W dzisiejszych czasach istnieje wiele zestawów ćwiczeń, które pomagają schudnąć i wzmocnić mięśnie. Ale oprócz tego, chcesz gimnastyka rozwinięta łaska. W końcu to jedna z cnót kobiecych. I jest taka gimnastyka! Nazywa się bodi balet. Zajęcia baletowe klas nie tylko sprawiają, że postać pasuje, ale stanie się idealną profilaktyką kręgosłupa.

Balet ciała: korzyść

Pojawienie się baletu ciała jest zasługą Lotty Burke, która na podstawie swoich pomysłów wymyśliła cały program "Legs of the World Standard", który zawiera elementy klasyki baletowej. Pomysł został natychmiast odebrany na całym świecie. Dziś wśród usług klubów fitness można zobaczyć "trening baletowy". Co wyróżnia taką gimnastykę?

A funkcje, które ma więcej niż wystarczająco:

  1. Balet ciała to rodzaj tańca, który pozwala rozwinąć poczucie rytmu i słuchu. W końcu trening toczy się do muzyki melodycznej, a ruchy są podobne do tego baletu.
  2. Wyobraź sobie klasyczny balet. W końcu jest to nie tylko wdzięczny taniec, ale także wielki ładunek dla wszystkich grup mięśniowych. Ruchy baletu opierają się na kołysaniu, które ćwiczy mięśnie nie gorsze niż aerobik.
  3. Jednolita dystrybucja obciążenia pozwala schudnąć. Odchudzanie baletu ciała jest uważane za lepsze narzędzie niż ładunki elektryczne.
  4. Kolejną niewątpliwą zaletą jest korzyść dla kręgosłupa. Jak pamiętacie, w balecie klasycznym ważne jest, aby zachować swoją postawę. Podczas treningów baletowych przyzwyczajasz się do prostowania pleców i wzmacniania mięśni.
  5. Sam trening jest bardzo szybki i nie czujesz się zmęczony, ponieważ możesz powiedzieć, że tańczysz.

Praktyka pokazuje, że balet ciała jest prawie jedynym rodzajem gimnastyki, która ma tak wielostronny wpływ na nasze ciało.

Podstawy baletu

Możesz zrobić taką przydatną gimnastykę samodzielnie. W dzisiejszych czasach istnieje wiele kursów wideo, które pomogą Ci opanować balet w domu. Ale wielu woli ufać profesjonalistom. Aby nie wybierać, zasada szkolenia się nie zmieni.

balet baletowy dla początkujących1

Przede wszystkim konieczne będzie podkreślenie ostrzenia podstawowych ruchów, z których składa się balet: batman, plie i inne. Tutaj nacisk kładzie się nie tylko na obciążenie mięśni, ale także na estetykę. W drugiej części szkolenia nauczysz się tworzyć zespoły taneczne z wyuczonych ruchów. Tańczenie przed lustrem dla muzyki melodycznej może nie tylko stymulować proces spalanie tłuszczu , ale także aby odciągnąć cię od codziennej próżności.

Balet dla początkujących może uczyć się od pierwszego treningu. Trenerzy fitness rozpoznają balet jako idealny środek dla kobiet, aby uelastycznić mięśnie, uzyskać wdzięczne ruchy i postawę - nawet.