiety, a co najlepsze - u obojga małżonków.
 2. Gwarant porodu bliźniąt lub bliźniaków - przejście procedury IVF. Pod czujnym okiem embriologa jest proces nawożenia i przeszczepiania zarodków, liczba osób, które się do niego przyzwyczają, jest nieprzewidywalna. Czasami ze wszystkich jest tylko jeden lub kilka przetrwa. Wtedy kobieta sama decyduje, ile ją opuści.
 3. Odpowiedź na pytanie, w jaki sposób uzyskuje się bliźnięta, może być długotrwałym stosowaniem antykoncepcyjnych leków hormonalnych lub leków niepłodność . W rezultacie zachodzi stymulacja funkcji jajników, po czym para oocytów może jednocześnie dojrzeć. Nie oznacza to jednak, że możesz samodzielnie wyznaczyć podobny kurs - obfituje w krwawienie i torbiele w jajnikach.

Jak przyczynić się do narodzin bliźniąt lub bliźniąt?

Istnieją pewne nieuzasadnione medycznie teorie, dzięki którym można sprowokować organizm kobiety do wyprodukowania kilku jajek gotowych do zapłodnienia. Na przykład:

 • Przez kilka miesięcy przed datą zapłodnienia należy zacząć przyjmować kwas foliowy;
 • przestrzeganie diety mleczarskiej i spożywanie pokarmów o działaniu pobudzającym na jajniki - takich jak: orzechy, jaja, produkty pełnoziarniste i tym podobne;
 • w przypadku poczęcia bliźniąt warto ryzykować zajście w ciążę w wieku 30 do 40 lat;
 • nadal istnieje opinia, że ​​pojawienie się bliźniaków lub bliźniaków przyczynia się do nadmiernej wagi kobiety, która pozostała z poprzedniej ciąży;
 • także jeśli przerwa między ciążami jest mała, a kobieta kontynuuje karmienie piersią, szanse na poczęcie dwojga dzieci jednocześnie znacznie wzrastają;
 • jak zdobyć bliźnięta
 • Cóż, najbardziej lub mniej uzasadnioną opinią o tym, dlaczego bliźnięta są uzyskiwane, jest zaprzestanie długotrwałego stosowania środków antykoncepcyjnych - w tym przypadku organizm reaguje na "wolność", wyrzucając dużą liczbę gotowych produktów impregnacja zalążki.

Należy rozumieć, że ani metoda IVF, ani nawet najstaranniejsze przestrzeganie medycznych lub ludowych metod, nie gwarantuje ciąży z kilkoma owocami. Przygotuj się na spore pieniądze, czas, nerwy i możliwe rozczarowania. Natura zdecydowanie wygra, bez względu na to, jak bardzo starasz się ją kontrolować.