test na owulację podczas ciąży Dość często kobiety błędnie uważają, że ustalenie płodnego czasu i wynikające z tego unasiennianie są jednym i tym samym, ponieważ są obliczane przy użyciu podobnych testów. W rzeczywistości można użyć testu na owulację podczas ciąży. To narzędzie może wykazywać pozytywny wynik.

Czy możliwe jest ustalenie początku ciąży w teście owulacji?

Aby określić czas uwolnienia dojrzałego jaja z pęcherzyka, należy użyć substancji reagującej na obecność pozostałości w moczu kobiety hormon luteinizujący. W ciele jego maksymalne stężenie jest notowane bezpośrednio wraz z owulacją. Z reguły proces ten trwa około 24 godzin. Prawdopodobieństwo pomyślnego zapłodnienia żeńskiej komórki płciowej plemnikami jest bardzo wysokie w tym okresie. Test owulacji w tym czasie pokazuje 2 paski.

Fakt początku ciąży ustalany jest za pomocą testu, który reaguje na pojawienie się w moczu gonadotropina kosmówkowa, - hormon wyprodukowany po zapłodnieniu.

Biorąc pod uwagę, że 2 z tych testów, które wymagają tej samej procedury, zawierają różne odczynniki, nie można użyć testu owulacji w celu określenia ciąży i, przeciwnie, określenia ciąży, w celu ustalenia daty owulacji.

Jaki jest wynik testu na owulację podczas ciąży?

Czasami kobieta decyduje się ją trzymać w czasie opóźnienia lub w okresie wczesnej ciąży. Z reguły w tym przypadku wyświetla 2 paski. Pozytywny test na owulację prawie zawsze obserwuje się w czasie ciąży, ale nie pokazuje samego faktu początku ciąży.

Taki wynik nie jest wiarygodny. Chodzi o to, że hCG i LH są bardzo podobne pod względem budowy chemicznej. Należy również wziąć pod uwagę, że czułość testów do oznaczania owulacji jest większa, dlatego może ona błędnie reagować na wzrost poziomu hCG, który występuje po zapłodnieniu.

Negatywny test na owulację podczas ciąży jest bezpośrednim dowodem, że poziom LH w tym czasie jest zmniejszony, ponieważ powinno być normalne. Użyj tego urządzenia w tym momencie, ale nadal ostateczny wniosek jest oparty na teście ciążowym.