suprastin podczas ciąży Nie przeprowadzono badań laboratoryjnych, czy można przyjmować suprastynę u kobiet w ciąży. Uważa się, że każdy rodzaj narkotyku może stanowić zagrożenie dla ciała kobiety w ciąży i zdrowia nienarodzonego dziecka. Przyjrzyjmy się bliżej temu problemowi i powiedzmy, jak należy przyjmować Suprastin podczas obecnej ciąży, a także niebezpieczeństw, które czekają na kobietę w ciąży stosującą ten lek w tym czy innym terminie.

Czy mogę przyjmować Suprastin z alergiami u kobiet w ciąży?

Lek może być przepisywany tylko w przypadku, gdy oczekiwany efekt jego przyjęcia przewyższa ciężkość zagrożenia dla stanu jej dziecka. Powołanie tego rodzaju leku powinno być wykonywane tylko przez lekarza, który określa dawkowanie, częstotliwość podawania i czas trwania leczenia podobnym lekiem.

Dlatego najczęściej kobietom przepisuje się 25 mg leku (1 tabletka 3-4 razy dziennie). Lek należy przyjmować po posiłku. W przypadku, gdy kobieta ma ostrą reakcję anafilaktyczną lub alergiczną, lek można podawać dożylnie lub domięśniowo, co przyspiesza początek efektu terapeutycznego. Jest to jednak możliwe tylko w szpitalu lub ambulatorium.

Jakie są skutki uboczne stosowania suprastiny w czasie ciąży?

Z powyższego wniosek sugeruje, że fakt, czy możliwe jest picie suprastyny ​​u kobiet w ciąży, powinien określać wyłącznie lekarz, który monitoruje przebieg ciąży. Wszystko to wyjaśnia fakt, że istnieje wiele skutków ubocznych, które kobieta w ciąży może napotkać podczas przyjmowania leku:

  • naruszenie układu sercowo-naczyniowego: zaburzenia rytmu (tachykardia, arytmia), obniżenie ciśnienia krwi;
  • dysfunkcja układu pokarmowego: biegunka, zaparcia, nudności, wymioty;
  • zakłócenia w pracy centralnego pierwszego układu: drażliwość, bezsenność, zawroty głowy, lęk, osłabienie, drżenie kończyn, letarg.

To ze względu na możliwość takich naruszeń, Suprastin w czasie ciąży starają się nie przepisać w 1 i 3 trymestrze. Wszystko zależy jednak od tego, w jakim stopniu się to wyraża reakcja alergiczna.

Aby uniknąć stosowania preparatu Suprastin z prawidłową ciążą w drugim trymestrze ciąży, kobiety w ciąży powinny unikać kontaktu z alergenem. Na przykład, jeśli reakcja jest spowodowana przez produkt, wystarczy wykluczyć ją z codziennej diety. W przypadkach, gdy kobieta w ciąży cierpi na alergie na pyłki roślinne i kurz domowy, pożądana jest codzienna wentylacja i czyszczenie na mokro we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?

Zgodnie z instrukcją użytkowania Suprastin w czasie ciąży, przeciwwskazania do jej stosowania są:

  • nadwrażliwość na poszczególne składniki leku;
  • może suprastin w ciąży niewydolność łożyska;
  • zaburzenia nerek, wątroby;
  • naruszenia aparatury wizualnej.

Dlatego konieczne jest powiedzenie, że tylko lekarz ma prawo przepisać stosowanie tego leku podczas noszenia dziecka, biorąc pod uwagę osobliwości przebiegu ciąży, czas jej trwania, nasilenie reakcji alergicznej. W przeciwnym razie istnieje wysokie prawdopodobieństwo powikłań w procesie rozwoju płodu. Nawet jednorazowa niekontrolowana premia takiego leku może mieć negatywne konsekwencje.