Melon dla kobiet w ciąży Jak wiesz, ciąża - jest to czas, kiedy kobieta może sobie pozwolić na jedzenie prawie każdego posiłku, ponieważ po porodzie, z początkiem laktacji, będzie musiała dużo zrezygnować. Należy jednak zauważyć, że nie wszystkie produkty są przydatne w tym okresie. Rozważmy jagody takie jak melony i dowiedzmy się, co jest przydatne kobietom w ciąży, jakie witaminy są w nich zawarte.

Co jest przydatne w melonie?

Ta pachnąca, bardzo soczysta jagoda nie pozostawi nikogo obojętnym. Dlatego z początkiem sezonu wielu spieszy się, by szybko cieszyć się swoim niepowtarzalnym smakiem.

Dzięki unikalnemu składowi melon ma pozytywny wpływ na procesy metaboliczne w organizmie. Wśród witamin w nim są: A, B, C, P, E, PP. W miąższu zawarty jest melon bogaty w mikroelementy: sód, potas, żelazo.

Osobno należy powiedzieć o korzystnych właściwościach melonów dla kobiet w ciąży:

  • promuje syntezę serotonina - hormon, który zwiększa nastrój;
  • poprawia ośrodkowy układ nerwowy;
  • zwiększa koncentrację hemoglobina we krwi;
  • poprawia perystaltyczne skurcze jelit, zapobiegając rozwojowi zaparć;
  • ma łagodny efekt moczopędny, - zmniejsza obrzęki, usuwa nadmiar płynu z organizmu.

Ze względu na obecność enzymu dysmutazy ponadtlenkowej, melon może być stosowany jako doskonały środek na bezsenność, nadmierną drażliwość, co nie jest rzadkie w ciąży. Enzym ten aktywnie zapobiega uszkodzeniom struktur komórkowych mózgu, co nie może wpływać na ogólne samopoczucie.

Co musisz wiedzieć o zasadach jedzenia melonów?

W przypadku kobiet w ciąży melon może nie tylko przynosić korzyści, ale także szkodzić w określonych warunkach. Dlatego podczas korzystania z niego bardzo ważne jest rozważenie następujących niuansów:

  1. Ani w przypadku nie jest konieczne spożywanie melona z mlekiem, prowadzi to do frustracji pracy układu pokarmowego, powoduje biegunkę, która w ciąży jest niedopuszczalna.
  2. Ze względu na wysoką zawartość cukrów jagoda jest przeciwwskazana u kobiet z cukrzycą.
  3. W obecności chorób przewodu pokarmowego, takich jak zapalenie żołądka, wrzód, melon jest również przeciwwskazane.

Tak więc, jak można zauważyć w artykule, ta jagoda nie może być wykorzystana przez wszystkie kobiety w tej sytuacji. Dlatego najlepiej skonsultować się ze spostrzegawczym lekarzem przed zjedzeniem melona w czasie ciąży. Zapobiegnie to możliwym powikłaniom ciąży.