barwnik do włosów dla kobiet w ciąży Współczesne przyszłe matki chcą być piękne w tak pięknym okresie życia, więc starają się regularnie odwiedzać salony piękności. Ale kobiety często martwią się o bezpieczeństwo niektórych procedur. Na przykład, może pojawić się pytanie, jaki kolor farbować włosy kobietom w ciąży, aby nie zaszkodzić dziecku. W końcu sama przyszła matka i jej krewni chcą wyeliminować negatywny wpływ szkodliwych czynników.

Naturalny kolor włosów dla kobiet w ciąży

Całkowicie bezpieczne dla zdrowia można uznać za produkty naturalne, które w swoim składzie zawierają przede wszystkim barwniki roślinne, takie jak henna, a także basma. Z ich pomocą można uzyskać różne kolory, wszystko zależy od proporcji, w której są mieszane Należy pamiętać, że nie można używać tych produktów na rozjaśnianych włosach, w wyniku czego można uzyskać zielony odcień.

Farby do włosów w czasie ciąży produkcji przemysłowej

Jeśli kobieta z jakiegoś powodu nie chce skorzystać henna lub Basma, Warto zwrócić uwagę na chemikalia. Ważne jest jednak dokładne zbadanie kompozycji. Nie powinny to być agresywne substancje. W żadnym przypadku farba nie może zawierać amoniaku. Preparaty bez amoniaku łagodnie działają na włosy, nie mogą szkodzić zdrowiu i dlatego są idealne dla kobiet w ciąży. Możesz zwrócić uwagę na takie marki i nazwy linii, jak L'Oreal Paris Casting Creme Gloss, Wella Color Touch, Londa Professional Londacolor, Matrix Color Sync, Garnier Color Shine, Schwarzkopf Igora Vibrance. Aby dokonać wyboru, musisz skonsultować się ze swoim mistrzem, powie ci dokładnie, jakie środki dać preferencji.

Jednak ważne jest, aby znać następujące niuanse stosowania leków wolnych od amoniaku:

  • kolor nie jest wystarczająco odporny, zaczyna być szybko wypłukiwany, ale w razie potrzeby można go odcień i nie zaszkodzi;
  • Znaczy słabo radzą sobie z siwymi włosami i nie pozwalają na zbytnie rozjaśnienie włosów;
  • farba bez amoniaku jest droższa; farbowanie włosów podczas ciąży
  • Jest to trudne do zastosowania niezależnie, użycie jest możliwe tylko w kabinie.

Przyszłe matki lepiej nie używać do farbowania włosów w czasie ciąży, jeśli wcześniej były właścicielami naturalnego koloru włosów, ponieważ reakcja organizmu na lek jest nieznana.

Dla kobiet, które nadal chodzą do salonu fryzjerskiego, lepiej jest zapisać się rano na zabieg, aby w pokoju było jak najmniej zapachu zewnętrznego. Konieczne jest również, aby pomieszczenie było dobrze wentylowane.