Wielu z tych, którzy z jakiegoś powodu nie uczyli się pływać w dzieciństwie, postawili krzyż, wierząc, że pływanie nie jest dla nich. Tacy ludzie są łatwo rozpoznawalni na każdej plaży - po prostu wchodzą do wody wokół szyi i stoją w wodzie, flopują ze sobą lub próbują poruszać się wzdłuż brzegu. Jednak nawet początkowy trening w pływaniu może dać odpoczynek na wodzie w niespotykanej dotąd różnorodności!

Terminy szkolenia dla dorosłych

Jeśli nie wiesz, jak pozostać na wodzie, jest mało prawdopodobne, że w 3-5 sesjach będziesz miał czas na pokonanie swoich obaw i opanowanie prawidłowej implementacji jakiejkolwiek technologii. Dlatego ważne jest, aby od razu dostosować się do faktu, że regularne sesje 2-3 razy w tygodniu opuścisz przynajmniej 1-2 miesiące. Ale po tym czasie nie tylko nauczysz się pozostać na wodzie lub pływać "jak pies", ale także opanujesz jedną lub obie podstawowe techniki pływania - czołganie się lub stylem klasycznym.

Oczywiście okres ten może się różnić w zależności od treningu sportowego, gotowości do walki z lękami (nie jest tajemnicą, że niezdolność do pływania zawsze pochodzi ze strachu przed wodą - możesz się utopić). Możesz założyć, że nauczyłeś się pływać tylko wtedy, gdy nie przestraszy cię brak dna pod stopami, strona basenu za rękę i różne pływanie w pobliżu. Najlepsze jest to, że po treningu opanujesz naprawdę poprawną technikę pływania.

Basen: szkolenie pływackie dla profesjonalistów

Jeśli chcesz nie tylko pozostać na wodzie w jakiś sposób, pływać na plecach i "jak u psa", powinieneś zapisać się na specjalne kursy w basenie, gdzie będziesz oferował ćwiczenia do nauki pływania. Obecnie eksperci wciąż spierają się o to, jaki styl trzeba nauczyć pływać na początku - crawl (podobnie jak ludzie pływają "w locie") lub stylem klasycznym (technika jest podobna do pływania "w żabie" lub " morskie "). Zwykle każdy instruktor rozwiązuje ten problem na swój własny sposób.

Niektórzy uważają, że potrzeba posiadania dodatkowego urządzenia do pływania sprawia, że ​​wygodniej jest nauczyć się pływać z pełzaniem - ponieważ ręce są wypuszczane naprzemiennie, a nadmuchiwane urządzenie może zostać wyrzucone. Inni przypominają o istnieniu pasów do treningu pływackiego i treningu w stylu klasycznym. W każdym razie, metoda nauki pływania zazwyczaj wymaga uczenia się we właściwym czasie każdego z tych podstawowych stylów.

W tym sensie indywidualne szkolenie pływania jest szczególnie dobre, gdy instruktor pracuje bezpośrednio z tobą. Dla wielu ludzi, którzy są zawstydzeni swoją niezdolnością, jest to najbardziej preferowany sposób szkolenia. Ponadto instruktor opracuje dla Ciebie indywidualny program treningowy pływania i możesz poprosić go o pomoc w opanowaniu najbardziej pożądanych elementów.

Niezależne metody nauki pływania

Oczywiście, aby zwrócić się do profesjonalistów i uczyć się od nich naprawdę prawidłowego pływania, który może chronić swoje życie i odeprzeć lęki, możesz przejść w drugą stronę. Mianowicie - naucz się pływać samodzielnie lub z metody nauki pływania pomagają krewnym, którzy biegle posługują się tą umiejętnością. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w środki do pływania lub udać się nad morze. Jak wiadomo, słona woda bardzo dobrze utrzymuje ludzkie ciało - i można przestać się go obawiać bez najmniejszego problemu.

Przede wszystkim powinieneś czuć się komfortowo na wodzie i czuć, że nie musisz się bać - zawsze będzie cię naciskał. Aby to zrobić, możesz ćwiczyć ćwiczenie "beczka" - grupa, wstrzymaj oddech, zanurz się w wodzie i poczuj, jak woda wypycha cię. Następnie warto już opanować najprostsze elementy wioślarstwa za pomocą ruchów dłoni i stóp.