melon w czasie ciąży Jak wiesz, w czasie ciąży dziecko zmienia preferencje smakowe kobiety. Dość często przyszła matka sama nie może wyrazić pragnienia i wyjaśnić swojemu mężowi, co chce jeść. W lecie obiektem pożądania większości kobiet w ciąży są świeże owoce i jagody. Rozważmy melon i dowiedzieć się, czy jest to możliwe w czasie ciąży i jak jest to przydatne w tym przypadku.

Jakie są przydatne właściwości tej jagody?

Soczysty melon, ponieważ sposób, w jaki sposób jest niemożliwe, zbliża się do kobiety w ciąży i jej przyszłego dziecka. W soku z tej pysznej jagody zawiera dużą ilość witamin i minerałów: A, E, B, PP, a także pierwiastków śladowych sodu, krzemu, potasu, które pozytywnie wpływają na samopoczucie kobiety i promują prawidłowy rozwój płodu.

Jeśli mówisz konkretnie o przydatności melona w czasie ciąży, koniecznie zwróć uwagę na następujące jego właściwości:

  1. Wspomaga syntezę serotoniny, hormonu, który pozytywnie wpływa na nastrój, ułatwia również przenoszenie stresujących sytuacji, poprawiając pracę układu nerwowego przyszłej matki.
  2. Zwiększa poziom hemoglobiny, która jest odpowiedzialna za transport tlenu i zapobiega rozwojowi niedotlenienia płodu.
  3. Zwiększa perystaltykę jelit, przyczyniając się w ten sposób do usuwania toksyn i produktów przemiany materii z organizmu ciężarnych; pozwala pozbyć się zaparć.
  4. Ma umiarkowany efekt moczopędny, zmniejszając obrzęk tkanek.

Trzeba też powiedzieć, że sam melon ma niską zawartość kalorii. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży. zwiększenie masy ciała wynikające ze stosowania tej jagody jest całkowicie wykluczone. Co więcej, często lekarze zalecają włączenie go do diety osobom o nadmiernej masie ciała, tj. przestrzeganie diety niskokalorycznej.

Kiedy możesz mieć melon podczas ciąży?

Należy zauważyć, że z dala od wszystkich okresów procesu ciążowego dopuszcza się stosowanie tej jagody. Cały problem polega na tym, że podczas ciąży melon może być nie tylko dobry, ale także szkodliwy.

Dotyczy to przede wszystkim początku i końca procesu ciążowego. Tak więc wzrost perystaltyki jelit może prowadzić do zwiększenia napięcia mięśniówki macicy. W rezultacie istnieje ryzyko wystąpienia poronienia w krótkim czasie lub przedwczesnego porodu na dużą skalę. Biorąc pod uwagę ten fakt, lekarze nie zalecają jedzenia melona w czasie ciąży, w szczególności w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży.

Czy wszystkie kobiety w ciąży mogą jeść melon i jak to robić prawidłowo?

Zakazy opisane powyżej nie oznaczają wcale, że w czasie ciąży w 2. trymestrze kobieta może jeść melon tyle, ile chce. Są naruszenia, w których jagoda jest kategorycznie zabroniona. Przede wszystkim jest:

  • cukrzyca;
  • choroby przewodu żołądkowo-jelitowego.

Ponadto warto rozważyć zasady użytkowania. Tak więc, w żadnym wypadku melon nie powinien być dodawany do koktajli mlecznych; jest to obarczone rozwojem biegunki, że niesienie dziecka z dzieckiem jest nie do przyjęcia. Może to spowodować wzrost napięcia macicy.

Szczególną uwagę należy zwrócić na ilość. Działanie moczopędne może prowadzić do nadmiernej utraty płynów przez organizm, co jest niebezpieczne dla negatywnych konsekwencji podczas ciąży. Biorąc pod uwagę ten fakt, nie powinieneś jeść jagód wieczorem ani w nocy.

Tak więc, jak widać z artykułu, melon jest dość pożyteczna jagoda, i nie jest zabronione w czasie ciąży. Nie zapominaj jednak o niuansach opisanych powyżej. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że kobieta napotka na pewien rodzaj problemów, które w przypadku ciąży nie przydadzą się.