Jeśli zamierzasz organizować dni postu podczas ciąży, nie zapomnij skonsultować się z lekarzem. Biorąc pod uwagę indywidualne cechy twojego ciała i cechy ciążowe, wybiorą najbardziej optymalne metody rozładunku w czasie ciąży.

Kiedy zaleca się dni postu dla kobiet w ciąży?

Zwykle podczas ciąży kobieta zyskuje około 12 funtów wagi. Nadmiar zestawu jest obarczony komplikacjami, takimi jak duszność, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, głód tlenu płodu, przerwanie przewodu pokarmowego. Aby uniknąć wszystkich tych problemów, pozbyć się zaparć i zachować figurę po porodzie, zaleca się kobietę w ciąży, aby zorganizowała dni postu. Pomogą oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn i kontrolować przyrost wagi.

Jak organizować dni postu podczas ciąży?

Zwróć uwagę, że zaleca się dni postu, począwszy od 28. tygodnia ciąży, po uformowaniu głównych układów i narządów dziecka.

Powinieneś spędzić nie więcej niż jeden dzień rozładunku przez 7 - 10 dni. Jest to najwygodniejsze dla kobiet w ciąży, aby zorganizować rozładunek w tym samym dniu. Organowi łatwiej będzie dostosować się do ograniczeń dietetycznych.

Aby zapewnić, że wszystkie niezbędne składniki odżywcze powinny występować na przemian między różnymi dniami postu.

Podziel żywność na 5 - 6 części i jedz w regularnych odstępach czasu. W dniu postu powinieneś wypić co najmniej 2 litry wody. Uczucie głodu pomoże zmniejszyć kieliszek niskotłuszczowego jogurtu lub jogurtu.

Jakie dni postu są zalecane w czasie ciąży?

Istnieją różne opcje obsługi dni w czasie ciąży. Najbardziej przydatne są sok, warzywa i owoce.

  1. Dzień postu Apple. W ciągu dnia zjedz około 1,5-2 kilograma świeżych jabłek. Można ich używać i jako sałatkę z sokiem z cytryny i oliwą z oliwek, dodając do smaku zieleniny. Idealnym rozwiązaniem będą również jabłka pieczone z cynamonem, bez cukru.
  2. Dzień postu arbuza. W ciągu dnia powinno się spożywać około półtora kilograma pulpy arbuzowej. Nie należy organizować tego typu zwolnienia dla kobiet chorych na cukrzycę, ponieważ w arbuzie zawiera dużą ilość cukru.
  3. Dzień postu na soku. W ciągu dnia należy wypić 1 litr świeżo wyciśniętych soków.
  4. Dzień postu owoców. Użyj 1,5 kilograma dowolnego owocu, z wyjątkiem bananów i winogron.
  5. Dzień rozładunku warzyw. Zaleca się stosowanie półtora kilograma świeżych warzyw. Możesz przygotować sałatkę z niewielką ilością oleju roślinnego lub niskotłuszczowej śmietany.
  6. Dzień pożywienia sfermentowanego mleka. Możesz pić do półtora kilograma beztłuszczowego sfermentowanego produktu mlecznego. Lub zjedz około 600 g twarożku.
  7. Compote post dnia. Zagotuj w 1,5 litrze wody 100 gramów suszonych owoców lub kilogramów świeżych jabłek. Słodzić kompot z 4 łyżkami cukru. Разгрузочные дни при беременности

Ale dni postu dla kobiet w ciąży mogą być bardziej gęste.

  1. Dzień postu mięsa. Wykazano, że spożywa się 400 gramów gotowanego mięsa bez tłuszczu o niskiej zawartości tłuszczu. Jako dodatek używać świeżych warzyw, do 800 gramów.
  2. Dzień poszczenia ryby. 400 gramów gotowanej chudej i niesolonej ryby, można jeść z niewielką ilością duszonych warzyw.
  3. Dzień postu ryżu. 150 gramów ugotowanego brązowego ryżu, przyprawionego słodką papryką lub jabłkami, jest podzielony na trzy części i spożywany przez cały dzień.