pdr według daty poczęcia Każda przyszła matka z niecierpliwością oczekuje spotkania z dzieckiem i dlatego dąży, tak szybko jak to możliwe, do ustalenia przewidywanej daty urodzenia (PDR). Taka informacja interesuje nie tylko ciężarną kobietę, ale także lekarza. Ginekolog zapisuje te dane do karty wymiany. Potrafi określić DA do daty zapłodnienia. Znane są inne metody. Na przykład dokładniejsze obliczenia można wykonać na podstawie danych ultradźwiękowych.

Obliczanie PDR według daty zapłodnienia

Podstawą tej metody jest dzień owulacji. Komórka jajowa, która w tym momencie opuszcza mieszek, żyje dzień. Jeśli dziewczyna wie, w którym dniu miała owulację, może z łatwością dokonać niezbędnych obliczeń. Zazwyczaj ci, którzy planowali ciążę wcześniej, mają takie dokładne informacje. Pomagają im ultradźwięki, podstawowe pomiary temperatury, specjalne testy. Błędem jest sądzić, że zapłodnienie koniecznie występuje w dniu stosunku płciowego. Komórka plemnika może być żywa w ciele kobiety przez kilka dni.

Aby poznać DA po dacie poczęcia, musisz dowiedzieć się, kiedy to się stało w ostatnim cyklu menstruacyjnym. owulacja. Najczęściej jest to środek cyklu, chociaż odchylenia w różnych kierunkach mogą być możliwe. Ponadto, niektóre z jego własnych odczuć i zmian w ciele są w stanie to wskazać:

  • przezroczyste wydzielanie z pochwy, które w tym czasie wzrasta;
  • ból brzucha;
  • zwiększone libido.

Możesz obliczyć PDR według daty poczęcia, jeśli dodasz 280 dni do dnia owulacji. Niektórzy popełniają błąd dodając 9 miesięcy. To źle, ponieważ ciąża trwa 10 miesięcy księżycowych, to jest 280 dni. Istnieją również specjalne kalkulatory online, które pomagają w tych obliczeniach. Mogą korzystać z każdego. Wystarczy podać szacowaną datę owulacji, a program automatycznie poda wynik.

Ale warto wziąć pod uwagę, że PDR do daty zapłodnienia nie jest dokładna, szczególnie jeśli cykl menstruacyjny dziewczynki nie jest regularny.