Nie odczuwaj lęku przed porodem - nie martw się o zdanie egzaminów końcowych. W pierwszym i drugim przypadku doświadczenia są naturalne. Strach przed kobietą w ciąży wzrasta wraz z podejściem do spotkania z dzieckiem. Dotyczy to nie tylko tych, którzy rodzą po raz pierwszy, ale także mają wiele dzieci.

Czy warto się bać porodu?

Obawy kobiet w ciąży są różnorodne. Częściej fobia porodu jest wywoływana przez takie czynniki:

 1. Ból jest jednym z najważniejszych lęków. Czujesz się naprawdę nie do zniesienia, ale jeśli to konieczne, lekarze mogą wykonać zastrzyk znieczulający.
 2. Niespodziewane "niespodzianki". Przyszła matka jest odpowiedzialna przed małym człowiekiem. Z tego powodu kobieta może być dręczona przez lęki, i nagle coś pójdzie nie tak (w ostatniej chwili miękisz obróci jej nogi lub zaplątuje się w pępowinę). Doświadczony lekarz pomoże poradzić sobie ze wszystkimi niespodziewanymi "niespodziankami".
 3. Obawa, że ​​narodziny rozpoczną się w niewłaściwym czasie. Jego wkład w rozwój takiej fobii został dokonany przez kino. W filmach wszystko przedstawia się w następujący sposób: walki rozpoczęły się na płaskim terenie, a po pół godzinie kobieta rodzi. Dostawy są szybkie, ale zdarza się to niezwykle rzadko. W większości przypadków pojawienie się dziecka jest długim procesem. Kilka godzin mija od momentu pierwszych walk przed rozpoczęciem pracy.
 4. Kobieta może się obawiać, że nie odniesie sukcesu. Jednak taki lęk przed porodem jest nieuzasadniony, ponieważ istnieją kursy przygotowawcze dla zestawów instrukcji w ciąży i drukowanych. A w punkcie kulminacyjnym doświadczona położna pomoże kobiecie.

Jak pokonać lęk przed porodem?

Im więcej kobieta dowiaduje się o zbliżającym się wydarzeniu, tym mniej niepokoju i emocji będzie miała. Poniższe zalecenia pomogą Ci uniknąć strachu przed porodem:

 1. Nie maskuj strachu ani nie udawaj, że tak nie jest. Aby pokonać to opresyjne uczucie, musi wyglądać "w twarz". Kobieta w ciąży może rozmawiać o swoich obawach z lekarzem, mężem lub dziewczyną.
 2. Musimy chronić się przed negatywnym przepływem informacji i komunikacji z tymi, którzy boją się wszelkiego rodzaju rozdzierających serce historii. Ciężarne powinny jasno wskazywać, że jest gotowa do łatwej pracy.
 3. Konieczne jest nauczenie się relaksu i zamykania się przed negatywnymi myślami. Pomoże to hobby i spokojnym spacerom na świeżym powietrzu.

Strach przed drugim porodem

страх перед вторыми родами

Taki lęk może być pogłębiony przez następujące czynniki:

 • pierwsze narodziny były trudne;
 • mała lub wręcz przeciwnie, zbyt duża różnica między dziećmi;
 • niedożywienie z personelu medycznego podczas pierwszego porodu.

W jaki sposób pokonać lęk przed drugim porodem, poniższe wskazówki pomogą:

 1. Ciąży musi pamiętać, że w życiu prawie nic się nie powtarza. Strach przed drugim porodem nie jest usprawiedliwiony, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby był jak pierwszy.
 2. Ból nie jest wieczny, minie, a po jakimś czasie zostanie zapomniany. Ale wkrótce na świecie pojawi się mały, bezbronny, mały człowiek. Ze względu na takie spotkanie można trochę znieść.
 3. Nie wszyscy pracownicy medyczni są traktowani niepoprawnie z kobietami w czasie porodu. Jest tak wielu dobrych lekarzy, więc zadaniem kobiet w ciąży w czasie ciąży jest znalezienie inteligentnego lekarza.

Strach przed śmiercią przed porodem

Ze względu na rozwój medycyny powikłania, które powodują zgon kobiet w ciąży, są bardzo rzadkie. Istnieje wiele czynników, które wpływają na przebieg porodu. Obejmują one:

W obecności jednego lub więcej z tych czynników ginekolog-położnik, który obserwuje ciężarną kobietę regularnie przeprowadza badania przesiewowe. Taka kontrola pozwala nam zidentyfikować pogarszającą się sytuację w czasie i zapobiec niebezpiecznym konsekwencjom. Jeśli nawet po tym, że obawy przed porodem u kobiet w ciąży nie mijają, kobiety mogą szukać pomocy u psychologa. Wykwalifikowane szkolenie pomoże pozbyć się nadmiernej troski.

Obawa przed dzieckiem przed porodem

страх за ребенка перед родами

Często doświadczenia przyszłej matki oparte są na lęku, że coś może się wydarzyć z okruchami. Obawa przed porodem dla zdrowia dziecka jest uzasadniona, ponieważ kobieta kocha swoje dziecko i martwi się o jego dobre samopoczucie. Jednak nadmierny niepokój nie przyniesie nic dobrego matce ani miękiszu. Jeśli kobieta w ciąży zostanie pokonana ze strachu przed porodem, jak ją pokonać, powiedzą jej psychologowie specjalizujący się w pomocy kobietom w okresie rodzenia dzieci. Również przyszłe matki mogą dzielić się swoimi doświadczeniami z ginekologiem, a on wyznaczy dodatkowe badania.

Obawa przedwczesnego porodu

Dziecko urodzone w okresie od 22 do 37 tygodnia uważa się za przedwczesne. Jednak takie dzieci są rentowne. Przedwcześnie urodzone dzieci otrzymują specjalną opiekę medyczną, aw przyszłości ich stan jest stale monitorowany. Jeśli kobieta w ciąży ma obawy przed drugim porodem po przedwczesnym pierwszym, powinna zdecydowanie powiedzieć o tym lekarzowi. Ponadto kobieta powinna ubiegać się o pomoc lekarską z początkiem skurczów skurczów. W niektórych przypadkach przedwczesne porody można zapobiegać medycznie. Decydującym czynnikiem jest tu czas obiegu.

Jak ułatwić proces porodu?

как облегчить процесс родов

Zmniejsz strach i ból, pomogą następujące wskazówki:

 1. Na początku czynności porodowej kobiety w ciąży należy przyjąć wygodną pozycję w łóżku (po prawej lub lewej stronie). Pod nadzorem personelu medycznego kobieta może chodzić po pokoju i delikatnie kucać.
 2. Właściwy oddech pomoże w ułatwieniu porodu. Na początku walki kobieta musi wziąć głęboki oddech, a wraz z nią ubywać - wydechy.
 3. Zmniejszenie bolesnych wrażeń pomoże pogłaskać brzuch i dolną część pleców.

Ponadto ważne jest, aby kobieta w ciąży słuchała zaleceń lekarza, który akceptuje poród. Moment narodzin chłopca nie jest czasem na kłótnie z lekarzem, kłótnię z nim lub udowodnienie jego przypadku. Ważne jest, aby kobieta ufała lekarzowi. Jest doświadczonym specjalistą, więc wie lepiej, jak poradzić sobie ze strachem przed porodem i ułatwić proces ich przepływu.