Wszyscy wiemy, jak przydatne są ćwiczenia aerobowe: poprawia krążenie krwi i wypełnia każdą komórkę organizmu tlenem, a także wytrenuje wytrzymałość i uruchamia naturalny mechanizm spalania tłuszczowych depozytów. Jednocześnie korzystanie z kąpieli nie jest tajemnicą: to środowisko wodne daje ciału poczucie nieważkości i pozwala mięśniom doskonale się zrelaksować, a ćwiczenia pływackie doskonale wzmacniają ciało i rozwijają koordynację ruchów. Wyobraź sobie, jak przydatne może być zawód, w którym łączą się wszystkie pozytywne aspekty tych dwóch rodzajów aktywności fizycznej! Biorąc Aerobik w wodzie naprawdę daje niesamowicie przyjemne wyniki.

Czy aqua aerobik pomaga Ci schudnąć?

Utrata wagi dzięki aerobikowi w wodzie nie jest bynajmniej mitem. Intensywne, energiczne ruchy, które napotykają opór wody, sprawiają, że mięśnie działają aktywniej. Ponadto woda w basenie jest zawsze zimniejsza niż temperatura naszego ciała, a ciało wydaje na ogrzewanie dodatkowych kalorii, dzięki czemu aqua aerobik jest jeszcze bardziej skuteczny niż zwykły aerobik.

Aqua aerobik pomaga schudnąć i dzięki temu, że takie ćwiczenia przyczyniają się do znacznego przyspieszenia przemiany materii w organizmie - a gdy metabolizm działa maksymalnie, organizm nie tylko nie gromadzi nowych złogów tłuszczu, ale także aktywnie zużywa stare!

Czy mogę znacznie schudnąć wykonując aqua aerobik? Oczywiście, że możesz! Ten rodzaj sprawności jest często wybierany przez najbardziej otyłych ludzi, ponieważ takie ćwiczenia nie są tak skomplikowane jak reszta, ale efekt z nich manifestuje się znacznie szybciej. Jeśli chcesz pozbyć się dużej ilości kilogramów, to jest Twoja opcja!

Ile kalorii spala się w aqua aerobiku?

Efekt aqua aerobiku jest tak zauważalny, ponieważ na każdą godzinę treningu, jeśli wykonujesz wszystkie ćwiczenia nadążające za instruktorem, spalasz aż 600 kilokalorii, co jest porównywalne tylko z szybką jazdą na nartach.

Aqua aerobik do utraty wagi jest bardzo popularny nie tylko dlatego, że pozwala wydać dużo kalorii, ale także dlatego, że ładunek tego rodzaju jest bardzo przyjemny, ponieważ przypomina prostą zabawę "flop" w wodzie, a nie uprawianie sportu. W sensie psychologicznym uczęszczanie na te zajęcia daje większy efekt, ponieważ nie wymaga od ciebie zmuszania się do treningu.

Co jest lepsze: aqua aerobik czy fitness?

Wszystko zależy od tego, jakie cele realizujesz. Jeśli chcesz schudnąć tak szybko, jak to możliwe - aqua aerobik to Twoja opcja. Jeśli chcesz trochę stracić na wadze i zyskać masę mięśniową - warto rozważyć opcję z siłownią. Przy okazji, jeśli masz problemy z kręgosłupem, możesz uzyskać odrobinę napompowanego i aqua aerobiku, ponieważ rozluźnia kręgi i jest bezpieczny nawet dla przewlekłego zajęcia aqua aerobiku >

Z drugiej strony, jeśli z jakiegoś powodu nie lubisz basenów, nie musisz się też zmuszać - całkiem możliwe jest zrobienie kroku aerobiku lub wzięcie udziału w innych intensywnych zajęciach, które również przyniosą dobre rezultaty. Jeśli nie masz żadnych nieprzyjemnych doznań podczas wizyty w basenie, powinieneś go preferować.

Ale jeśli mówimy o wyborze sportu w czasie ciąży, o wszystkich rodzajach, lepiej jest pobierać lekcje dla przyszłych matek: woda daje długo wyczekiwany relaks kręgosłupa, który musi wytrzymać coraz większą wagę. System nerwowy również korzysta z tego wyboru: poczucie nieważkości, które daje lekcje w wodzie, na pewno jak ty i dziecko w brzuchu.