E. coli w moczu podczas ciąży Bardzo poważnym powikłaniem ciąży jest wykrycie E. coli w moczu. Często kobieta jest nosicielem, nie wiedząc o tym. Wraz z pojawieniem się poczęcia układ immunologiczny słabnie i zaczynają aktywować się wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, uśpione do tej pory.

Ponieważ jak tylko kobieta jest zarejestrowana, musi przejść Bakposev w sprawie wykrywania E. coli w moczu kobiet w ciąży. Jest wykonywany dwa razy w ciągu całej ciąży dziecka - w pierwszym trymestrze i po 32 tygodniach, a jeśli to konieczne, po leczeniu.


Objawy E. coli

W niektórych przypadkach kobieta może podejrzewać nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu z powodu następujących objawów, które są złożone lub izolowane:

  • ból podczas stosunku;
  • swędzenie i pieczenie narządów płciowych;
  • rozładowanie z nieprzyjemnym zapachem;
  • niejasne bóle brzucha i dysbakterioza.

W czasie ciąży, E. coli zazwyczaj wnika do organizmu przez nie umyte ręce, a także w wyniku niewłaściwej higieny genitaliów - kiedy kobieta jest zmywana z tyłu z przodu, a nie odwrotnie. Tak więc patogenne organizmy żyjące w jelicie są wprowadzane do pochwy, a następnie do cewki moczowej i pęcherza moczowego.

Jakie jest niebezpieczeństwo związane z E. coli podczas ciąży?

Prawdopodobieństwo, że dziecko urodzone przez kobietę z E. coli będzie miało różne anomalie, jest bardzo wysokie. W końcu ta bakteria jest przenoszona przez krew i barierę łożyskową na dziecko.

I nawet jeśli nie było infekcji podczas ciąży, dziecko dostanie tę chorobę, przechodząc przez kanał rodny. E. coli podczas ciąży Zaraz po narodzinach jego ciała będzie zaludniona nieprzydatna, ale patogenna mikroflora, która w końcu może nawet doprowadzić do zgonu.

Leczenie Escherichia coli w czasie ciąży

W organizmie można pozbyć się E. coli, ściśle przestrzegając zaleceń lekarza, które obejmują:

  1. Antybiotyki (Cefatoksym, penicylina, amoksycylina).
  2. Środki przeciwdrobnoustrojowe (Furagin, Furadonin).
  3. Podniecające zioła.
  4. Sesje UFO.
  5. Probiotyki (Bioogurt, Linex i inne).