pigułki na alergie w czasie ciąży Alergia staje się dość powszechna. Powodem tego jest pogorszenie sytuacji ekologicznej, pojawienie się różnych nowych związków chemicznych, które negatywnie wpływają na organizm. Najczęściej jednak ludzie stykają się z sezonowymi zjawiskami reakcji alergicznych, które w większości przypadków obserwuje się na wiosnę, kiedy kwitną. Zazwyczaj osoby cierpiące na tę chorobę w takich przypadkach stosują przepisane leki, które mogą z łatwością tolerować objawy pollinozy. Konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak być w tym przypadku w czasie ciąży, jakie pigułki na alergie mogą kobiety w tym czasie. Rozważmy sytuację szczegółowo.

Co zrobić, jeśli masz alergie?

Jeśli podobna sytuacja wystąpi po raz pierwszy, musisz zgłosić się do lekarza, nawet jeśli choroba trwa krótko. Przecież najważniejszą rzeczą w leczeniu takich naruszeń nie jest eliminacja objawów, ale identyfikacja przyczyny. Często, aby się wyleczyć, wystarczy usunąć czynnik alergizujący, aby zatrzymać jego działanie na org

anizm. Aby dokładnie je zidentyfikować, konieczne jest przeprowadzenie specjalnych testów, w tym badanie krwi pod kątem zawartości przeciwciał specyficznych dla alergenów.

Jakie tabletki alergiczne są używane podczas ciąży?

W leczeniu tej choroby stosuje się blokery H2-histaminowe. Obecnie istnieją 3 generacje tych leków. Kiedy ciąża jest używana:

  1. Suprastin. Używają go do leczenia ostrych reakcji alergicznych u kobiet w ciąży. Jest ściśle przepisywany przez lekarza, który wskazuje dawkowanie, czas trwania i częstotliwość przyjmowania. Odnosi się do 1 generacji.
  2. Allertec (nie stosować na krótkich terminach w 1 trymestrze). Znakomicie tłumi objawy choroby, objawy reakcji alergicznej.
  3. Tavegil (wyznaczyć według zasadniczych wskazań). Pomimo dużej popularności, w czasie ciąży lek nie jest stosowany z powodu dużego prawdopodobieństwa działania teratogennego.
  4. Claritin, - nie ma przeciwwskazań do stosowania w czasie ciąży. Stosowanie leku jest możliwe, jeżeli zamierzone zastosowanie dla matki przekracza potencjalne ryzyko dla płodu.
  5. Feksadyna - tabletki alergiczne przepisane kobietom w ciąży są skuteczne w sezonowych chorobach alergicznych. W leczeniu pokrzywki, swędzenie, kichanie radzi sobie z objawami dość szybko.

Warto zauważyć, że wszelkie tabletki z alergii podczas ciąży, niezależnie, - 1, 2, 3 w tym trymestrze, są przepisywane, gdy stan kobiety w ciąży grozi płodu bardziej niż lek. Każdy przypadek jest wyjątkowy, wymaga indywidualnego podejścia, ustalania przyczyn reakcji alergicznej. Warto zauważyć, że często wystarczy wykluczyć kontakt z alergenem, aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.