Wiele kobiet, będąc w ciąży, uważa, że ​​wszystko, co mogą zrobić dla dziecka, to jeść prawidłowo. W rzeczywistości tak nie jest. Im bardziej aktywny styl życia prowadzisz, tym bardziej twoje ciało będzie przygotowane na poród, tym łatwiej będzie. Regularne spacery na świeżym powietrzu i uprawianie sportu nie tylko pomogą uniknąć bólu pleców, zaparć, upośledzonej postawy i wielu innych problemów, ale także zwiększą napięcie macicy, co powoduje, że rodzisz dziecko bez większego bólu.

Czy kobiety w ciąży mogą uprawiać jogę?

Joga dla kobiet w ciąży jest jednym z najbardziej preferowanych rodzajów aktywności fizycznej. W końcu, jeśli inne sporty odbierają ci siłę fizyczną, to ją zużywają - wtedy joga dla kobiet w ciąży, wręcz przeciwnie, pomaga ci się zrelaksować i poczuć przypływ energii. Ponadto zwiększa się elastyczność mięśni, co oznacza, że ​​nie ryzykujesz ich uszkodzenia w momencie dostawy.

Ponadto jest to bardzo ważne i fakt, że pozycje jogi dla kobiet w ciąży przyczyniają się do zachowania lub nabycia równowagi emocjonalnej. Każdy wie, że mniej stresu w czasie ciąży - zdrowsze dziecko i łatwiejsze zmiany w ciele przyszłej matki. Ponadto regularne zajęcia sprawią, że poczujesz się bardziej dobroduszny, spokojny, niezakłócony i zrelaksowany, a to jest niezwykle ważny warunek dla osoby w ogóle, a nie tylko w tak ważnym okresie życia. Wiele przyszłych matek mówiło nam, że to zajęcia z jogi pomogły im pozbyć się depresji i poczucia bezradności, poczuć szacunek dla siebie, a nawet pewną dumę i przyjemność z ich "interesującej" pozycji.

Ważne jest również, aby kursy jogi dla kobiet w ciąży pozwoliły na uzyskanie prawidłowej równowagi hormonalnej w organizmie, co oznacza, że ​​nie ryzykujesz utraty dziecka nawet podczas "okresów krytycznych", które są szczególnie niebezpieczne w rozwoju Twojego dziecka.

Wiele kobiet praktykujących kompleks jogi dla kobiet w ciąży zauważa, że ​​za pomocą takich ćwiczeń udało im się złagodzić, a nawet całkowicie wyeliminować zatrucie, pozbyć się ciężaru w dolnej części pleców, zapobiec obrzękowi nóg i poszerzyć żyły na nich oraz poprawić funkcjonowanie jelit (nie jest tajemnicą, że od szóstego miesiąca wiele kobiet w ciąży cierpi na zaparcia).

Nawet jeśli uprawiasz jogę dla kobiet w ciąży w domu, a nie w specjalnych grupach, możesz uniknąć nadmiernego przyrostu masy ciała, który pomoże ci przywrócić figurę po porodzie.

Łatwo zrozumieć, że uprawianie jogi dla kobiet w ciąży jest bezpośrednią drogą do czucia się szczęśliwą przyszłą matką, która nie spotka się z najczęstszymi problemami towarzyszącymi ciąży innych, którzy mniej poważnie traktują swoje zdrowie.

Joga dla kobiet w ciąży: przeciwwskazania

Joga dla kobiet w ciąży oferuje ćwiczenia, które nie mogą zaszkodzić tobie ani twojemu dziecku. Istnieje jednak lista środków ostrożności tutaj:

  1. Uważnie obserwuj swój oddech! Nie powinno się go ingerować ani przerywać. Membrana powinna być miękka i luźna, a oddychanie łatwe.
  2. joga dla kobiet w ciąży przeciwwskazań
  3. Jeśli wcześniej miałeś poronienia, unikaj stojących pozycji, preferując siedzenie i leżenie.
  4. Jeśli którykolwiek z asan wydaje Ci się niewygodny, nie próbuj go przebijać, lepiej zastąp go inną, wygodniejszą opcją.
  5. Nie próbuj robić niczego poza swoimi umiejętnościami - musisz zginać się i rozciągać tak daleko, jak możesz, bez opuszczania strefy komfortu.
  6. Uważaj, aby nie wycisnąć układu moczowego, nie czuj chęci pójścia do toalety.

Joga dla kobiet w ciąży to świetny sposób, aby nie tylko oglądać swoje zdrowie, ale także naprawdę cieszyć się tym niesamowitym okresem swojego życia!