Nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest farbowanie włosów w czasie ciąży, ponieważ nie ma danych, które potwierdzałyby lub zaprzeczały szkodom spowodowanym przez farbowanie. To pytanie jest istotne dla wielu dzisiejszych przyszłych matek. Ten temat jest "zarośnięty" wieloma przesądami, które mówią nasze piękne babcie i ciotki.

W czasie ciąży istnieje kilka niuansów, które należy wziąć pod uwagę przy farbowaniu włosów. Indywidualne cechy ciąży, na przykład zmiany hormonalne, mogą wpływać na wynik barwienia. W rezultacie możesz uzyskać zupełnie nieoczekiwany kolor włosów lub nierównomiernie farbowane włosy.

Jeśli powiemy, że barwienie włosów podczas ciąży chemiczne pierwiastki farby mogą dostać się do ciała płodu, jest to niemożliwe. Substancje chemiczne nie przenikają przez włosy do ciała kobiety. Farba zaszkodzi płodowi w przypadku, gdy w dużej liczbie przypadkowo dostanie się do ciała matki.

Obawy, że substancja barwiąca jest wchłaniana do krwi przyszłej matki, a także dostaje się do krwi płodu nieuzasadnione. Łożysko, które otacza dziecko, działa jak rodzaj filtra spełniającego funkcję ochronną.

Jeśli spojrzysz na to pytanie z innej perspektywy, to kolorowanie włosów podczas ciąży w jakiś sposób ma nawet pozytywny wpływ. Kobieta w ciąży jest bardzo emocjonalna i wrażliwa. Rzucane korzenie lub matowy kolor włosów wpłyną na stan emocjonalny przyszłej matki nie jest najlepszym sposobem. Wiele mumii i tak powinno się przyzwyczaić do ich nowego wyglądu, a świeży wygląd jest jednym z aspektów ogólnego samopoczucia.

Zalecenia dotyczące barwienia włosów w czasie ciąży

Najważniejszą rekomendacją jest, aby nie eksperymentować ze swoim wyglądem podczas noszenia dziecka. Jeśli wcześniej nie farbowałeś włosów, poczekaj na narodziny dziecka, a następnie zacznij. I jeśli wcześniej używałeś farbowania włosów, a teraz musisz zachować swój ton, a następnie zacznij to robić drugi trymestr . Po dwunastym tygodniu płód jest już trochę silniejszy.

W przypadku procedury barwienia należy wybrać produkty naturalne, na przykład hennę. Wybierając produkty do farbowania włosów, należy skupić się na składzie produktu. Nie używaj produktów zawierających takie chemikalia:

  • p-fenylenodiamina;
  • dihydroksybezol;
  • aminofenol;
  • amoniak;
  • nadtlenek.

Są to agresywne pierwiastki chemiczne stosowane w trwałych farbach do włosów. Lepiej skoordynować swój wybór ze specjalistą. Biedna farba może zawierać metale ciężkie lub toksyny, które mogą być szkodliwe nie tylko dla dziecka, ale także dla samej kobiety.

Barwienie lepiej powierzyć specjalistom. Po pierwsze, kobiecie już trudno jest poradzić sobie z tym zadaniem, a po drugie, szanse na uzyskanie pozytywnego wyniku w tej sprawie znacznie wzrastają. Jeśli zabieg odbędzie się w kabinie, lepiej zrobić to na początku dnia roboczego, kiedy nie będzie wielu chemicznych oparów od farbowania i zwijania innych klientów w hali. Podczas malowania należy używać rękawiczek i pracować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Nanieść farbę tak, aby była jak najmniejsza w kontakcie ze skórą głowy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podkreślenie, dzięki czemu można ogólnie uniknąć kontaktu skóry z substancjami barwiącymi.

farbowanie włosów podczas ciąży

Jeśli wcześniej używałeś agresywnych farb do włosów i zmieniłeś kolor włosów na wiele odcieni, teraz możesz po prostu eksperymentować i łagodzić przejście od naturalnego do pożądanego koloru.

Recenzje dotyczące farbowania włosów w czasie ciąży

Wiele kobiet pisze, co robią podczas ciąży, i nic złego się nie stało. Piękny i świeży kolor włosów pozytywnie wpływa na nastrój i stan emocjonalny przyszłej matki, a to jest bardzo ważne w czasie ciąży. Biorąc pod uwagę, ile szkodliwych substancji wydychamy z powietrza każdego dnia, trudno jest zaszkodzić dziecku poprzez farbowanie włosów nieszkodliwych raz lub dwa razy w miesiącu, naturalna farba .