wpływ szkodliwych czynników na płód W czasie ciąży kobieta powinna maksymalnie chronić siebie i swoje nienarodzone dziecko przed narażeniem na szkodliwe czynniki. Głównymi skutkami szkodliwego działania na płód są poronienia, przedwczesne porody, poród martwego dziecka i narodziny dziecka z różnymi niepełnosprawnościami.

Pomimo faktu, że dziecko otoczone jest łożyskiem, które jest rodzajem bariery ochronnej, wiele chemikaliów, alkoholu, narkotyków itp. Przechodzi przez to. Ponadto przez nią przenikają drobnoustroje i wirusy wywołujące różne choroby zakaźne.

W tym artykule opowiemy o wpływie czynników szkodliwych na płód io tym, jak można zapobiec najpoważniejszym konsekwencjom takiego narażenia.

Szkodliwe czynniki wpływające na płód

  1. Większość chorób zakaźnych jest bardzo niebezpieczna dla przyszłego dziecka, szczególnie na bardzo wczesnym etapie. Różyczka i cytomegalia powodują najpoważniejsze konsekwencje dla dziecka. Ponadto przyjmowanie silnej dawki antybiotyków podczas leczenia może również niekorzystnie wpływać na płód. Możliwa aborcja z zaleceniem lekarza prowadzącego.
  2. Promienie X. na wczesnych etapach jest również niezwykle niebezpieczny dla okruchów. Najczęściej przewód pokarmowy i naczynia krwionośne przyszłego dziecka cierpią na ten czynnik.
  3. Alkohol, palenie i narkotyki nie dozwolone w czasie ciąży. szkodliwe czynniki wpływające na płód Co najmniej wpływ złych nawyków na płód wyraża się w opóźnieniu rozwoju dziecka przed i po urodzeniu. Paląca kobieta jest prawie zawsze małym dzieckiem, jego układ oddechowy nie jest uformowany do końca. Poważne nadużywanie alkoholu i narkotyków podczas oczekiwania na dziecko może spowodować poważne wady rozwojowe i narodziny martwego dziecka. Ponadto noworodek może urodzić się z powodu alkoholu lub narkotyków. uzależnienie. Jeśli nie możesz drastycznie zmienić swojego życia i całkowicie zrezygnować ze złych nawyków, spróbuj użyć minimalnej ilości zabronionych substancji, przynajmniej podczas oczekiwania na dziecko.