Wielofunkcyjny motorower to kompleks szkoleniowy odpowiedni do domu lub hali sportowej. Jego charakterystyczną cechą jest to, że taka instalacja łączy w sobie zestaw bardziej skupionych symulatorów, co pozwala znacznie zaoszczędzić przestrzeń bez utraty funkcjonalności.

Wybór symulatora mocy sportowej dla domu

Zintegrowany symulator mocy do domu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które podążają za ich sylwetką, ale ze względu na intensywny harmonogram pracy nie ma możliwości regularnego trenowania w salach klubu sportowego. Tylko jeden wielofunkcyjny symulator mocy może zapewnić niezbędne obciążenie dla różnych grup mięśni i zastąpić całość siłownia .

Wybierając symulator wielofunkcyjny do domu, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego koszt i wymiary, ale także wiele innych cech. Na przykład wielu sportowców woli pracować z wolnymi ciężarkami; ta metoda pozwala szybko budować masę mięśniową i rozwijać koordynację. Wybierając symulator z wolnymi ciężarkami, należy skupić się na wytrzymałości konstrukcji stojaka i maksymalnej wadze, jaką mogą wytrzymać.

Częściej skomplikowani trenerzy mocy są wyposażeni w komputery odzwierciedlające poziom obciążenia, częstotliwość rytmu serca itp. Takie komputery mogą być oddzielne dla każdej części i kompleksu - dla całego symulatora.

Pomimo całej swojej wielofunkcyjności, złożone symulatory mogą być bardziej ukierunkowane na pewną grupę mięśni, na przykład nogi, prasę, plecy. Wybór w tym przypadku powinien opierać się na indywidualnych potrzebach osób, które będą w niego zaangażowane.

Po nabyciu kompleksu sił doświadczeni sportowcy powinni natychmiast go przetestować i ocenić pracę elementów, siłę zapięć. Przy ujawnionych niedociągnięciach niemożliwe jest użycie wielofunkcyjnego symulatora złożonego, może to prowadzić do poważnych obrażeń.

Indywidualny program szkolenia - w domu lub w hali - najlepiej wykonywać przy udziale trenera. Tylko ten specjalista będzie w stanie prawidłowo określić aktualny poziom i wyznaczyć optymalny ładunek, a także udzielić porady na temat żywienia sportowego i schematu picia.

Jak radzić sobie z treningiem odchudzania?

Bardzo często wielofunkcyjne trenażery mocy kupują na odchudzanie. Formowanie postaci za pomocą kompleksu siłowego ma szereg zalet, z których najważniejszą jest wysoka prędkość i jednorodność utraty wagi.

Pierwszym błędem popełnianym często przez wielu nowo przybyłych jest zbyt duże obciążenie pracą od pierwszego szkolenia. Gorliwość ta zwykle prowadzi do bólów mięśni, urazów, a także do przetrenowania, co może wywołać trwałą niechęć do jakichkolwiek działań na symulatorze.

Optymalny schemat treningowy - nie więcej niż 5 razy w tygodniu, ponieważ Mięśnie trzeba przywrócić. Czas trwania lekcji to 45 minut. Rozpocznij trening z rozgrzewką, która pomoże rozgrzać mięśnie i przygotować je na bardziej poważny stres. Dobry trening jest uruchomiony. Bieg powinien wynosić 1000 m przy prędkości około 10 km na godzinę, przy braku bieżni, bieganie zajmuje 5-7 minut.

Zintegrowany trener mocy

Aby uzyskać optymalną utratę wagi, trenerzy polecają naprzemiennie ćwiczenia cardio i trening siłowy. W takim przypadku plan treningowy może wyglądać tak:

  • rozgrzewka;
  • sprzęt do ćwiczeń sercowo-naczyniowych (rower, steppery, bieżnia );
  • Trenerzy mocy;
  • sprzęt sercowo-naczyniowy.

Podczas treningu nie zapomnij o wodzie i napojach, gdy pojawi się pragnienie. Po zakończeniu treningu na wielofunkcyjnym urządzeniu do ćwiczeń, powinieneś wykonać ćwiczenia rozciągające, które przyczynią się do szybszego spalania tłuszczu, a także sprawią, że figura będzie elastyczna i pełna wdzięku.