Jaki jest cel świec dla ciąży? Kiedy kobieta spodziewa się narodzin długo wyczekiwanego dziecka, jest skłonna martwić się o stan swojego zdrowia. Czasami te zakłócenia okazują się całkowicie uzasadnione, a ginekolog uważa za konieczne wyznaczenie przyszłej matki świecy na Utrozhestan. Badania naukowe dowodzą, że w wielu przypadkach to on pomaga uratować ciążę i znacznie złagodzić jej przebieg. Dlatego rozważymy, dlaczego czopki utrozestanu są podawane w czasie ciąży i jak je stosować.

Główne wskazania do przepisania leku

To narzędzie jest przepisywane przez lekarza tylko wtedy, gdy występują poważne problemy związane z przebiegiem ciąży. Przyszła mama powinna wiedzieć, do czego potrzebne są czopki Utrozestan w ciąży.

Jest to analog naturalnego progesteronu, który jest wytwarzany przez kobiece ciało, wykonane z materiału roślinnego. Po pierwsze, hormon wytwarza żółte ciało jajników, następnie łożysko: substancja ta pomaga zminimalizować mimowolne skurcze macicy i wspomaga normalny rozwój płodowego jaja. Również progesteron odpowiada za wczesny początek porodu i fizjologiczny przebieg porodu.

Dlatego odpowiedź na pytanie, jakie są świece Utrozestan, i za to, co jest akceptowane, wygląda tak:

  1. Lek okazał się bardzo przydatny, gdy był stosowany we wczesnym okresie ciąży, jeśli kobieta została zdiagnozowana z grożącym poronieniem. Najczęściej objawia się bólem brzucha i plamami.
  2. Również wśród wskazań do stosowania czopków z Utrozestanem, ważne miejsce zajmują zaburzenia hormonalne związane z niedostateczną produkcją progesteronu w organizmie. Jeśli przyszła matka wykonała testy jeszcze przed zajściem w ciążę i wie na pewno, że jej ciało obserwuje brak tego hormonu, Konieczne jest poinformowanie o tym lekarza prowadzącego, który to wypisze substytut.
  3. Lek należy przepisać kobietom, które przeszły zabieg pozaustrojowego zapłodnienia, do 20. tygodnia ciąży.
Cechy recepcji Utrozhestanu

Przed zakupem leku ważne jest, aby nie tylko wiedzieć, dlaczego przydzielono Ci świece świecowe, ale także jak prawidłowo ich używać. Lek ten jest przepisywany wyłącznie w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. Niezależnie, bez konsultacji z lekarzem, nie można go podjąć: tylko ginekolog określa czas trwania leczenia i dawkowania. Jeśli to konieczne, w trzecim trymestrze zastępuje go Dufaston.

Przy ryzyku poronienia i groźby poronienia, Utrozhestan jest przepisywany dopochwowo 2-3 razy dziennie na 2-4 czopki do początku 20. tygodnia ciąży. Jednak tylko lekarz może określić dokładną dawkę w zależności od stanu pacjenta, więc nie możesz sam zażyć tego leku. Jest ona stopniowo zmniejszana, co tydzień, zmniejszając dzienną dawkę o 100 mg. Tak więc, jeśli włożyłeś 1 świecę o stężeniu substancji 100 mg 3 razy dziennie, zmniejsz liczbę przyjęć do 2 razy dziennie, a tydzień później do 1 raz dziennie aż do całkowitego wycofania leku.

Główne przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane

W takich przypadkach nie zaleca się stosowania leku:

  • skłonność do rozwoju zakrzepicy;
  • dysfunkcja wątroby;
  • choroby onkologiczne gruczołów sutkowych lub narządów płciowych.

Czasami przyjmowanie Utrozhestanu prowadzi do wystąpienia działań niepożądanych: osłabienia, zawrotów głowy, nudności, roztargnienia i senności.