fitness dla kobiet w ciąży 1 trymestr Ciąża nie jest wymówką, aby zrezygnować ze sportu i przejść do pozycji leżącej. Fitness dla kobiet w ciąży jest świetnym nastrojem i dobrym samopoczuciem, ponieważ zajęcia sportowe przyczyniają się do rozwoju endorfin, które od dawna uważane są za hormony szczęścia.

Fitness w pierwszym trymestrze ciąży to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą utrzymać ciało w dobrej kondycji.

Ponadto będziesz w stanie utrzymać ciało w dobrej kondycji od samego początku ciąży i nie przybrać na wadze. W przyszłości ułatwi to przeniesienie procesu porodu i powrót do poprzedniej postaci szybciej po pojawieniu się dziecka.

Ale zanim zaczniesz ćwiczenia fizyczne, rozważ swój stan. Sprawność fizyczna w pierwszym trymestrze ciąży ma swoje cechy.

Zarodek tworzy się w pierwszych 13-14 tygodniach ciąży, dlatego wysiłek fizyczny powinien być ograniczony. Wyeliminuj obciążenie prasy. Bardzo dobrze jest ćwiczyć oddech, ćwiczyć biodra.

Fitness dla kobiet w ciąży: ćwiczenia w domu

Bez większych trudności opanujesz podstawowe ćwiczenia fitness w domu. Rozważmy niektóre z nich:

  • przysiady z krzesłem - opierając się o oparcie krzesła, robią przysiady, rozchylają lekko nogi;
  • wzmacniając ukośne mięśnie brzucha - naprzemiennie krzyżuj nogi do przodu, bokiem i do tyłu (możesz oprzeć się o oparcie krzesła);
  • okrągła rotacja miednicy;
  • tułów (prawy, lewy, przód i tył);
  • okrągły obrót stóp (możesz stanąć na palcach).

Zwracamy również uwagę na kilka wizualnych zestawów ćwiczeń.

fitness dla kobiet w ciąży 1 trymestr 1fitness dla kobiet w ciąży 1 trymestr 2fitness dla kobiet w ciąży 1 trymestr 3

Miłośnicy filozofii wschodniej stosują odpowiednie ćwiczenia z elementami joga

4 fitness dla kobiet w ciąży 1 trymestr 4

W pierwszym trymestrze ciąży istnieją przeciwwskazania dla kobiet w ciąży. Jest to zagrożenie aborcją, krwawieniem, niedokrwistością, mnogimi ciążami i bolesnymi wrażeniami w podbrzuszu. Dlatego przed rozpoczęciem zajęć lepiej najpierw skonsultować się z lekarzem.

Aby utrzymać dobrą formę, wystarczy wykonywać ćwiczenia codziennie przez 15-20 minut. Noś wygodne ubranie podczas zajęć. Unikaj zarówno przegrzania, jak i hipotermii, pić wystarczającą ilość wody.

1 trymestr to czas nowych zmian, a fitness dla kobiet w ciąży przyniesie wiele korzyści Tobie i Twojemu dziecku. Słuchaj swojego ciała, a dzięki ciąży masz gwarancję świetnego samopoczucia.