w pozycji łokciowej w czasie ciąży Czas ciąży nie jest łatwo tolerowany przez wiele kobiet, chociaż uważa się, że jest to najpiękniejszy stan. W drugim i trzecim trymestrze ciąży większość kobiet ciężarnych ma różne problemy zdrowotne spowodowane rosnącą macicą, która wywiera presję na narządy wewnętrzne.

Aby złagodzić ten stan, ginekolodzy często zalecają kobietom w ciąży wykonywanie ćwiczeń na łokciach stawu kolanowego. Ale w jaki sposób ta postawa naprawdę może pomóc?

Postawa stawu kolanowego podczas ciąży:

  • pozwala rozluźnić maksymalny kręgosłup, doświadczając dużych obciążeń w tym czasie, czego nie można zrobić inaczej;
  • doskonale łagodzi stres związany z mięśniami macicy (tonus);
  • to zapobieganie odmiedniczkowe zapalenie nerek;
  • zmniejsza obrzęk;
  • pomaga dziecku zająć właściwą pozycję w macicy.

Jaka jest istota postawy łokcia podczas ciąży?

Rosnąca skokowo, macica zaczyna z czasem wywierać presję na wątrobę, żołądek, nerki, pęcherz i jelita. Aby złagodzić lub czasowo złagodzić ten nacisk, może być sytuacja, w której ciężki żołądek wydaje się zwisać i tymczasowo wyzwala prawidłowy przepływ krwi w tych narządach.

Problemy z nerkami i pęcherzem u przyszłych matek są bardzo częste, ale jeśli regularnie stosujesz postawę kolanowo-łokciową dla kobiet w ciąży, poprawia się odpływ moczu z nerek, wyciskanie dróg moczowych zostaje złagodzone, a to jest zapobieganie chorobom w tym obszarze.

Ponadto, z powodu rozładowania nerek, obrzęk, który występuje często w drugiej połowie ciąży, ustępuje. Wszystko to razem zmniejsza prawdopodobieństwo stan przedrzucawkowy - najpoważniejsze komplikacje ostatnich miesięcy noszenia dziecka.

Istnieje również prosta gimnastyka kolanowa dla kobiet w ciąży, która powinna być wykonywana tylko z prawej lub lewej strony. Więc dziecko, które zajęło niewłaściwą pozycję, która grozi cesarskim cięciem, ma szansę przewrócić się w razie potrzeby.

Pozycja stawu kolanowego może być stosowana tak często, jak wymaga tego ciało, ale co najmniej 3 razy dziennie. Cała procedura trwa od pięciu do trzydziestu minut. Warunkiem wstępnym - głowa powinna znajdować się poniżej poziomu uda, a dopiero wtedy efekt terapeutyczny zostanie osiągnięty.

Ćwiczenia na kolano w ciąży