Ciąża jest stanem kobiecego ciała, w którym potrzebuje więcej niż kiedykolwiek wcześniej. wapń . W końcu czaszka, szkielet i kości nowego małego człowieka zbudowane są z wapnia. Ten mikroelement powinien wystarczyć dla dwóch osób naraz - zarówno dla matki, jak i jej dziecka. Jeśli wapń w ciele kobiety przed zajściem w ciążę był niewystarczający, to w czasie ciąży jego poziom może obniżyć się do wartości granicznych. A to prowadzi do poważnych problemów. Przyszła matka może mieć łamliwe paznokcie i włosy, łamliwe kości, utratę zębów. Płód może również rozwijać kruchość i niedorozwój szkieletu.

Aby dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość wapnia, przyszła mama powinna w pełni jeść (jej dieta powinna zawierać pokarmy bogate w wapń) i przyjmować suplementy diety z tym mikroelementem.

Kalceamina dla kobiet w ciąży

W czasie ciąży zazwyczaj przepisuje się kobietom Calcemin lub Calcemin Calceamine to lek regulujący metabolizm wapnia i fosforu, który jest przepisywany między innymi kobietom w ciąży. Pomaga chronić dziecko przed niedorozwojem, a matka utrzymuje zęby i kości w dobrym stanie.

Skład Calceminu, oprócz wapnia, obejmuje:

  • witamina D;
  • mangan;
  • cynk;
  • miedź;
  • bor.

Włączenie witaminy D zapewnia lepszą absorpcję wapnia, witamina D bierze udział w regeneracji i budowaniu tkanki kostnej.

Mangan sprzyja rozwojowi składników tkanki kostnej i chrzęstnej oraz oszczędzającemu wapń działaniu witaminy D. Zinc zapewnia wzrost i regenerację komórek, ekspresję genów, a także pomaga stymulować aktywność alkalicznej fosfatazy, Miedź bierze udział w syntezie kolagenu i elastyny.

Bor zwiększa aktywność parathormonu, który bierze udział w metabolizmie magnezu, wapnia, fosforu i witaminy D.

Jak stosować Calcemin w czasie ciąży?

Podjęcie leku z własnej inicjatywy nie jest zalecane, ponieważ brak wapnia może łatwo przekształcić się w nadmiar, co prowadzi do poważnych zaburzeń w postaci hiperkalciurii lub hiperchalcemii. Nadmiar wapnia nie przyniesie korzyści dziecku.

Jeśli kobieta w ciąży zauważy, że jej nogi się męczą, jej paznokcie stają się kruche, włosy stają się matowe, skóra staje się szara, a próchnica się pojawia, a następnie trzeba iść do lekarza. Tylko lekarz dokładnie określi dawkę Calceminu podczas ciąży i czasu trwania leczenia.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Calcemin w czasie ciąży należy koniecznie zapoznać się z instrukcjami.

Z reguły Calcemin jest przepisywany w czasie ciąży od drugiego trymestru, a dokładniej, z dwudziesty tydzień ciąży . Weź ten lek po obiedzie i po śniadaniu dwie tabletki. Najlepiej jest pić ten lek z kefirem lub mlekiem Jeśli niedobór wapnia w ciele ciężarnej kobiety jest raczej poważny, lekarz może przepisać Calceminowi postęp. Lek ten jest również odpowiedni dla kobiet w ciąży. Należy go przyjmować dwa razy dziennie na jedną tabletkę.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania Calcemin i Calcemine Advance to:

  • kamica nerkowa;
  • jak przyjmować calcemin w czasie ciąży
  • hiperkalciuria;
  • hiperkalcemia;
  • specyficzna wrażliwość na składniki tego leku.

Ponadto leki te mogą powodować pewne działania niepożądane, które są bardziej związane z przedawkowaniem. Mogą wystąpić wymioty, nudności, wzdęcia lub reakcje alergiczne wywołane nietolerancją składników leku Podczas przyjmowania leku Calcemin w czasie ciąży nie należy przekraczać dawki podanej w instrukcji, ponieważ zwiększenie spożycia wapnia prowadzi do zahamowania wchłaniania cynku, żelaza i innych minerałów w jelicie. .